Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Skrējēja Neimande Čikāgā sasniedz šī gada otro labāko maratona rezultātu Latvijā

Ints Megnis
Ints Megnis

Skrējēja Neimande Čikāgā sasniedz šī gada otro labāko maratona rezultātu Latvijā
Lelde Neimande. Foto: Skrējiens Piltene 2018

Latvijas skrējēja Lelde Neimande svētdien notikušajā Čikāgas maratonā izcīnījusi 41. vietu dāmu konkurencē, sasniedzot šī gada otro labāko rezultātu valstī 42,195 kilometru distancē.

Neimande distanci veica divās stundās, 48 minūtēs un divās sekundēs. Sacensībās skrējējai tempu turēja viņas treneris Aigars Matisons, kurš noslēgumā bija ātrākais no latviešiem, finišējot pēc divām stundām, 47 minūtēm un 15 sekundēm.

Valsts šī gada labākais dāmu rezultāts maratonā pieder Karīnai Helmanei-Soročenkovai, kura nesen Berlīnes maratonā finišēja pēc divām stundām, 45 minūtēm un divām sekundēm. Berlīnes maratons zināms kā ātrākais pasaulē, jo trase risinās gandrīz tikai pa līdzenumu un ar maz pagriezieniem. No trīs stundām šogad Latvijā izskrējusi vēl tikai Inga Zālīte, kura to paveica ne mazāk prestižajā Parīzes maratonā.

Matisons skrēja otro maratonu dažu nedēļu laikā, jo 16. septembrī Berlīnē viņš bija par četrām minūtēm ātrāks.

Noslēgusies vieglatlētikas sezona stadionā, bet arvien aktīvāk risinās dažādas skriešanas sacensības. Daudzi latvieši pagājušajā nedēļas nogalē skrēja Tartu maratonā un citās tā ietvaros notikušajās distancēs. Augstvērtīgākos rezultātus mūsu sportisti sasniedza desmit kilometros, kur Salvis Gruševs ar rezultātu 32 minūtes un 11 sekundes bija labākais starp vīriem, bet Ivetai Pūpolai 41 minūte un 35 sekundes deva astoto vietu dāmu vidū. Pašā maratonā augstvērtīgi rezultāti netika sasniegti, Artim Dāvidniekam, kurš finišēja pēc divām stundām, 45 minūtēm un 11 sekundēm, izcīnot ceturto vietu, kamēr 64 sekundes lēnāk distanci veikušais Sergejs Maslobojevs bija sestais

Savukārt Denverā sacensībās "Allstate Hot Chocolate 15K/5K" startēja Uģis Jocis, kurš 15 kilometrus veicis 49 minūtēs un 51 sekundē, kas deva ļoti pārliecinošu uzvaru.