Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Mūžībā aizgājis leģendārais šķēpmešanas treneris Mazzālītis

Mūžībā aizgājis leģendārais šķēpmešanas treneris Mazzālītis

Valentīns Mazzālītis

Vieglatlētikas sezona 2017

87 gadu vecumā izdzisusi bijušā šķēpmešanas trenera Valentīna Mazzālīša dzīvība, pavēstījusi Latvijas Vieglatlētikas savienība.

Rucavā dzimušais Valentīns Mazzālītis atstājis neizdzēšamu iespaidu Latvijas šķēpmešanā. Viņš gandrīz desmit gadus laika posmā no 1963. - 1972. bija visas PSRS šķēpmešanas izlases galvenais treneris, un, kā vēsta LVS, "lielais liktenis saveda Mazzālīti ar viņa izcilāko audzēkni Jāni Lūsi."

Kopā ar Mazzālīti Lūsis trijās olimpiskajās spēlēs izcīnīja zelta, sudraba un bronzas medaļas, kļūstot par vienīgo latviešu sportistu, kurš var lepoties ar pilnu olimpisko medaļu klāstu. Mazzālīša vadībā Lūsis arī kļuva par pasaules rekordistu, četrkārtēju Eiropas čempionu un 12-kārtēju PSRS čempionu. Mazzālīša trenēto Lūsi IAAF 1987. gadā atzina par izcilāko šķēpmetēju pasaulē.

Mazzālītis par savu paveikto izpelnījās gan PSRS Nopelniem bagātā trenera atzinību, gan Latvijas Nopelniem bagātā trenera nosaukumu, kā arī ieguva četrus LPSR Augstākās padomes Goda rakstus. 2005. gadā viņš saņēma balvu "Par mūža ieguldījumu sportā".

Mazzālītis vairākus gadus arī darbojās "Latvijas šķēpmetēju klubā", piedaloties arī tā dibināšanā.

Datumu un vietu, kad būs atvadīties no ilggadējā šķēpmešanas trenera, LVS sola precizēt tuvākajā laikā.

Izmantotie resursi:
https://lat-athletics.lv/lv/article...