Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Kovals: "Šosezon startēšu vairāk, sapnis par Rio vēl ir dzīvs"

Kovals: "Šosezon startēšu vairāk, sapnis par Rio vēl ir dzīvs"
Ainārs Kovals
Foto: Romāns Kokšarovs/f64

33 gadus vecais latviešu šķēpmetējs Ainārs Kovals portālam Sportacentrs.com norāda - iekšējā balss joprojām saka priekšā, ka vēl nav pienācis laiks beigt karjeru un sapnis par Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm ir dzīvs.

Kovals tāpat kā pērn trenējas Ulbrokā un šovasar ir apņēmības pilns piedalīties vairāk sacensībās nekā pagājušajā sezonā. "Šovakar startēšu Tartu, nedēļas nogalē, iespējams, piedalīšos sacensībās Rabātā, tāpat šovasar paredzēti divi mači Itālijā. Četri starti sezonā, kā tas bija pērn, ir daudz par maz. To, vai veselība ļaus startēt visos plānotajos mačos, mēs vēl redzēsim, bet pagaidām jūtos normāli. Pēc "Rīgas kausiem" dienu nokliboju, bet tad pārgāja. Jāpieradina savs ķermenis pie ritma. Tad vajadzētu aiziet."

Sezonai Ainārs gatavojies Igaunijā, kur aizvadījis divas treniņnometnes. "Jā, Portugālē ir siltāks un vari trenēties ārā, taču tam nebija nepieciešamā finansējuma. No otras puses - treniņnometnes galvenā ideja jau ir tāda, lai vienkārši pamainītu vidi. Ievilktu elpu, satiktu citus cilvēkus. Tas palīdz atgūt enerģiju. Tādēļ vietai nav tik izšķirošas nozīmes."

"Rīgas kausos" Kovals šķēpu raidīja 78,90 metrus tālu, ieņemot ceturto vietu. Pats sportists atzīst, ka bijis gatavs nedaudz labāk rezultātam. "Varēju mest pāri 80 metriem, taču kaut kas nesalikās kopā, nedabūju ieskrējienu. Viens metiens bija pāri 80 metriem, taču pārkāpu līniju. Treniņos esmu metis tālāk, taču tagad atkal jāpierod pie stadioniem un skatītājiem, jo iepriekšējās divas sezonas man principā izkrita. Doma par Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm vēl ir prātā. Daru, ko varu."

"Eksistēju tikai pateicoties saviem atbalstītājiem, kuriem saku lielu paldies," norāda šķēpmetējs, kura krekla mugurpusi "Rīgas kausos" rotāja rokeru klubam līdzīgs logo - "Bruno moto skola". "Pats vēl jūtu, ka varu. Ja nevarētu, tad mestu mieru, bet iekšējā balss saka, ka vēl nav laiks. "Rīgas kausos" jau varēja redzēt, ka varu mest pāri 80 metriem. Jāturpina strādāt."

Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvs vīriešu šķēpmešanā ir 83 metri. Kovals izvirza savu teoriju, kādēļ visās disciplīnās olimpiskie normatīvi ir pacelti. "Eiropā ir ļoti daudz sportistu, bet uz olimpiskajām spēlēm viņu nogādāšanas izdevumus jāsedz Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK), kas nav diez ko finansiāli izdevīgi. Viņus interesē, lai būtu 32 sportisti. Skaidrs, ka ne jau visi 32 šķēpmetēji sametīs 83 metrus. Tagad 83 metrus met 15 līdz 20 sportisti, bet pārējos 12 nāksies pielasīt klāt pēc rezultātiem, tādējādi domāju, ka uz olimpiādi varēs tikt arī ar 82,50 metrus tāliem metieniem."

Lai gan normatīva paaugstināšana Kovalu attālina no Riodežaneiro, viņš to pilnībā atbalsta. "Esmu par to. Tādā gadījumā katrā kvalifikācijas grupā olimpiskajās spēlēs būs pa 15-16 šķēpmetējiem. Tas ir normāli. Turpretī Pekinā un Londonā katrā kvalifikācijas grupā bija pat vairāk par 20 sportistiem. Tas nozīmēja - ja pirmais metiens nesanāk, tad līdz nākamajam ir ļoti liela pauze. Jau gadus desmit pasaules šķēpmešanā rezultāti ir nemainīgi. Ar 79-81 metra tāliem metieniem lielajās sacensībās var iekļūt finālā. Neskatoties uz to, ka sezonas gaitā daudzi met 88-90 metru robežās."

