Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Žukovs: "Lēmums par pielaišanu zem neitrālā karoga ir diskriminējošs"

Žukovs: "Lēmums par pielaišanu zem neitrālā karoga ir diskriminējošs"

Krievijas Olimpiskās komitejas prezidents Aleksandrs Žukovs krievu fanu mājā Rio
Foto: Ramils Sitdikovs, rsport.ru

Vieglatlētikas sezona 2017

Krievijas Olimpiskās komitejas prezidents Aleksandrs Žukovs nesaprot, kāpēc Starptautiskā vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) lēmums par atsevišķu krievu sportistu pielaišanu ir zem neitrālā karoga. Minētās valsts vicepremjers Vitālijs Mutko nezina, kas jāizdara, lai Krievijas vieglatlētika tiktu atjaunota savās tiesībās.

Kā jau ziņots, 11. aprīlī IAAF atļāva vēl septiņiem Krievijas vieglatlētiem startēt kā neitrāliem atlētiem, tostarp varēs sacenties 2015. gada pasaules čempioni - 110 metru barjerskrējējs Sergejs Šubenkovs un augstlēcēja Marija Kučina. Šādas atļaujas saņēmuši jau 12 krievu sportisti.

Aleksandrs Žukovs: "Man nav saprotams, kāpēc ir lēmums pielaist zem neitrālā karoga. Uzskatu, ka tā ir kaut kāda diskriminācija. Sportistiem jāstartē, tāpēc kaut vai septiņu pielaišana jau ir labs lēmums. Labāk startēt, nevis nestartēt."

Krievijas vicepremjers Vitālijs Mutko: "Zinu, ka ir diskusija saistībā ar neitrālo karogu, taču šāda līmeņa sportistiem ir jāstartē. Nesaprotu IAAF pozīciju, precīzāk - pozīcijas neesamību. Mēs nezinām, kas jāizdara, lai mūsu vieglatlētika tiktu atjaunota savās tiesībās. Kultūras izmainīšanai vajadzīgs laiks."

Marija Kučina: "Galvenais ir turpināt trenēties un nedomāt, ka uz šī viļņa tagad esam "kruti". Esmu priecīga, cik nu tas iespējams šādā situācijā. Bet par ko priecāties? Daudzi joprojām gaida atbildi uz pieteikumu, ir arī atteikumi. Tas viss ir ļoti dīvaini."

Sergejs Šubenkovs: "Vairāk nekā gadu es slīku papīros, konsultējos ar juristiem, cīnījos par to, lai atgūtu savu profesiju. Tagad beidzot izdevies izsist to sienu, kaut gan ne līdz galam. Jāatceras, ka pielaišana nav garantija startēšanai, jo būs jāsarunā ar attiecīgo sacensību organizatoriem."

Atgādinām, ka 2016. gada 18. jūlijā WADA neatkarīgās komisijas vadītājs Ričards Maklarens publiskoja ziņojumu jeb izmeklēšanas rezultātus par Krievijas dopinga programmu - valsts esot apzināti piedalījusies un kontrolējusi dopinga lietošanas piesegšanu ne tikai Soču olimpiskajās spēlēs, bet arī vasaras sporta veidos. 19. jūlijā Starptautiskā sporta arbitrāžas tiesa (CAS) noraidīja 68 krievu vieglatlētu pieteikumu pret IAAF, tādējādi liedzot piedalīties Rio olimpiādē. Rio spēlēs Krievijas vieglatlētiku pārstāvēja tikai tāllēcēja Darja Kļišina, kurai zaļo gaismu deva CAS. IAAF atļauju saņēma arī informatore, 800m skrējēja Jūlija Stepanova, tomēr Starptautiskā olimpiskā komiteja viņu nepielaida olimpiādei.

Izmantotie resursi:
rsport.ru

Tev jābūt autorizētam,