Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Kenijas vieglatlēti par WADA prasību neizpildīšanu var saņemt diskvalifikāciju.

Kenijas vieglatlēti par WADA prasību neizpildīšanu var saņemt diskvalifikāciju.
Kenijas skrējēji treniņā
Foto: AFP/Scanpix

Kenijai līdz ceturtdienas vakaram ir jāpierāda Pasaules antidopinga aģentūrai (WADA), ka tā cīnās ar krāpšanos vieglatlētikā, liecina BBC rīcībā esošā informācija.

Šāda WADA nostāja saistīta ar daudziem pozitīvo dopinga pārbaužu rezultātiem Kenijas sportistu vidū, kā arī jaunām apsūdzībām korupcijā.

Tiek uzskatīts, ka Kenijai, visticamāk, neizdosies nodrošināt WADA ar tās meklētajām garantijām, tādējādi Kenija varētu tikt ievietota to valstu sarakstā, kuras pārkāpušas aģentūras kodeksu. Tādā gadījumā Kenijai tiks doti divi mēneši, lai iesniegtu jaunus tiesību aktus un finansējumu, vai arī tā automātiski tiks pasludināta par neatbilstošu WADA prasībām. Tas savukārt varētu nozīmēt pat iespējamu diskvalifikāciju no 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm un citiem lielajiem sporta pasākumiem.

Pašlaik par dopinga lietošanu diskvalifikāciju izcieš 18 Kenijas vieglatlēti, kuru kopējais diskvalifikācijas ilgums ir 55 gadi. Pazīstamākā sportiste šajā sarakstā ir Bostonas un Čikāgas maratonu uzvarētāja Rita Džeptū. Jāpiebilst, ka 2015. gada pasaules čempionātā Pekinā Kenija pirmoreiz vēsturē uzvarēja medaļu ieskaites kopvērtējumā, izcīnot 16 godalgas (septiņas zelta, sešas sudraba un trīs bronzas).

Atgādinām, ka no starptautiskām sacensībām šobrīd ir diskvalificēti Krievijas vieglatlēti, kurus pārstāvošajai federācijai ir jāapliecina sava atbilstība WADA noteikumiem.

Izmantotie resursi:
BBC Sport

     [+] [-]

, 2016-02-11 19:49, pirms 8 gadiem
ceru ka arī Jamaikas sportistus pārbaudīs, jo viņiem jau sava vēsture ir. Cerams, ka WADA apstiprinās manas aizdomas

  +3 [+] [-]

, 2016-02-11 20:15, pirms 8 gadiem
Kenijā ir nedaudz cita attieksme pret naudu. Ja Kenijas skrējējs vinnē un nopelna ļimonu, tad padalās ar visiem, savu dzimto ciemu ieskaitot, padalās ar kaimiņu ciemu. Tur tak visi ir radi. Un kādi vēl dopingi tiem, kurus par vīriešiem uzskata tik tad, ja nogalinājis lauvu ar šķēpu? Vispirms muka no lauvas ap 100 jūdzēm, lauva nogura, bet skrējējs tika nosaukts par vīrieti, kuram tagad pienākas savs mājoklis, sievu bariņš, bifeļu bariņs utt. Jāciena vietējās tradīcijas. Protams, skrienot tika ierauts no vietējā šamaņa gatavotā uzlējuma butelītes. Bet tas nav dopings, tā ir tradīcija.

  +3 [+] [-]

, 2016-02-11 20:20, pirms 8 gadiem
Krievijas pēdās...

  +1 [+] [-]

, 2016-02-11 20:24, pirms 8 gadiem
Kam gan varētu patikt, ka tik daudz zelta u. c. medaļas, 'noceļ melnie no kaut kādas banānu republikas'?

  +2 [+] [-]

, 2016-02-11 20:47, pirms 8 gadiem
un vēl 400 mb un škēpā

  +3 [+] [-]

, 2016-02-11 21:16, pirms 8 gadiem
Kenija un Krievija rīkos savas olimpiskās spēles-pazińo vovka

     [+] [-]

, 2016-02-15 14:26, pirms 8 gadiem
Kenija ir dopinga oāze, bet, cik var noprast, Kenijā nav valsts sistemātiski atbalstītas, finansētas un kontrolētas dopinga programmas kā Krievijā. Arī Kenijā, bez šaubām, atbildīgās personas lieliski zina, kas notiek, un kaut ko piesedz, bet viss ir daudz mazāk organizēts un centralizēts kā Krievijā. Kenijā katrs dakterītis principā var palīdzēt sportistam apmaiņā pret zaļiem papīrīšiem, un tas ir lētāk kā Eiropā.