Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:130, Did:0, useCase: 0

Aizritējušas veterānu spēles

Andrejs Siliņš

Aizvadītās nedēļas nogalē Kandavā notika Latvijas sporta veterānu 44. sporta spēles. Vairāk nekā 300 vieglatlētu desmit dažādās vecuma grupās (no 30. g. siev. līdz pat 75 g.) sacentās 18 disciplīnās.

Jau atklāšanas parādē speciālu balvu saņēma 75 g. v. Jēkabs Pumpuriņš no Bauskas – par startiem visās 44 (!!!) sporta spēlēs. Apsveikumus 80 gadu jubilejā saņēma arī visuzticamākais veterānu sporta atbalstītājs un veicinātājs Alfrēds Leja. Dalībnieku vidū bija vai vesela plejāde savulaik un vēl šobrīd Latvijas izlases vieglatlētu. Soļotāju sacensībām "lielo maču" pieskaņu deva vēl joprojām aktīvo Modra Liepiņa un Uģa Brūveļa starti 5 un 10 km distancēs.

Abās distancēs uzvarēja Modris – arī šo sacensību galvenais tiesnesis (!!!) – 10 km viņa rezultāts ir ceturtais Latvijā šovasar – 44:17,6, bet 5 km – 21:44,7. Uģis neatpalika daudz un tomēr – 46:21,9 un 22:27,9.

Šķēpa metējām ierindā bija kā savulaik Eiropas junioru čempione, arī joprojām Latvijā tālākā šķēpa metiena īpašniece Leolita Bļodniece, tā Eiropas junioru vicečempione, patreiz jauno šķēpa metēju trenere Ināra Aperāne (Ošiņa). Abām – uzvaras savās vecuma grupās. Pavisam maz no sava sportiskuma un spriganuma nav zaudējusi arī Latvijas eksrekordiste tāllēkšanā un Mehiko spēļu olimpiete Helēna Ringa –viņa bija ātrākā 100 m skrējienā. Vēl viena olimpiete – Barselonas spēļu dalībniece diska mešanā – Ilga Bērtulsone bija labākā arī Kandavā ( 36,85 m), tāpat kā vēl joprojām Latvijas rekordiste Malda Lange ( 35,64 m). Patiesu cieņu rada Nellijas Spridzānes rezultāts lodes grūšanā – 43 gadu vecumā sasniegtais rezultāts 13,36 m šogad Latvijā ir... trešais labākais.

Vīriem ierindā bija vesela virkne daudzcīņnieku – Latvijas čempionu, kuri arī Kandavā "rādīja klasi", uzvarot vairākās disciplīnās – Imants Kairišs, Vilnis Vaļkins, Eduards Lauris, Jānis Kokins.

Visu cieņu arī LVS prezidentam Guntim Zālītim, kura starts 100 m skrējienā beidzās ar otro pakāpienu uz goda pjedestāla. Pēc ļoti draudzīgā atmosfērā ritējušām sacensībām dalībnieki šķīrās ar vienīgu domu – nākošgad atkal tiksimies Jēkabpilī.

Informāciju sagatavoja
Andris Staģis
LVS preses sekretārs

     [+] [-]

, 2008-04-06 19:50, pirms 13 gadiem
Visu cieņu mūsu izcilajiem sporta veterāniem-labu viņiem veselību un sportotprieku! Šogad Jēkabpilī notiks sporta veterānu 45 jubilejas spartakiāde-visiem Latvijas sporta veterāniem vislabākos startus olimpiskajā sezonā!!!