Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:474, Did:0, useCase: 0

Miņinam atkal kritiens, Prūsim būs jāpieņem smags lēmums

Miņinam atkal kritiens, Prūsim būs jāpieņem smags lēmums
Jāņa Miņina ekipāža pēc šodien piedzīvotā kritiena
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze
Vankūvera 2010, OS-Bobslejs Četrinieki, 1. un 2. brauciens
1. Steven Holcomb 1:41.75  
betSafe
11. Edgars Maskalāns +1.27  
betSafe

Šorīt bobsleja četrinieku ceturtajā treniņbraucienā Vistleras trasē kritienu atkal piedzīvoja Jāņa Miņina pilotētā ekipāža. Pirmās pārbaudes liecina, ka braucējiem nopietnu traumu nav, taču iespējams, jūtamāk cietis bobs. "Ja pēc trešā treniņbrauciena man par 99,9% bija skaidrs, ka viņš sacensībās brauks ar labākajiem spēkiem, tad tagad vairs nekas nav skaidrs," atzina izlases treneris Sandis Prūsis, kurš tobrīd pat vēl nebija saticis puišus un novērtējis tehnikai nodarīto kaitējumu.

Pēdējā kontrolpunktā pirms piedzīvotā kritiena Latvijas četrinieks (Jānis Miņins, Daumants Dreiškens, Oskars Melbārdis un Intars Dambis) uzrādīja otro labāko laiku, 0.02 sekundes aiz līdera, amerikāņa Stīvena Holkomba. Pēc formālas medicīniskās pārbaudes Miņins Sportacentrs.com atzina, ka visiem ar veselību it kā viss kārtībā, bet kritienu izraisīja mēģinājums citādāk izbraukt vienu no virāžām, kur tomēr tika pieļauta kļūda.

- Kas notika?
- Gājām labi, brauciens kopumā bija izdevies, taču bija doma pamainīt to vienu virāžu, un tās galā mazliet pārcentos. Līdz ar to nesanāca līnija un beidzās ar kritienu. Centos glābt, taču ātrums, ejot uz pirmo rezultātu, tur tomēr bija bišķiņ par lielu. Grūti bija ko mainīt.

- Tātad kļūda zināma un nākamreiz neatkārtotos?
- Jā, es visu sapratu, vienīgais žēl, ka džekus atkal sasitu. Arī bobu, ķiveres. Taču ķiveru mums rezervē ir pietiekami daudz, visa pietiek. Ceru, ka viss būs okay.

- Ko pateica medicīniskajā pārbaudē?
- Kas gan tā par pārbaudi... Visi taču redz, ka džeki paši staigā un viss kārtībā. Neesam taču nekādas bābas. Normāli veči. Varu tikai atvainoties visiem radiniekiem, ka atkal esmu nolicis džekus, taču - trase ir trase. Jau tā cenšos, cik varu, un šajā gadījumā diezin vai var vainot kaut kādas zāles vai sekas pēc operācijas. Vienkārši mēģināju atrast labāko veidu, kā nobraukt, un vienā vietā mazliet pārcentos.

- Kādas atskaņas vēl pēc pirmā kritienu? Oskars Melbārdis vēl vakar bijis poliklīnikā, lai pārbaudītu iespējamo smadzeņu satricinājumu, arī citiem sāp galva, plecs...
- Smadzeņu satricinājums laikam ne - drīzāk bija kaut kādas bažas par aci. Kaut kādi plankumiņi rādās. Taču tas arī viss - pārbaudes parādīja, ka viss kārtībā. Tas vienkārši no sitiena - slodze jau tā ir milzīga, un kritienos štoperis sanāk ļoti spēcīgs. Ceru, ka vairāk neko tādu neatkārtošu - pietiek jau krist...

