Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

No amata atceļ "Daugavas" stadiona un tenisa centra "Lielupe" valdi

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

No amata atceļ "Daugavas" stadiona un tenisa centra "Lielupe" valdi
Edgars Severs. Foto: Dmitrijs Suļžics/f64

2019.gada 11.martā notika VSIA „Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions”” un SIA „Tenisa centrs „Lielupe”” ārkārtas dalībnieku sapulces, kurās kapitāla daļu turētāja pārstāvis – Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks – Sporta departamenta direktors Edgars Severs pieņēma lēmumu atcelt no amata VSIA „Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions”” un SIA „Tenisa centrs „Lielupe”” valdes locekli Elmāru Martinsonu sakarā ar uzticības zaudēšanu. Lai nodrošinātu tiesību aktiem atbilstošu Daugavas stadiona un tenisa centra „Lielupe” pārvaldību un kapitālsabiedrību institūciju rīcībspēju, par valdes locekli ir iecelts ilggadīgs Latvijas Vieglatlētikas savienības bijušais prezidents Guntis Zālītis.

Neuzticība Elmāram Martinsonam kā kultūras un sporta centra „Daugavas stadions” valdes loceklim izteikta saistībā ar identificētajiem trūkumiem Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansētā projekta „Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” pārvaldībā. Konstatēti trūkumi ar projekta īstenošanu saistītu stratēģisku lēmumu pieņemšanā un komunikācijā ar iesaistītajām sporta organizācijām. Biedrība „Latvijas Olimpiskā komiteja” (LOK) vērsa uzmanību uz problēmām komunikācijā ar Daugavas stadiona valdi.

2019. gada 5. februāra vēstulē Izglītības un zinātnes ministrijai LOK norādīja, ka sporta organizācijām netiek sniegta objektīva informācija par projektu, kā arī netiek uzklausīti sporta organizāciju deleģētie eksperti un pārstāvji. Šā gada 25.februārī Izglītības un zinātnes ministrijā notikušajā sanāksmē arī citas sporta organizācijas norādīja uz nepilnībām projekta vadībā un sporta organizāciju interešu neievērošanu. Komunikācija ar visām iesaistītajām pusēm un it īpaši ar sporta nozari ir izšķiroši svarīga šī projekta virzībā, lai nodrošinātu sekmīgu projekta īstenošanu, iekļaujoties paredzētajā finansējumā un laika grafikā, kā arī sasniedzot Eiropas finansējuma saņemšanai izvirzītos nosacījumus un rezultatīvos rādītājus.

Neuzticība Elmāram Martinsonam kā tenisa centrs „Lielupe” valdes loceklim izteikta saistībā ar identificētajiem trūkumiem Valsts kontroles revīzijas „Ko iegūstam no 11,5 miljoniem eiro tenisā?” ieteikumu ieviešanas procesā, kā arī valdes novēloti uzsāktajiem pasākumiem iekšējās kontroles sistēmas pilnveidei, maksas pakalpojumu cenrāža aktualizēšanai, kā arī tenisa centra ilgtermiņa klientu un sadarbības partneru piesaistei, lai nodrošinātu sekmīgu un uz rezultātu vērstu tenisa centra darbību pēc rekonstrukcijas projekta 2. un 3. kārtas pabeigšanas.

Pamatojoties uz Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likuma 31. panta astotās daļas 2. punktu, ar 2019. gada 11. martu par VSIA „Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions”” un SIA „Tenisa centrs „Lielupe”” valdes locekli ir iecelts Guntis Zālītis, kurš atbilst šo amatu ieņemšanai nepieciešamajiem profesionalitātes un kompetences kritērijiem. Viņš šos pienākumus pildīs līdz brīdim, kamēr normatīvajos aktos noteiktajā valdes locekļu nominēšanas kārtībā tiks izvēlēts VSIA „Kultūras un sporta centrs „Daugavas stadions”” un SIA „Tenisa centrs „Lielupe”” valdes loceklis.

Vienlaikus Izglītības un zinātnes ministrija izskatīšanai Ministru kabinetā virzīs priekšlikumus sporta nozares kapitālsabiedrību pārvaldības pilnveidošanai, tai skaitā izvērtējot atsevišķu kapitālsabiedrību apvienošanas lietderību.