Pēdējoreiz 83 metru robežu Aināram izdevies sasniegt 2012. gada jūnijā, kad viņš ar 83,99 metrus tālu raidījumu Jāņa Lūša kausos Bauskā izpildīja Londonas olimpisko normatīvu (82 metri). "Norma ir augsta, bet es nebaidos. Jā, treniņos nu jau sen kā vairs nav bijuši metieni 85-90 metru robežās. Bija brīdis, kad to baudīju, taču mačos neizdevās uzmest. Uzskatu, ka Rio normatīvs man ir pa spēkam, bet, vai izdosies to sasniegt, tas ir cits jautājums. Saglabāju optimismu, lai gan šajā vecumā gribēšana ir, bet varēšana iet mazumā. Ziemā gatavošanās posmā parādās dažādas mikrotraumas. Vairs nevari trakot. Saproti, ka jāpaļaujas uz to fizisko bāze, kas jau ir ielikta. Un tā nav slikta."

Tikmēr vaicāts par kenijieša Džūliusa Jego supermetienu (91,39 metri) Dimanta līgas posmā Birmingemā, Ainārs saka, ka viņam ļoti patīkot Jego metiena tehnika. "Mačus skatījos tiešraidē. Var just, ka viņā iekšā mājo zvērs. Cik sapratu, tad viņš sadarbojas ar somiem, tā ka somi paši sev radījuši konkurentu. Katrā ziņā pāri 90 metriem sen neviens nebija metis. Kad mēs bijām Jego vecumā, tad pāri 90 metru atzīmei meta četri šķēpmetēji - Andrēass Tūrkildsens, Tero Pitkemeki, amerikānis Bro Grīrs un Vadims Vasiļevskis. Arī pašam sanāca metieni pāri 90 metriem, taču diemžēl tikai treniņos."

  +4 [+] [-]

, 2015-06-09 14:35, pirms 5 gadiem
Vai nav kaut kādi treniņu režīma pasaules čempionāti vieglatlētikā? Kovals noteikti tajos uzvarētu.

Šo dziesmu jau dzirdam neskaitāmus gadus. Tāpēc jau arī ir atšķirība starp sportistiem, kuri startē labi jebkuros apstākļus un tādiem, kuri pa laikam var uzmest labi treniņos.

  +6 [+] [-]

, 2015-06-09 14:37, pirms 5 gadiem
Interesanta intervija. Nebūtu slikti, ja sportacentrs nointervētu arī Vasiļevski, Jeļizarovu, Žolneroviču. Gribētos vairāk intervijas ar vieglatlētiem

  +4 [+] [-]

, 2015-06-09 14:42, pirms 5 gadiem
Labi, ka nepateica, ka treninjos esot WR aizmetis

     [+] [-]

, 2015-06-09 14:54, pirms 5 gadiem
Varbūt drusk atgādināt vēsturi?...es te forumā pēdējā laikā daudz rakstu par sieviešu/sievu ietekmi sportā...tad nu tā - varbūt neatceraties, bet Ozoliņa, kura tolaik vēl nebija Kovale, Pekinas olimpiādē aizmeta Latvijas rekordu pāri 60m un bija kaut kādā tur grūtniecības mēnesī? Drīz pēc olimpiādes piedzima arī atvasīte...tēvs ir Ainārs, kuram ar Pekinā padevās mūža sasniegums..
Droši varam apgalvot, ka šis pāris bija iemīlējies un tas ir redzams ne tikai uz olimpiskā tablo, bet arī dzemdību namā...
Pēc Pekinas čussss...pirmā stadija pagàjusi, bet otrā , kur ir vienmuļā ģimenes dzīve, vairs tādus rezultātus nedod...drīzāk bremzē
..un ko? Man domāt, lai Ainārs mestu aiz 85m viņam atkal pa īstam jāiemīlas...