- Šodien jau braucāt ar maksimālo spēku?
- Jā, šodien ieslēdzām maksimālo gaitu. Kad pēc kritiena uznācām augšā un paskatījos uz rezultātu - tā nekas. Pie pēdējās atzīmes zaudējām tikai divas simtdaļas, un mierīgi varējām šo treniņbraucienu novinnēt. Tas nav svarīgākais, taču viens no rādītājiem, kas dod zināmu cerību. Ceru, ka arī džekiem tas būs svarīgi. Zinu, ka tagad pēc kritiena visi ir dusmīgi, viss sasists, taču ļoti ceru, ka mēs kopā saņemsimies. Un tiešām ceru, ka vairs nekritīšu. Tādas kļūdas vairs nedrīkst pieļaut.

- Pēc trešā brauciena Sandis Prūsis teica - ja nenotiek kaut kas ārkārtējs, jau šodien būtu skaidrs, ka tev tiktu atstāti labākie stūmēji un tehnika.
- Tagad redzēsim, ko viņš teiks...

- Iepriekš teici - ja jutīsi, ka neesi gatavs, pats atteiksies. Šobrīd jūties gatavs?
- Startā varam konkurēt - iestūmām 4.93 (sestais labākais laiks; līderim Lindonam Rašam šodien - 4.81 un 4.88 - I.J.). Skriet un maksimālo varu, bobā ielēkt varu - nevienam neiztraucēju un nekas nesāpēja. Braukt arī varu. Taču, redz - viena maza kļūdiņa, un...

- Kas ir pamainīts trasē pēc jūsu pirmā kritiena?
- Nekas radikāli nav mainīts, taču kaut kas noteikti ir - ja pirms tam tur visu laiku bija tuvu kritienam, tad jau nākamajā dienā tur neviens nekrita. Pat tie, kas no eksotiskākām valstīm jeb, kā saka, čaiņiki. Šajā gadījumā izrādījās, ka čaiņiks esmu es... Viena stulba kļūda, un gatavs - uz mutes.

Bobsleja izlases treneris Sandis Prūsis pēc notikušā bija manāmi sarūgtināts, taču uzreiz uz karstām emocijām secinājumus izdarīt nebija gatavs. "Vispirms jāaprunājas ar puišiem un jāapskatās, kas ar bobu. Tagad pat nav jautājums, kam dod labāko bobu - Miņinam vai Maskalānam. Jautājums ir - vai mums vēl ir labākais bobs, kuru kādam var iedot.." Prūsis atzina, ka rītdienas treniņos Latvijas ekipāžas nepiedalīsies. "Nav jēgas vēlreiz riskēt ar kaut ko tādu." Ko vairāk par situāciju Prūsis solīja komentet vakarā, gan būs apzināta postaža un izdarīti secinājumi par tās iemesliem. Kā pastāstīja olimpiskās komandas preses sekretāre Marita Vilciņa jau no olimpiskā ciemata, kur bobslejisti atgriezās pēc treniņiem - Melbārdim esot nedaudz sasista galva, bet Dreiškenam - celis.

Pēc trešā treniņbrauciena treneris neslēpa, ka līdzšinējie treniņi izdevušies, un, ja nenotiks nekas neparedzēts, Jānis Miņins startētu ar labākajiem resursiem. Fiziskā forma gan esot diezgan bēdīga. "Viņš nekad nav bijis tas spēcīgākais, taču šobrīd ir ļoti švaks. Startā, lai varētu konkurēt par augstām vietām, nedrīkst atpalikt vairāk kā par 5-6 simtdaļām, taču ne ieskrējiens ir trakākais - vairāk bažas par to, cik ātri viņš šādā kondīcijā atjaunojas un atgūst asumu pēc salēkšanas bobā. Kļūdas trases augšdaļā nevar atļauties," atzina Prūsis, tobrīd neslēpjot - galvenais favorīts uz uzvaru četriniekos šeit ir vācietis Andrē Lange, bet par atlikušajām vietām uz pjedestāla varētu pacīnīties 6-7 ekipāžas, tostarp mūsējā. Taču ceturtais treniņbrauciens, diemžēl, atkal sajauca visas kārtis. Jautāts, vai Miņina atstāšana labāk aprīkotās ekipāžas statusā šobrīd būtu riskanta iešana uz visu banku, treneris skumji nosmaidīja. "Baidos, ka nav mums vairs "visas bankas". Puse jau izvazāta..."

