Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Kariņš aicina atcelt Rīgas maratonu; organizatori gaida MK lēmumu

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Kariņš aicina atcelt Rīgas maratonu; organizatori gaida MK lēmumu
Foto: Rimi Rīgas maratons

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš šodien valdības ārkārtas sēdē paudis aicinājumu atcelt Rīgas maratonu, kas no maija tika pārcelts uz 10. un 11.oktobri. Tikmēr sarunā ar Sportacentrs.com maratona organizatori pauda, ka gaida Ministru kabineta lēmumu, kuru apņemas pildīt.

Rimi Rīgas maratonu sākotnēji tika plānots aizvadīt 16. un 17.maijā, taču Covid-19 pandēmijas dēļ tas tika sākotnēji pārcelts uz 10. un 11.oktobri. Šonedēļ pasākuma organizatori izziņoja papildus drošības mērus, sadalot skrējienus , kā arī skrējējus vairākās zonās. Tomēr Latvijā pieaugušie pozitīvie Covid-19 gadījuma, iespējams, lika šos plānus mainīt. Sociālā vietnē Twitter daudzi izteica neapmierinātību par tik liela pasākuma norisi, kad daudzviet citur pasaulē līdzīgas sacensības tiek atceltas, kā arī Latvijā šī gada laikā atcelti pasākumi ar krietni mazāku cilvēku skaitu.

Veselības ministre Ilze Viņķele savā Twitter kontā, atbildot uz citu sašutumu, pauda, ka ir panākta vienošanās par īso distanču - 4.2., 5.5. un 10 km atcelšanu, tostarp arī bērnu pasākumi nenotiks.

Tikmēr valdības ārkārtas sēdē premjerministrs Krišjānis Kariņš aicinājis maratonu atcelt: ''Vai tas ir prāta darbs? Kādu signālu mēs dodam sabiedrībai?'' Premjerministru uztrauc, ka pandēmijas laikā šādā pasākumā var pulcēties līdz pat 15 000 cilvēkiem no visas Latvijas.

Sportacentrs.com sarunā ar maratona organizētājiem noskaidroja, ka pašlaik tiek gaidīts Ministru kabineta ārkārtas sēdes lēmums, kas tiks ievērots. Līdz šim darīts viss, lai maratons notiktu, ievēroti arī esošie MK noteikumi sporta pasākumu organizēšanā. Visticamāk, izmaiņas būs, bet kamēr nav pieņemts Ministru kabineta lēmums, nekādi lēmumi par maratona atcelšanu nav pieņemti.

Izmantotie resursi:
Ziņu aģentūra LETA
https://twitter.com/Vinkele

  -1 [+] [-]

, 2020-10-09 17:50, pirms 4 mēnešiem
Tai pat laikā vīkendā notiks arī citi sporta pasākumi ar kuplu dalībnieku pulku, bet tā kā tas nebūs Rīgas centrs, tad... kuru gan tas interesē?!

  -2 [+] [-]

, 2020-10-09 17:53, pirms 4 mēnešiem
Galvenais un pāri visam , ka krievu čempi hokejā notiek Latvijā. pārējais ir atceļams.

  -1 [+] [-]

, 2020-10-09 18:26, pirms 4 mēnešiem
Viņķele arī sacīja,ja maratonu atcels,tad tas būs jākompensē.
Veselības ministres prioritātes sadzirdētas. No comment.

     [+] [-]

, 2020-10-09 18:44, pirms 4 mēnešiem
zaipis rakstīja: Galvenais un pāri visam , ka krievu čempi hokejā notiek Latvijā. pārējais ir atceļams.
Kad Dinamo aizvadīja pēdējo spēli Rīgā? Vakar? Aizvakar? Un cik skatītāji apmeklē šos mačus?

  -1 [+] [-]

, 2020-10-09 19:04, pirms 4 mēnešiem
sandis444444 rakstīja: Kad Dinamo aizvadīja pēdējo spēli Rīgā? Vakar? Aizvakar? Un cik skatītāji apmeklē šos mačus?
jau bija pēdējā ģinamo spēle Rīgā? kaut kā palaidu garām tādu ziņu. nu tad neko, gadās.

     [+] [-]

, 2020-10-09 20:01, pirms 4 mēnešiem
Atcelts pat Parize- Rube velo maratons, mūsējie vel kaut ko filozofē!