Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Ikauniece-Admidiņa: "Gecisā nostartēju stabili savā līmenī, rezervīte vēl ir"

Jānis Freimanis

Ikauniece-Admidiņa: "Gecisā nostartēju stabili savā līmenī, rezervīte vēl ir"
Laura Ikauniece-Admidiņa
Foto: Gints Ivuškāns/f64

Latvijas vieglatlēte Laura Ikauniece-Admidiņa, kura pagājušās nedēļas nogalē Gecisā (Austrija) laboja Latvijas rekordu septiņcīņā, sarunā ar Sportacentrs.com pastāstīja par aizvadītajiem mačiem un atzina, ka līdz pasaules čempionātam rezultātu var vēl uzlabot.

Sestdien un svētdien Ikauniece-Admidiņa ikgadējās septiņcīņas sacensībās Gecisā nopelnīja 6436 punktus, par 22 punktiem labojot sev un Aigai Grabustei piederošos Latvijas rekordu, kas ļāva izcīnīt astoto vietu. "Sanāca diezgan laba dzimšanas dienas dāvana," secina Laura, kurai 31. maijā apritēja 23 gadi.

Pagājušā gada nogalē viņa izmežģīja potīti, kā dēļ pilnībā nācās izlaist ziemas sezonu, bet pilnvērtīgus treniņus bez sāpēm izdevās atsākt vien martā. Sportiste atzīst, ka, nestartējot ziemas mēnešos, bija ļoti sailgojusies pēc sacensībām, kas bija viens no iemesliem vairākiem startiem individuālajās disciplīnās pirms mačiem Gecisā. "Otrs iemesls - biju pamainījusi ieskrējienus tāllēkšanā, augstlēkšanā un šķēpmešanā, tādēļ vajadzēja tos izmēģināt sacensību apstākļos, lai saprastu, kā darīt pareizāk. Patiesību sakot, arī Gecisā sacensības drīzāk izvērtās par treniņmačiem, lai pēc iespējas labāk sagatavotos pasaules čempionātam."

Gecisā startēja praktiski visas planētas labākās daudzcīņnieces, bet Laura uzsver, ka ierasto konkurence vēl vairāk palielinājis augošais līmenis, jo pirmās deviņas sportistes sakrāja vismaz 6400 punktus. "[Kanādiete Brianna] Tīsena-Ītone bija visām priekšā un varēja pat īpaši neiespringt. Punktu summas ziņā viņas pārsvars bija jūtams (uzstādīja valsts rekordu - 6808), bet, skatoties pa disciplīnām, var redzēt, ka viņai ļoti palīdzēja personiskais rekords tāllēkšanā (6,72). Tikmēr olimpiskā čempione Džesika Enisa-Hila izskatījās sagurusi, bet tas ir saprotams. Grūtniecības dēļ viņa kādu laiku nav trenējusies. Taču domāju, ka uz pasaules čempionātu viņa jau visiem parādīs."

Runājot par savu sniegumu, Laura brīnās, ka, neskatoties uz personisko rekordu summā, neesot bijis neviena personiskā rekorda konkrētās disciplīnās, ja neskaita atkārtotu labāko rezultātu 200 metru distancē (24,06 sekundes Gecisā bija arī pērn), ko viņa varējusi veikt vēl ātrāk. "Neliela vilšanās ir par barjerām - izskrēju pārāk augstu un tas izsita no ritma. Augstlēkšanā gandrīz pārlēcu 1,86 metrus, kas būtu jauns personiskais rekords. Daudz netrūka un tas apliecina, ka, turpinot strādāt, šim augstumam jākrīt. Lodes grūšanā gluži pretēji - lai gan jutos labi, mačos viss sanāca kaut kā neveikli."

"Tāllēkšanā pirmais mēģinājums nesanāca, bet otrajā mēģinājumā prātā pēkšņi ieslēdzās bailes, ka ieskrējienā ir kaut kas neparasts, tādēļ nometu kājas un aizlēcu tikai 5,94 metrus. Labi, ka izdevās saņemties uz pēdējo lēcienu 6,18 metru tālumā. Šķēpmešanā bija tīri labi, tomēr joprojām jāpiestrādā pie tehnikas. [Gintam] Palameikam būs daudz ko teikt. Bet 800 metrus jau bija vienkārši jānoskrien, ko savā līmenī arī izdarīju," rezumē Ikauniece-Admidiņa.

Laura saka, ka līdz pasaules čempionātam Pekinā viņa startēs arī individuālajās disciplīnās. "Sajutu, ka man tas ir nepieciešams. Vajag ieskrieties, ielēkāties, gribas paskriet barjeras. Tuvākie mači man laikam būs Eiropas komandu sacensības ap Jāņiem."

"Personiskais rekords jau sezonas sākumā mani nebiedē. Ja visās disciplīnās būtu labojusi personiskos rekordus, tad būtu citādāk, bet tā - vienkārši nostartēju stabili savā līmenī. Rezervīte vēl ir," piebilst septiņcīņniece.

Ikaunieces-Admidiņas rezultāti Gecisā 2015

DisciplīnaRezultātsPB līdz Gecisai
100 m/b13.66 s13.44 s
Augstlēkšana1.83 m1.84 m
Lodes grūšana12.80 m13.00 m
200 m24.06 s24.16 s
Tāllēkšana6.18 m6.31 m
Šķēpmešana50.84 m53.73 m
800 m2:12.852:11.83
Summa64366414

     [+] [-]

, 2015-06-04 07:16, pirms 4 gadiem
Tur jau tā lieta ka tas savs līmenītis ir par zemu lai ko sasniegtu!