Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:474, Did:0, useCase: 0

Amerikāņiem dubultuzvara ziemeļu divcīņā

Amerikāņiem dubultuzvara ziemeļu divcīņā
Finišē Bils Demongs un Džonijs Spileins
Foto: AP/Scanpix
Vankūvera 2010, OS-Ziemeļu divcīņa 10km individuāli (medaļu izcīņa)
1. Bill Demong 24:46.9  
betSafe

Ziemeļu divcīņas olimpiskās sacensības, kuru pirmās daļas norisi krietni patraucēja sliktie laikapstākļi, noslēgušās ar ASV pārstāvja Bila Demonga uzvaru. Šī amerikāņiem ir pirmā zelta medaļa olimpisko spēļu vēsturē kādā no slēpošanas sacensību disciplīnām.

Arī ziemeļu divcīņā, līdzīgi kā vairākās citās disciplīnās, nepastāvīgie laikapstākļi ar sportistiem izspēlēja ļaunu joku - lai arī tiesneši pieņēma lēmumu tramplīnlēkšanas sacensības tomēr aizvadīt, tas diez vai bija taisnīgākais risinājums. Vispirms jau, kad divas trešdaļas sportistu savus lēcienus bija veikuši, tika nolemts tos atkārtot. Pēc atkārtotās lēcienu sērijas, kurā apstākļi nebija daudz labāki, rezultātu tabula izskatījās stipri neierasta. Vairāki favorīti, tostarp Džeisons Lamī-Šapuī un Fēlikss Gotvalds, šajā sniega, vēja un lietus "momentloterijā" izvilka tukšās lozes, palika tālu aiz sev ierastajām augstajām vietām un zaudēja jebkādas reālas izredzes pacīnīties par kādu no medaļām.

Slēpošanas sacensības ar vairāk kā pusminūtes handikapu uzsāka austrietis Bernhards Grūbers, taču sāncenši, starp kuriem ar ātru soli distancē un saskaņotu darbību izcēlās amerikāņi Demongs un Spileins, šo pārsvaru gandrīz uzreiz sāka deldēt, un otrā apļa (pavisam 10 km distancē tādi ir četri) beigās līderis tika panākts. Pēdējos piecos kilometros līderu trio (Grūbers un abi ASV divcīņnieki) jau devās kopā, un jo tālāk, jo vairāk kļuva skaidrs, ka nevienam citam iejaukties cīņā par medaļām neizdosies - tuvākie sekotāji no lielās grupas līderiem apli pirms finiša zaudēja jau ap 40 sekundēm.

Aptuveni puskilometru pirms finiša izšķirošo uzbrukumu uzsāka Demongs, kurš kāpumā strauji kāpināja tempu un atrāvās no abiem sāncenšiem. Viņa komandas biedrs Spileins uz to gan reaģēja, mezdamies bēglim pakaļ, taču panākt to neizdevās. Finišu Demongs sasniedza tieši četras sekundes pirms otra amerikāņa, bet Grūbers atpalika jau vairāk. No pārējiem divcīņniekiem augstāko vietu ieguva somu cerība Hannu Maninens, bet Gotvalds un Lamī-Šapuī finišēja otrā desmita beigās.

Demonga izcīnītā zelta medaļa ir pirmā, ko ASV savā vēsturē ieguvusi ziemas olimpiskajās spēlēs kādā no slēpošanas disciplīnām (divcīņa, distanču slēpošana, tramplīnlēkšana). Līdz šim amerikāņiem šajos sporta veidos bija reizi izdevies iegūt bronzu (1924. gadā tramplīnlēkšanā), bet 1976. gadā Viljams Kohs sensacionāli ieguva sudraba medaļu distanču slēpošanā.

Ziemeļu divcīņa

10 km individuālā distance

VSportistsValstsRezultāts
1.Bils DemongsASV25:32.9
2.Džonijs SpileinsASV25:36.9
3.Bernhards GrūbersAustrija25:43.7
4.Hannu ManinensSomija25:56.0
5.Pāvels HuravijsČehija26:38.9
6.Peters TandeNorvēģija26:43.2

  +1 [+] [-]

, 2010-02-26 07:56, pirms 9 gadiem
Žēl soma!

