Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

"Rimi" Rīgas maratons iecerējis izkustināt dīvānā sēdošos

Ints Megnis
Ints Megnis

"Rimi" Rīgas maratons iecerējis izkustināt dīvānā sēdošos
"Rimi" Rīgas maratona sezonas atklāšanas treniņš. Publicitātes foto

"Rimi" Rīga maratons kopā ar “Alfa” aicina sabiedrību, jo īpaši tos, kuri iecienījuši ērtus biroja krēslus un dīvānus, piedalīties virtuālā skriešanas kluba izaicinājumā – “Soļo ar Alfu”. Izaicinājums paredz mēneša garumā, no 3. līdz 30. augustam, mazkustīgākos pievērst kustību priekam, ik dienas aicinot nostaigāt piecus kilometrus, kas ir nepilni 10 000 soļu, vai 35 kilometrus nedēļā, visa mēneša garumā sakrājot 140 km. Motivācijai katru nedēļu tiks izlozētas piecas viedierīces soļu un kilometru skaitīšanai un noslēgumā – trīs velosipēdi. Lai sekotu līdzi izaicinājuma dalībniekiem, ik nedēļu tiks apkopoti un publicēti dati par 25 visaktīvākajiem soļotājiem, kā arī cita interesanta statistika par to, kurš ir aktīvākais diennakts laiks iešanai, kuras ir aktīvākās dienas un kas soļo vairāk – dāmas vai kungi.

“Kuplinot "Rimi" Rīgas maratona izaicinājumu sarakstu, vēlamies pievērst arī to cilvēku uzmanību, kuri ikdienā nesporto, aicinot kustēties katru dienu, nevērtējot, vai tā ir tikai laiska pastaiga dabā, vai ceļš, ko kājām mēro uz darbu vai mājām. Ikviens solis ir kustība, un arī tas skaitās. Vēlamies veicināt patīkamus ieradumus, kas rada prieku un uzlabo pašsajūtu. Izaicinājuma nosacījums ir noiet dienā vismaz 5 km vai nedēļā 35 km - tas ir pietiekami daudz, lai būtu vēlme par kustībām ikdienā iedomāties biežāk, un izjust kustību prieku,” skaidro t/c “Alfa” vadītāja Liene Apine.

Lai piedalītos izaicinājumā, jāreģistrējas "Rimi" Rīgas maratona Skriešanas klubā rimirigamarathonvc.com un jāpievieno jebkuru no populārajām skriešanas lietotnēm vai ierīcēm, kas sinhronizē datus Skriešanas klubā. Sadaļā “Izaicinājumi” jāatrod “Soļo ar Alfu” un jāpiereģistrējas. Pamazām jāveido ieradums gan doties uz vai no darba mājās ar kājām, gan ikreiz ieslēgt savā lietotnē vai ierīcē “Walking” aktivitāti. Reģistrācija un dalība izaicinājumā ir bez maksas.

Izaicinājuma mērķis ir laikā no 3. līdz 30. augustam noiet vismaz 35 kilometrus nedēļā, kas būtu vidēji pieci kilometri dienā. Tie būtu nepilni 10 000 soļi dienā, ko veselīga dzīvesveida vēstneši un atbalstītāji iesaka katram censties pieveikt ik dienas, lai justos labi savā ķermenī. Galvenais nosacījums – nedēļas griezumā jāpieveic 35 km, četru nedēļu laikā – vismaz 140 km.

“Līdz šim vairāk esam runājuši ar aktīvo sabiedrības daļu, kas jau kustas un skrien, bet tagad, kopā ar mūsu sezonas notikumu centru “Alfa” gribam uzrunāt arī mazkustīgākus dīvānā sēdētājus vai biroja darbiniekus, kuriem ir tendence aizsēdēties darbā un piemirst par savu fizisko labsajūtu. Paradoksāli, bet tieši fiziskā labsajūta nodrošina efektīvāku darbu, tāpēc katru dienu veltīt stundu sev un savai veselībai būtu jāievieš kā prioritāte, kurai pakārtojas citas ne mazāk būtiskas lietas,” spriež "Rimi" Rīgas maratona direktors Aigars Nords.

Katras nedēļas sākumā tiks apkopoti rezultāti par iepriekšējo nedēļu ar 25 visvairāk nogājušajiem dalībniekiem kopvērtējumā, vīriešu un sieviešu grupās. Sekojot Facebook.com/Alfacentrs, ikviens varēs iedvesmoties un salīdzināt ar saviem rezultātiem, uzzinot, kuras ir soļošanai iecienītākās dienas un diennakts laiks, kurš ikdienā kustas vairāk –
sievietes vai vīrieši –, kā arī vidēji dienā nostaigāto kilometru skaitu. Motivācijai “Alfa” sarūpējusi trīs galvenās balvas – velosipēdus kustīgākam dzīvesveidam, un veicināšanas balvas katru nedēļu – piecas soļu un kilometru skaitīšanas ierīces.