Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Vaičule: "Mazais pieteicies laikā, kad visas sacensības negaidīti atceltas"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Vaičule: "Mazais pieteicies laikā, kad visas sacensības negaidīti atceltas"
Gunta Vaičule. Foto: instagram.com/guntavaicule

2017. gada U23 Eiropas čempione 400m sprintā Gunta Vaičule gatavojas ģimenes pieaugumam, kas ieplānots augusta beigās, bet pēc tam atgriezīsies sacensību apritē. Laulātais pāris Latgalē saimnieko bioloģiskajā saimniecībā, lasāms laikrakstā "Latvijas Avīze".

Ģimenes pieaugumu sāka gaidīt jau pirms koronavīrusa epidēmijas sākuma - tobrīd šķita, ka tādējādi 2020. gada olimpiskās spēles ies secen. Ja olimpiskā atlase beigtos šobrīd, Vaičule kvalificētos pēc ranga (gan 200m, gan 400m), taču maternitātes dēļ faktiski nevarētu piedalīties savās otrajās olimpiskajās spēlēs.

Koronavīrusa pandēmijas sekas izraisīja Tokijas spēļu pārcelšanu uz nākamo gadu, līdz ar to Gunta atgriežas "spēlē". Kamēr tiks auklēts pirmdzimtais, mūsu sprintere varbūt tiks izstumta no olimpiskās atlases ranga kārotās "zonas", bet tādā gadījumā būs daži mēneši, lai uzlabotu savu rezultātu un tiktu uz 2021. gada spēlēm. Plāno atgriezties sacensību apritē, bet vēl nav izlēmusi, uz kuru distanci liks akcentu.

"Pat priecājos, ka mazais pieteicies tieši šajā brīdī, kad visas sacensības negaidīti atceltas," saka Gunta Vaičule. "Bērniņš bija sen gaidīts notikums, līdz ar to ne brīdi nepārdzīvoju par to, ka būs jāizlaiž sacensības." Lielais notikums ieplānots augusta beigās. Pati nāk no daudzbērnu ģimenes un sapņoja kļūt par māti. "Man vienmēr ir bijusi pārliecība - ja grib sportot ilgi, pa vidu noteikti vajag plānot ģimenes pieaugumu."

Mārtiņš un Gunta dzīvo lauku mājā Dagdas novadā, kur bioloģiskajā saimniecībā "Piekalni" audzē gaļas liellopus restorāniem un pārsvarā eksportam uz ārzemēm ("šobrīd restorāni ir ciet un par ārzemēm arī neko nevar zināt"), savukārt pašu patēriņam nodarbojas ar graudkopību. Laukos epidemioloģiskā situācija nav tik saspringta kā Rīgā, bet tik un tā ievēro piesardzību, uz veikalu brauc vien reizi nedēļā.

Izmantotie resursi:
Laikraksts "Latvijas Avīze", Ilmārs Stūriška

  +2 [+] [-]

, 2020-04-09 18:40, pirms pusgada
Prieks, ka kādam šī vīrusa krīze nāk arī par labu.