Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Meldonijs tiks pakļauts stingrākai kontrolei

Juris Miņins
Juris Miņins

Meldonijs tiks pakļauts stingrākai kontrolei
Foto: AFP/Scanpix

Latvijā labi zināmais preparāts meldonijs, kurš ir izgudrots mūsu valstī un ir preparāta “Mildronāts” galvenā sastāvdaļa, no 1.oktobra tiks kontrolēts vēl vairāk un pēc šī datuma organismā šis preparāts nevarēs atrasties.

Lai arī iepriekš kā Krievijas, tā Latvijas medijos aktīvi tika ziņots, ka gan vielas izgudrotājs, gan meldoniju saturošu preparātu ražotāji cīnīsies par vielas izslēgšanu no dopinga saraksta, realitātē viss ir noticis pilnīgi pretēji un Starptautiskās antidopinga aģentūra ir paziņojusi, ka no šī gada 1. oktobra sportistu nodotajās dopinga analīzēs meldonijs nevarēs atrasties nekādā daudzumā.

Atgādināsim, ka meldonijs pagājušogad tika iekļauts uzraugāmo preparātu sarakstā, bet no šī gada 1. janvāra tas bija iekļauts aizliegto vielu sarakstā, taču tika pieļauts, ka provēs var būt mazāk par vienu mikrogramu mildronāta.

Jāatzīmē, ka šī gada laikā meldonija dēļ dopinga pārbaudes ir izgāzuši vairāk kā 50 dažādu valstu sportisti, pārsvarā gan tie ir bijušās PSRS teritorijas valstu atlēti, jo tieši šajā reģionā meldoniju saturošais preparāts “Mildronāts” ir izpelnījies vislielāko popularitāti. Savukārt pats skaļākais uzvārds, kurš ir iesaistīts tā sauktajā “Mildronāta lietā” ir krievu tenisistes Marijas Šarapovas uzvārds. Tāpat šaubu ēna tieši meldonija lietošanas sakarā ir kritusi pār bokseri Aleksandru Povetkinu.

Izmantotie resursi:
https://www.wada-ama.org/

  +2 [+] [-]

, 2016-07-04 18:54, pirms 3 gadiem
Pareizi izdarīja. Šī sērga jāierobežo.

  -2 [+] [-]

, 2016-07-04 19:03, pirms 3 gadiem
Buutu asv "pasparnē" atļautu kaut katru dienu... Asv zaļu korporaciju taustekļi pārņem visu.. Ko nwo sponsoram padarisi

  +1 [+] [-]

, 2016-07-04 19:39, pirms 3 gadiem
PraporšiksPingvins3 rakstīja: Buutu asv "pasparnē" atļautu kaut katru dienu... Asv zaļu korporaciju taustekļi pārņem visu.. Ko nwo sponsoram padarisi
jā jā pie visa cainīgi ļaunie amurikāņi
krievam nav ko to preperātu spaiņiem iepirkt viss būtu ok bet nejau visu olimpisko izlasi bezmazvai uz viena preperāta uzsēdināt.

     [+] [-]

, 2016-07-05 13:16, pirms 3 gadiem
Kāda sērga?
USA mēsli iet cauri kā nemetas, bet visu, kas ir saistīts ar Krieviju, aizliedz

     [+] [-]

, 2016-07-05 13:18, pirms 3 gadiem
Ko uzsēdināt?
Tas ir nepieciešams līdzeklis, lai nenotiktu nāves sportā?
Bet USA tik savu bīdīt