Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0
Gatis Druvietis

Dziesmu un deju svētku dalībniece Latiševa-Čudare patlaban dzīvo skolā

Pērnā gada U23 Eiropas čempione 400m sprintā Gunta Latiševa-Čudare otrdien viesojās Latvijas Radio pieci.lv studijā pie Brīvības pieminekļa. Mūsu vieglatlēte, iespējams, ir vienīgā augsta līmeņa sportiste, kura piedalās 2018. gada Dziesmu un deju svētkos - latgaliete figurē Rēzeknes deju kolektīvā "Dziga".

Dziesmu un deju svētku dalībniece Latiševa-Čudare patlaban dzīvo skolā
Gunta Latiševa-Čudare un Olga Rajecka radio
Foto: instagram.com/guntalatiseva

Radio studijā bija doma sapulcināt sportistus, kuri piedalās Dziesmu un deju svētkos, taču šī iecere nevainagojās ar lieliem panākumiem. Tagad ieradās tikai Gunta Latiševa-Čudare. "Sportistiem ļoti bieži nākas atteikties no dažādiem pasākumiem, arī no tādiem kā izlaidumi un dažādi saviesīgi pasākumi. Dziesmu un deju svētki nav vienreizējs pasākums, notiek regulāri mēģinājumi un koncerti. Tieši tas ir tas iemesls, kāpēc profesionāli sportisti ar to īsi nevar nodarboties. Nu vienīgi, ja ļoti gribas un ļoti patīk," saka sprintere.

Bet kā izdodas dejošanu savienot ar vieglatlētiku? "Man ir liela motivācija. Es to ļoti gribu darīt," skaidro vieglatlēte.

Apzinot dziedošos vai dejojošos sportistus, tika zvanīts vairākām federācijām un Latvijas Olimpiskajai komitejai. Visi bez domāšanas nosauca Guntu.

Rīgā jādzīvo kādā skolā, kur tiek izmitināti svētku dalībnieki? "Jā, es pagaidām turos pie visiem kopā. Dzīvoju skolā. Vēl cenšos, lai nezūd tā kopības sajūta. Domāju, ka uz nedēļas beigām, iespējams, vajadzēs vairāk pagulēt un izgulēties, paiet maliņā. Tas arī ir savs šarms - būt kopā," atzīst ātrākā eiropiete 2017. gada pasaules čempionāta 400m skrējienā.

"Pēc svētkiem mazliet atpūtīšos, patrenēšos un tad jau laidīšu kaut kur uzskriet," atklāj Gunta Latiševa-Čudare, kura vēl nezina par tuvākajām sacensībām, taču šī gada galvenais starts būs Eiropas čempionātā.

Izmantotie resursi:
Latvijas Radio pieci.lv

Mans mīļais Daugavas stadions atkal uzņem mani tautas tērpā un deju kurpēs! Tas nekas, ka kājās nav skriešanas apavi. Es dejošu no visas sirds. Izbaudiet brīnumaino “Māras zemi”. Lai skaisti mums visiem Latvijas simtgades svētki! ❤️ #māraszeme #dziesmusvētki #dziga #latvian #folkdance #athlete #tautumeita

A post shared by Gunta (@guntalatiseva) on Jul 7, 2018 at 12:00pm PDT

 

2018-07-04 18:35

Nākamais: Talantīgā Maļuka kvalificējas Eiropas junioru čempionāta finālam