  +1 [+] [-]

, 2010-02-26 08:37, pirms 9 gadiem
Amerikāņi, protams, nostrādāja godam , bet es līdz pēdējam brīdim cerēju, ka Manninens tomēr spēs izcīnīt vismaz bronzu. Žēl, ka individuālajās sacensībās viņam nepadevās tāds pat leciens kā komandu sacensībās. Taču ņemot vērā tos briesmīgos laika apstākļus, visa lecienu daļa izvērtās par vienu lielu loteriju, kurā daudzi favorīti bija zaudētāju statusā.

     [+] [-]

, 2010-02-26 09:32, pirms 9 gadiem
Diemzeel kaarteejaas Olimpiskajaas speelees Hannu nevar paslepot kaa parasti. Pirms starta aprunaajos ar Manninena vecaakiem, vinji bija pozitiivi noskanjoti, teica, ka Hannu juutas labi. Arii atstarpe liidz liideriem peec leekshanas deva labas ceriibas, bet diemzeehl izcilais soms taa arii palika bez individuaalas medaljas OS. Kaut arii vecums ljauj, bet Sochos vinjsh nestartees (visticamaak). Tachu saskanjaa ar Manninena teeva teikto Hannu startees naakoshgad pasaules chempionaataa Oslo.

     [+] [-]

, 2010-02-26 09:43, pirms 9 gadiem
Ivars Bācis rakstīja: Diemzeel kaarteejaas Olimpiskajaas speelees Hannu nevar paslepot kaa parasti. Pirms starta aprunaajos ar Manninena vecaakiem, vinji bija pozitiivi noskanjoti, teica, ka Hannu juutas labi. Arii atstarpe liidz liideriem peec leekshanas deva labas ceriibas, bet diemzeehl izcilais soms taa arii palika bez individuaalas medaljas OS. Kaut arii vecums ljauj, bet Sochos vinjsh nestartees (visticamaak). Tachu saskanjaa ar Manninena teeva teikto Hannu startees naakoshgad pasaules chempionaataa Oslo.
Laba ziņa par to startēšanu Oslo, ja tā tiešām ir taisnība. Bet kā tad ar aviācijas pilota studijām? Cik sapratu no Eurosport komentētāja, tad tieši mācības Manninenam janvārī patraucējušas labāk sagatavoties olimpiādei.

     [+] [-]

, 2010-02-26 10:36, pirms 9 gadiem
Lamī Šapuī vnk noslaucīja organizatorus no zemes ar savu komentāru
bija vēla nakts, tā kā nenocitēšu tagad, atceros tik noskaņu

     [+] [-]

, 2010-02-26 15:16, pirms 9 gadiem
Ivars Bācis rakstīja: Diemzeel kaarteejaas Olimpiskajaas speelees Hannu nevar paslepot kaa parasti. Pirms starta aprunaajos ar Manninena vecaakiem, vinji bija pozitiivi noskanjoti, teica, ka Hannu juutas labi. Arii atstarpe liidz liideriem peec leekshanas deva labas ceriibas, bet diemzeehl izcilais soms taa arii palika bez individuaalas medaljas OS. Kaut arii vecums ljauj, bet Sochos vinjsh nestartees (visticamaak). Tachu saskanjaa ar Manninena teeva teikto Hannu startees naakoshgad pasaules chempionaataa Oslo.
Ceru, ka viņš tiešām turpinās karjeru, kaut vai epizodiski. Bet, runājot par nespēju paslēpot, šogad OS ļoti bieži (arī distanču slēpošanā) daudziem somiem slēpes "neslīd". Varbūt vaina nav sportistu sagatavotībā, bet izlases treneru (slēpju smērētāju tostarp) korpusā? Jo viņiem šīs spēles vispār kā izgāšanās, tikai vakar distancē pirmā medaļa (bronza) 4x5 km stafetē sievietēm. Tik švaki somi slēpošanā nav bijuši sen, ja vispār bijuši...