Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

LVS nogaida un iesniegumu par prēmijas palielināšanu Radēvičai vēl neraksta

LVS nogaida un iesniegumu par prēmijas palielināšanu Radēvičai vēl neraksta

LVS prezidents Guntis Zālītis
Foto: Vladislavs Proškins/f64

Vieglatlētikas sezona 2017

Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidents Guntis Zālītis sarunā ar Sportacentrs.com norāda, ka pagaidām tiek gaidīta oficiāla informācija no Starptautiskās vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) par krievu tāllēcējai Olgai Kučerenko piespriesto diskvalifikāciju, kuras rezultātā Ineta Radēviča iegūs 2011. gada pasaules čempionāta sudraba medaļu.

Pirmdien Krievijas Vieglatlētikas federācijas mājaslapā parādījās informācija, ka Kučerenko, balstoties uz no IAAF saņemtajiem dokumentiem, atzīta par vainīgu IAAF antidopinga noteikumu (punkts 32.2(a) par "aizliegtas vielas atrašanu sportista provē") pārkāpšanā. Atbilstoši antidopinga noteikumu pārkāpuma atzīšanai un RUSADA Disciplinārās antidopinga komitejas apstiprinājumam par atzīšanas formu sportiste diskvalificēta uz diviem gadiem – no 2016. gada 17. decembra līdz 2018. gada 16. decembrim. Turklāt anulēti visi sportistes rezultāti, sākot no 2011. gada 28. augusta (datums, kurā 13. pasaules čempionāta laikā tika ņemta pozitīvā prove).

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departaments skaidro, ka pēc LVS iesnieguma saņemšanas un izvērtēšanas jautājums par iespējamu naudas balvas apmēra palielināšanu sportistam un viņu apkalpojošajiem sporta darbiniekiem tiek virzīts izvērtēšanai Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdē un, ja padome pieņem attiecīgu lēmumu, arī izskatīšanai Ministru kabineta sēdē.

"Kad IAAF mums atsūtīs oficiālu informāciju, tad arī varēsim rakstīt iesniegumu," norāda Zālītis, kurš pašreizējo informāciju uzskata par neoficiālu. "Cik ilgi būs jāgaida? To ir grūti pateikt. Katru mēnesi jau šādi gadījumi nenotiek. Līdzšinējā pieredzē tā ir gadījies tikai ar Lauras Ikaunieces-Admidiņas un Aigas Grabustes medaļām (attiecīgi sudrabs un bronza) 2012. gada Eiropas čempionātā un Māra Urtāna godalgu (bronza) 2010. gada Eiropas čempionātā. Ja runājam par medaļas atgūšanu, tad tas vispār ir ilgstošs process, kas var aizņemt pat vairāk nekā gadu."

Radēvičai par bronzas medaļu 2011. gada pasaules čempionātā pienācās 5000 latu prēmija. Par otro vietu pasaules čempionātā togad prēmija bija divreiz lielāka - 10 000 latu.

  -2 [+] [-]

, 2017-02-02 12:13, pirms gada
Sudraba medaļa PČ vieglatlētikā neatkarīgās valsts vēsturē ir unikāli un to vajadzētu nosvinēt!
LVS būtu jāorganizē svinīga medaļas NOMAIŅA!...ar Latvijas sporta sabiedrības, tv, mediju dalību!
Tas būtu nesmuki, kaut kur kādà funkcionāra kabinetā pa kluso iegrūst Inetai sudraba medāli, jo viņa ir mūsu neatkarīgās Latvijas viena no lielākajām vieglatlētikas zvaigznēm! Tikai Prokopčuka viņai liekama blakus, kaut nav medaļu PČ un EČ...

  -3 [+] [-]

, 2017-02-02 12:28, pirms gada
...un vēl piedāvàju ideju LVS ceremonijas organizēšanai - tā kā dopingiste un sudraba medaļas zaudētāja ir Krievijas sportiste, tad sēru marša pavadījumā no masta ir jānolaiž Krievijas karogs, kura vietā pēc tam jāpaceļ Latvijas karogs!

  +2 [+] [-]

, 2017-02-02 13:04, pirms gada
Līdz ko būs informācija no IAAF vēstule vai vismaz izmainīti rezultāti https://www.iaaf.org/competitions/i...
savienība veiks visas nepieciešamās darbības, lai sportistei piešķirtu papildus prēmiju. Līdz ko IAAF atsūtīs medaļu, svinīgi pasniegsim kā to izdarījām L.Ikauniecei un A.Grabustei (Prezidenta balvas svinīgajā atklāšanā klātesot valsts prezidentam)

  -1 [+] [-]

, 2017-02-02 13:16, pirms gada
LVS, bet krievu karogu no masta nolaidīsi sēru marša pavadījumā? ....citādi tur nav nekāda svinīguma!

     [+] [-]

, 2017-02-02 13:27, pirms gada
LVS rakstīja: Līdz ko būs informācija no IAAF vēstule vai vismaz izmainīti rezultāti https://www.iaaf.org/competitions/i...
savienība veiks visas nepieciešamās darbības, lai sportistei piešķirtu papildus prēmiju. Līdz ko IAAF atsūtīs medaļu, svinīgi pasniegsim kā to izdarījām L.Ikauniecei un A.Grabustei (Prezidenta balvas svinīgajā atklāšanā klātesot valsts prezidentam)
Urtānam arī valsts prezidentam klātesot tika nodota medaļa?

  -1 [+] [-]

, 2017-02-02 13:37, pirms gada
Krievietei iedeva medaļu un pacēla karogu!
Tagad atņēma medaļu un IR jānolaiž karogs!
Atceries to, LVS!

  +2 [+] [-]

, 2017-02-02 13:58, pirms gada
dakots rakstīja: Krievietei iedeva medaļu un pacēla karogu!
Tagad atņēma medaļu un IR jānolaiž karogs!
Atceries to, LVS!
Šis ir iemesls, kāpēc LVS un citi oficiālie pārstāvji tik reti atstāj kādu komentāru sportacentrā.

     [+] [-]

, 2017-02-02 22:09, pirms gada
Dakots rakstīja, ka Jeļenai Prokčukai nav pasaules čempionāta medaļas? Man jau likās, ka viņš neko nezina par sportu. Pats savās rokās turēju Jeļenas pasaules čempionāta medaļu.

     [+] [-]

, 2017-02-03 16:22, pirms gada
Nekad neesmu teicis, ka visu zinu...pastāsti, kurā čempī Jeļena ieguva medaļu? ..varbūt junioru?

Tev jābūt autorizētam,