     [+] [-]

, 2015-06-09 15:00, pirms 5 gadiem
Nu nez, no latvietim ar 82,50 diez vai pietiks. Ir mums bariņš, kuri var tos 83m uzmest reizi sezonā

  +1 [+] [-]

, 2015-06-09 15:28, pirms 5 gadiem
Esmu tikai un vienīgi par to, lai Kovals met. Jo viņam no dzimšanas ir zvērīgs rāviens, ko šķēpmešanā nevar tā uztrenēt. Ši no pāris soļiem meta tikpat cik ar ieskrējienu.
Bet tās traumas ir jāsadakterē.. nu kā tā var, ka pēc mačiem nākamā dienā jāklibo, bet to uzskata pa normālu lietu. Kur ir izlases dakteri.. lai tak salabo džeku un ta var mest ar visu pruhu.
Papildus gribu piebilst, ka Kovalam vienīgam ieskrējiens vienmēr pieklibojis, kāds bija Ragam ieskrējiens... fantastika. Iemāciet viņa tehnikai atbilstošu ieskrējienu un lai met. Lai tak Eidjuka pamaina savu filosofiju, ka katram jāpiemēro nedaudz cita tehnika, un ta Ainārs atkals piļīs pāri 80.
Lai Tev Ainār izdodas..
P.S. Izskatās, ka nedaudz trūkst "izsalkušā" skatiens acīs..
Jāplosās.. tas ka 33 gadi neko nenozīmē, Jagram jau pāri 40 un vēl ārdās

     [+] [-]

, 2015-06-09 15:37, pirms 5 gadiem
Nez, vieglatlētiem, šāda līmeņa, ir iespējams veidot kādus naudas uzkrājumus?

Domāju, ka jāsūta sīkos trenēties uz tādiem sportiem kur vēlāk ir iespējas kko nopelnīt...
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2015-06-09 16:46, pirms 5 gadiem
Onslovs rakstīja: Nez, vieglatlētiem, šāda līmeņa, ir iespējams veidot kādus naudas uzkrājumus?

Domāju, ka jāsūta sīkos trenēties uz tādiem sportiem kur vēlāk ir iespējas kko nopelnīt...
no rezultāta atkarīgs ! vari aizmest iekrāsi,nevari brauc mājā

     [+] [-]

, 2015-06-09 19:22, pirms 5 gadiem

     [+] [-]

, 2015-06-09 20:19, pirms 5 gadiem
"Treniņos esmu metis tālāk ..."

šis džeks ir labs - gadi iet, bet stāsta vienu un to pašu - kā treniņos lidina ap 90 un no vietas 80 ... atbalstītāji laikam skatās treniņus un tāpēc tic .. lai veicas

     [+] [-]

, 2015-06-09 22:55, pirms 5 gadiem
Man personigais viedoklis,kamēr sportists ir regulārs pīpotājs,tas nav 100% nopietni profesionālajā līmenī

  +1 [+] [-]

, 2015-06-09 23:33, pirms 5 gadiem
Andrēass Tūrkildsens

     [+] [-]

, 2015-06-10 00:25, pirms 5 gadiem
uzmest normu, aizbraukt kā tūristam un dabūt nulli galā vai aizmest metrus 75cus ...turam īkšķus par olimpsko sapni !

     [+] [-]

, 2015-06-10 08:34, pirms 5 gadiem
zigiss rakstīja: "Treniņos esmu metis tālāk ..."

šis džeks ir labs - gadi iet, bet stāsta vienu un to pašu - kā treniņos lidina ap 90 un no vietas 80 ... atbalstītāji laikam skatās treniņus un tāpēc tic .. lai veicas
treniņos nu jau sen kā vairs nav bijuši metieni 85-90 metru robežās...

     [+] [-]

, 2015-06-10 08:36, pirms 5 gadiem
ainisainis rakstīja: uzmest normu, aizbraukt kā tūristam un dabūt nulli galā vai aizmest metrus 75cus ...turam īkšķus par olimpsko sapni !
ja viņš tiks uz olimpiādi tā jau būs uzvara. vēlreiz izdzīvot to atmosfēru un svētkus. un tūrists ne tūrists, bet gudri di**t nav malku cirst.

     [+] [-]

, 2015-06-10 09:24, pirms 5 gadiem
Startē, startē