Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Ventspilnieks Cela - pasaules labākais daudzcīņas veterāns

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Pasaules veterānu asociācija paziņojusi 2018. gada laureātus visās nominācijās un pie kārtējās atzinības ticis arī 71 gadu vecais ventspilnieks Valdis Cela, kurš pirms tam sumināts arī Latvijas un Eiropas mērogā, informē Kurzemes portāls.

Pasaules veterānu asociācija atzinusi, ka Valdis Cela ir aizvadītā gada labākais daudzcīņnieks. Ventspilnieks bija izvirzīts arī pasaules labākā vieglatlētikas veterāna balvai, ko galu galā ieguva ASV pārstāvis Čārlzs Allijs.

2018. gada Eiropas čempionātā vieglatlētikā telpās senioriem Valdis Cela ieguva četras zelta medaļas. Ar jaunu pasaules rekordu izcīnīja uzvaru pieccīņā (4575) un atkārtoja Eiropas rekordu kārtslēkšanā (3,20 m). Tāpat zelta medaļas augstlēkšanā (1,53 m) un trīssoļlēkšanā (10,36 m). Pasaules čempionātā vieglatlētikā senioriem izcīnīja zelta medaļas 80 metru barjerskriešanā (13,81 sek.), trīssoļlēkšanā (10,35 m) un tāllēkšanā (4,98 m), kā arī sudraba medaļas kārtslēkšanā (3 m) un augstlēkšanā (1,51 m).

Valdis kļuvis par pirmo vieglatlētikas senioru pasaulē, kurš M70 vecuma grupā desmitcīņā pārsniedza 8000 punktu robežu, sacensībās Vācijā sakrājot 8142 punktus un iepriekšējo rekordu labojot par 202 punktiem.

Par šiem sasniegumiem viņš atzīts par 2018. gada labāko vieglatlētikas senioru gan Latvijā, gan Eiropā, bet Latvijas Vieglatlētikas veterānu asociācijas 2018. gada konkursā Valdis atzīts par labāko augstlēcēju, tāllēcēju un trīssoļlēcēju, bet sprintā viņš ieguvis trešo vietu.

Izmantotie resursi:
ventasbalss.lv