Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Palameika: "Rio gribu pierādīt, ka īstajā brīdī varu nostartēt labi"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Palameika: "Rio gribu pierādīt, ka īstajā brīdī varu nostartēt labi"
Madara Palameika
Foto: AFP/Scanpix

Latvijas labākā šķēpmetēja Madara Palameika sarunā ar Starptautisko vieglatlētikas federāciju asociāciju (IAAF) atklāj, ka vēlas būt stabila metēja, kura var labi nostartēt īstajā brīdī. Tajā pašā laikā viņa nevēlas būt šķēpmešanas mašīna.

Madara Palameika pasaules šķēpmešanā šogad kādu laiku bija sezonas līdere (65.68m), bet šobrīd viņa pozicionējas kā trešā. Dimanta līgā Palameika patlaban atrodas sezonas kopvērtējuma spicē. Mūsu sportistei jau ir 29 gadi, taču lielajos forumos līdz šim nav izdevies izcīnīt medaļu. "Rio spēlēs gribu pierādīt, ka esmu stabila metēja. Vēlos pierādīt, ka īstajā brīdī varu nostartēt labi," atzīst Latvijas rekordiste. "Nekad neesmu par sevi domājusi kā par šķēpmešanai radītu monstru. Esmu tāda kā meitenīga meitene, man ir šādas emocijas."

Pēc šī gada panākumiem parādījās runas, ka teicama sportiskā forma sasniegta par ātru. 5.-21. augustā risināsies Riodežaneiro olimpiskās spēles. Savdabīgi, ka mēnesi pirms četrgades lielākā sporta notikuma nozīmēts Eiropas čempionāts. Olimpiskā normatīva kārotājiem tagad spēcīgā konkurencē ir laba iespēja izšaut, taču daudzi sportisti patlaban nevar atļauties startēt uz pilnu jaudu. 2014. gada Eiropas čempionātā Palameika izcīnīja 4. vietu. Uz šī gada kontinentālajām meistarsacīkstēm šķēpmetēja devās kā mūsu izlases lielākā cerība, tiesa, jāņem vērā, ka galvenais starts būs Rio.

Pēdējā laikā Palameika trenējas kopā ar valsts otro labāko šķēpmetēju Sintu Ozoliņu, šāda konkurence nāk par labu. "Mēs esam ļoti konkurētspējīgas, treniņi līdz ar to ir intensīvāki un mērķtiecīgāki. Esmu par sevi uzzinājusi jaunas lietas," atzīst Madara.

2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā Palameika šonedēļ uzrādīja sesto labāko rezultātu (59.71m) un kvalificējās finālsacensībām, kas Nīderlandes galvaspilsētā notiks 9. jūlija vakarā.

Izmantotie resursi:
iaaf.org

  +1 [+] [-]

, 2016-07-08 18:55, pirms 4 gadiem
Madara šogad ir pielikusi svarà un muskuļu masā!...ja apskatamies Londonas olimpiādes izskatu un šodienas, tad starpību var redzēt ar neapbruņotu aci un nemaz svarus nevajag...ja Londonā mēs redzam sportisku cacu, tad šodien ir sportiska atlēte, kurai gan līdz šķēpmešanas monstram vēl tālu...laikam jau kopà ar Sintu trenējot atlētismu ir rezultāts!
Madarai šobrīd ir ideālais šķēpa metējas vecums - 29 gadi , un atcerēsimies, ka Špotakova šajā vecumā sasniedza pasaules rekordu...
Ja runā par EČ, tad būs pārsteigumi salīdzinot ar kvalifikāciju, jo metieni tagad būs stadionā - tātad pavisam citas sacensības!

     [+] [-]

, 2016-07-09 21:05, pirms 4 gadiem
Tukšas runas. Neko lielu nav uzvarējusi un diemžēl arī laikam neuzvarēs!

     [+] [-]

, 2016-07-11 00:07, pirms 4 gadiem
Labāk mazāk runātu...