Rolands Eliņš

Krievijas Vieglatlētikas federācija netiks pielaista arī pasaules čempionātam

IAAF šovakar oficiāli apstiprinājusi, ka Krievijas Vieglatlētikas federācijas diskvalifikācija netiks atcelta agrāk par 2017. gada novembri, līdz ar to augustā paredzētajā pasaules čempionātā Krievijas vieglatlēti nevarēs piedalīties. Tāpat IAAF nolēmusi iesaldēt pilsonību maiņu savā sportā, cenšoties piebremzēt Āfrikas vieglatlētu nesportisku iekļaušanu citu valstu izlasēs.

Vieglatlētikas sezona 2017

Starptautiskā vieglatlētikas federācija (IAAF) par sistemātiskiem dopinga pārkāpumiem diskvalificēja Krievijas Vieglatlētikas federāciju 2015. gada izskaņā. Krievijas puses apelācija tika noraidīta, un diskvalifikācija radīja ļoti reālas sekas, proti, Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs Krievijas Vieglatlētikas federācijas pārstāvji nevarēja piedalīties.

Pēc šodien notikušās IAAF izpildkomitejas sapulces Monako tās prezidents Sebastjans Ko apstiprināja, ka nobalsots pret Krievijas federācijas diskvalifikācijas atcelšanu. Diskvalifikācija joprojām ir spēkā un IAAF iesaka tās iespējamo atcelšanu sākt apspriest ne ātrāk kā šī gada novembrī.

Līdz ar to pasaules čempionāts Londonā, kas norisināsies no 4. līdz 17. augustam, atkal būs bez Krievijas Vieglatlētikas federācijas klātbūtnes. Lai Krievija tiktu atjaunota pilntiesīgas IAAF locekles statusā, tika noteikti vairāki izpildāmie kritēriji, ieskaitot oficiālas atbildes sniegšanu uz Maklārena ziņojumu, kurā aprakstīts pētījums par anti-dopinga pārkāpumiem.

Taču tāpat kā olimpiādē, arī pasaules čempionātā varēs piedalīties tie Krievijas sportisti, kuri distancēsies no savas valsts federācijas un pierādīs anti-dopinga programmas noteikumu ievērošanu. IAAF paziņoja, ka šādai iespējai pasaules čempionātam šobrīd pieteikušies 35 Krievijas sportisti.

2015. gada pasaules čempionātā ierastā vieglatlētikas lielvalsts Krievija medaļu kopvērtējumā ieņēma tikai devīto vietu ar četrām medaļām, lai gan 2013. gadā čempionātā Maskavā ar 17 medaļām (septiņām zelta) bija sekmīgākā valsts.

Ko paziņoja arī par cita svarīga lēmuma pieņemšanu IAAF sapulcē: līdz ar šo brīdi tiek iesaldēts vieglatlētu pilsonības maiņas process, kas ļauj sportistiem pārstāvēt citu valsti starptautiskajās sacensībās. Ko uzsvēra, ka pašreizējie noteikumi šajā jautājumā ir novecojuši un vairs nepasargā sportistu intereses, līdz ar to līdz brīdim, kamēr IAAF neieviesīs izmaiņas reglamentā, sportisti nevarēs mainīt valsti, kuru pārstāv. Tas gan neietekmēs 15 pieteikumus, kuru izskatīšana jau uzsākta.

"Ir acīmredzams, ka daudzās pilsonību maiņas, it īpaši tās, kurās iesaistīti Āfrikas sportisti, vairs nenotiek saskaņā ar IAAF noteikumu jēgu," sacīja Ko uzrunā medijiem. "Valstu konkurencei vieglatlētikā jābūt balstītai uz tautības un nacionalitātes pamatiem. Pašreizējie noteikumi nepasargā izlases un atsevišķus sportistus. Mēs arvien biežāk saņēmām ziņojumus par vieglatlētiem, kuri tiek piedāvāti valstu izlasēm kā darījuma sastāvdaļas."

Izmantotie resursi:
Russia to remain suspended for World Athletics...

 

2017-02-06 21:56

Nākamais: Rallijs ''Sarma 2017'' atklāj informāciju par ātrumposmiem

Komentāri  

Uz pēdējo komentāru
Uz pēdējo komentāru
Atjaunot komentārus
Ienāc, lai komentētu