Labākos laikus trešajā un ceturtajā treniņbraucienā šodien uzrādīja amerikānis Holkombs un kanādietis Rašs. Miņinam trešajā braucienā dalīts astotais rezultāts (+0,40), savukārt Edgaram Maskalānam un viņa ekipāžai - 18. rezultāts trešajā (+0,91) un dalīts astotais - ceturtajā (+0,49).

Galējais ekipāžu sastāvs sacensību organizatoriem jāiesniedz pēc rītdienas pēdējā treniņbrauciena.

1 2 3 84 komentāri
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

 +17 [+] [-]

, 2010-02-24 23:41, pirms 11 gadiem
Nu kur ta var neiet!!!

 +74 [+] [-]

, 2010-02-24 23:42, pirms 11 gadiem
nekas , lai nebreekaa- viss ok! treninbrauciens, lai experimentee un nedabuu traumas!

 +25 [+] [-]

, 2010-02-24 23:42, pirms 11 gadiem
Miņins dulls

 +51 [+] [-]

, 2010-02-24 23:42, pirms 11 gadiem
Miņins būs mans varonis, ja pēc visiem šiem piedzīvojumiem viņš labi nostartēs.....
Slēpts komentārs: jenotpauris
Slēpts komentārs: jenotpauris
Slēpts komentārs: normiic
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

 +21 [+] [-]

, 2010-02-24 23:45, pirms 11 gadiem
piedodiet par cinismu, bet šī visa afēra ap Miņinu jau sāk kļūt smieklīga

atlikta operācija, izdarīta operācija, nebrauks, brauks, par 99% nebrauks, pats saka, ka brauks, tad viens kritiens, nebrauks, brauks, otrs kritiens, nebrauks un Maskalāns pa vidu ar steigu meklējiet mediju konsultatnu bobsleja izlasei

 +14 [+] [-]

, 2010-02-24 23:45, pirms 11 gadiem
Būs labi!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

 +27 [+] [-]

, 2010-02-24 23:46, pirms 11 gadiem
Grūti mācībās, viegli kaujā!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +9 [+] [-]

, 2010-02-24 23:49, pirms 11 gadiem
galvu augšā

 +12 [+] [-]

, 2010-02-24 23:51, pirms 11 gadiem
Labinieks rakstīja: Miņins būs mans varonis, ja pēc visiem šiem piedzīvojumiem viņš labi nostartēs.....
varonis jau tagad kaut vai par apņēmību
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs: rainmaker
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -2 [+] [-]

, 2010-02-25 00:04, pirms 11 gadiem
sasperjods rakstīja: atbalstu Jāni
šie jau nenositīsies, taču medaļa bez asinīm nenāks
Prūsi var saprast, jo vinš tā kā atbild par LBF mantu
ne tikai par mantu-ari Prusis zin kaa ir krist un celties un krist...vinjs nav vakarejais bobslejaa pietam veel Minjina aklaa zarna utt...tas tomer nav skeletons kur brauc viens un pats atbildi par savam kludam-parejie 3 uzticas Minjinam un domajams Prusis labak butu mieraa ka Minjins izlaiz OS nekaa piemeram kads no pamatstumejiem dabu traumu...un ari to Prusis ir pieredzejis kad pats brauca un pasus labakos vienaa sastaava biezi nedabuja jo bija traumas

  +4 [+] [-]

, 2010-02-25 00:04, pirms 11 gadiem
Lai vai kā ceru, ka Miņka startēs un kas zin - var arī gadīties medālis

