Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

U23 Eiropas vicečempione Kociņa atklāj savas stiprās un vājās puses

U23 Eiropas vicečempione Kociņa atklāj savas stiprās un vājās puses
Anete Kociņa
Foto: Vladislavs Proškins, F64

Latvijas šķēpmešanas zvaigzne Anete Kociņa (21) pērn aizvadīja ļoti veiksmīgu sezonu, izvirzoties kā mūsu sieviešu šķēpmešanas līdere. Sportiste atklāj, ka bērnībā akmeņus metusi tālāk nekā puikas, taču patlaban spēks nav viņas stiprā puse, lasāms žurnālā "9 vīri".

Bērnību pavadīja Salacgrīvā. Viemēr gribējās kaut ko mest, akmeņus meta tālāk nekā puikas. Sportot sāka ar basketbolu, bet vēlāk pievērsās vieglatlētikas daudzcīņai. Trenere pamanīja, ka bumbiņas mešanā pārspēj pat puišus no vidusskolas. Tad sāka trenēties šķēpmešanā, sacensībās ievēroja slavenā trenere Valentīna Eiduka un aicināja uz Rīgu. Latvijas galvaspilsētā sākotnēji nebija viegls laiks, jo "pēc treniņiem nebija neviena, kas sagaida mājās ar siltām vakariņām."

Valentīna Eiduka "man ir kā mamma, draudzene, padomdevēja - labāku treneri nevaru iedomāties," atzīst Anete Kociņa, kura studē LSPA pirmajā kursā, lai iegūtu treneres diplomu.

Latviešu šķēpmetēja izskata, ka stiprā puse varētu būt asums un eksplozīvs metiens, savukārt vājā puse - lokanība un spēks. Anete piekrīt, ka mums ir sievišķīgas šķēpmetējas, tas varbūt gēnu dēļ. Uz starta dodas uzkrāsojušās, kaut kas arī matos, tiek pieskaņota nagu laka.

Šķēpmešanā Anetes favorīte ir planētas rekordiste Barbora Špotākova, kura pērn kļuva par divkārtējo pasaules čempioni. Pašai bija dīvaini startēt kopā ar zvaigznēm, kuras iepriekš bija redzētas tikai televīzijā.

Atgādinām, ka 2017. gads Kociņai ir ļoti veiksmīgs: piecas reizes labots personiskais rekords, U23 Eiropas čempionātā sudraba medaļa, pasaules čempionātā 13. vieta. 64.47m ir pagājušā gada labākais rezultāts Latvijas sieviešu šķēpmešanā.

Šogad mērķē uz Eiropas čempionātu, kas 7.-12. augustā notiks Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.

Izmantotie resursi:
Žurnāls "9 vīri", Kristīne Geida

     [+] [-]

, 2018-04-06 00:14, pirms 9 mēnešiem
Kociņa jau Tokio plūks laurus.