Informāciju sagatavoja:
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas nodaļa

  +2 [+] [-]

, 2019-03-11 18:31, pirms 8 mēnešiem
Nezināju gan, ka valde sastāv tikai no viena cilvēka! Un ja jau atlaiž vienu personu,kura vienlaicīgi ir divās valdēs, tad varēja atrast katrā valdē pa vienam citam cilvēkam! Tik neaizvietojama cilvēka aizvietošana ar sev lojālāku?

  -1 [+] [-]

, 2019-03-11 18:45, pirms 8 mēnešiem
Severstaļ rullē.

  -2 [+] [-]

, 2019-03-11 18:45, pirms 8 mēnešiem
Šestjorku atlaida, bet īstajam čekistam klāt netiek - rokas par īsām un kompromāts pret pašiem traucē.

  -1 [+] [-]

, 2019-03-11 19:05, pirms 8 mēnešiem
cik sapuvusi Latvijas sabiedrība, ja godīgi neesmu pāsrsteigts. funis un dinamka jau viens unikums

     [+] [-]

, 2019-03-11 20:13, pirms 8 mēnešiem
Pareizi ir, ka atlaida. Martinsonam vieglatlētika pie pakaļas bija. Stadionu daļēji atjauno, bet vieglatlēti trenēties un rīkot sacensības viņā nevar. Prasa tik daudz, ka sporta skolas, Vieglatlētikas savienība nespēj to atļauties.
Un beigās vēl atliek manēžas būvniecību.
Cerams, ka Zālītis nokārtos, lai Rīgas kausi un citas sacensības notiktu Rīgā, nevis Ogrē. Kā arī lai treneri varētu trenēt savus audzēkņus labā stadionā, nevis 300m LSPA futbola stadionā.

     [+] [-]

, 2019-03-11 20:46, pirms 8 mēnešiem
RHS! Vai Jūs nevarētu precizēt, kādā veidā Guntis Zālītis, ilgstoši vadot savienību, tika attīstījis vieglatlētiku? Kādas jaunas būves , remonti esošajām utml. tika veikti viņa valdīšanas laikā?

     [+] [-]

, 2019-03-11 22:02, pirms 8 mēnešiem
neziniitis51 rakstīja: RHS! Vai Jūs nevarētu precizēt, kādā veidā Guntis Zālītis, ilgstoši vadot savienību, tika attīstījis vieglatlētiku? Kādas jaunas būves , remonti esošajām utml. tika veikti viņa valdīšanas laikā?
Sāksim ar šī paša Daugavas stadiona renovāciju. Tika uzbūvēti vairāki stadioni, uzcelta Kuldīgas manēža, uzsākta Valmieras un Liepājas manēžu būvniecība/projektēšana. Un gan jau vēl kautkas, ko nevaru nosaukt.
Sajā gadījumā svarīgākais ir tas, ka man kā vieglatlētam, liekas, ka mēģina panākt vieglatlētikas pazušanu uz visiem laikiem no Daugavas stadiona.

     [+] [-]

, 2019-03-11 22:26, pirms 8 mēnešiem
Nu Zālītis gan vairāk zināms, kā Nezālītis, kura laikā LVS pamatīgi stagnēja. Arī no hokeja viņš maz ko saprot, nočakarēs arī halles celtniecību. No cik darbavietām viņš savulaik padzīts...

     [+] [-]

, 2019-03-12 08:42, pirms 8 mēnešiem
Lielupē arī visu salaida pakaļā! Jau pusgadu gan darbinieki gan tenisisti piespiedu atvaļinājumā!

     [+] [-]

, 2019-03-16 11:17, pirms 7 mēnešiem
RHS rakstīja: Sāksim ar šī paša Daugavas stadiona renovāciju. Tika uzbūvēti vairāki stadioni, uzcelta Kuldīgas manēža, uzsākta Valmieras un Liepājas manēžu būvniecība/projektēšana. Un gan jau vēl kautkas, ko nevaru nosaukt.
Sajā gadījumā svarīgākais ir tas, ka man kā vieglatlētam, liekas, ka mēģina panākt vieglatlētikas pazušanu uz visiem laikiem no Daugavas stadiona.
Nu šis vīrs bija LVS priekšnieks, nevis kādā pašvaldībā. LVS neuzbūvēja nevienu stadionu. Ne ziemas ne vasaras. LVS arī nefinansēja neko no tām bāzēm. Toties tai aikā sačakarēja manēžu olimpiskajā centrā un to nojauca.