Vsp ar šito visu ''Miņina pēcoperācijas starta'' lietu skaidrs ir viens - Miņins ir galvenais pretendents uz balvu gada beigās nominācijā ''Par cīņasgribu'' !!!
Slēpts komentārs: Ontario
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +6 [+] [-]

, 2010-02-25 00:12, pirms 11 gadiem
Jāļauj Jankam startēt ,tas nu ir fakts!Vēl jo vairāk ,ka viņam šai ''nāves'' trasē ir visnotaļ labi rezultāti un izredzes izraut medaļas.Kad tad ja ne tagad!

  -1 [+] [-]

, 2010-02-25 00:14, pirms 11 gadiem
lkrnpk_2 rakstīja: Prūsi, nu ko tu daudz vari zaudēt... Nu nenobrauks Maskalāns labāk ar Miņina tehniku... Ok, kritīs tak kritīs, bet redzams, ka, ja nekrīt, tad džekam ir iekšā un nāk arī ārā rezultāti... Daudzi ir krituši, sacensībās Rašs arī nokrita- mājinieks... kā būs, būs...

Un bobslejā jau tās traumas (nozīmīgas) daudz grūtāk dabūt kā kamaniņās. Būs nobrāzumi vai vēl kas, nu būs...

Lai džekiņš mēģina. Divreiz jau nokrita- kas tad notiks, ja trešo reizi ar būs kritiens? Nekas jau traks nenotiks...

PS: Par traumām stūmējiem- nu nekas traks nebūs, līdz nākamajai sezonai sadzīs... un bobu ar sadiegsiet kopa
mees neesam bobsleja lielvalsts kaa vaacija ASV utt kur kadu savainoto stumeju var nomainit ar citu..sabojatu tehniku ar citu utt...mums ir tik cik ir!Ari es esmu par to lai Minjins varetu braukt bet no otras puses-ne jau vinjs viens sez boba...ko daris ja kads no stumejiem pateiks piedodiet nejutos drosi?nevienam nav patikami krist vairakas reizes treninjaa precizak no 4 treninjiem 2 kritieni...un trasee kur kads nesen gaajis boja.
Slēpts komentārs: kasagrande
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2010-02-25 00:29, pirms 11 gadiem
Interesanti būtu uzzināt kādas ir konkurentu domas par Miņinu - laikam domā ka tas kautkāds trakais. Atbrauc uz olimpiādi, izoperējas. Vēl paspēj apārstēties knapi un jau atsāk treniņus. Divas reizes jau kritieni

Domāju ka konkurentiem arī grūti saprast - uzskatīt Miņinu kā bīstamu konkurentu vai arī ka īstenībā tā gatavība ir tikai blefs un Miņins vēlas vienkārši lai nebūtu pa tukšo atbraucis un nobraukt un labākajā gadījumā tikt 10-niekā.

     [+] [-]

, 2010-02-25 00:30, pirms 11 gadiem
Miniņam ir jābrauc,jo uzlabojās laiki un ir iespēja iebraukt medaļās.Cik esmu ieverojis,Miniņam padodās sarežģītās trases

  -3 [+] [-]

, 2010-02-25 00:32, pirms 11 gadiem
Nav ko izaicināt likteni - 2 kritieni, operācija...Manuprāt, nevajag sūtit Miņinu uz starta šai olimpiādē.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2010-02-25 00:37, pirms 11 gadiem
Mmatishels rakstīja: Nav ko izaicināt likteni - 2 kritieni, operācija...Manuprāt, nevajag sūtit Miņinu uz starta šai olimpiādē.
Arī fakts,bet viņš pats atdzinās,ka gribēja pamēģināt savādāk izbraukt un tāpēc kritiens,bet kad brauca tīri,tad labs rezultāts.Ka saka,kas neko nedara,tas nekļūdās
1 2 3 84 komentāri