Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource525 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource525), Fid:2507, Did:0, useCase: 0

Olimpiskais hokeja turnīrs – divas intrigas, divas vietas finālā

Unibet.com
Unibet.com

Olimpiskais hokeja turnīrs – divas intrigas, divas vietas finālā
Somijas izlases kapteinis Tēmu Selenne sarunā ar tiesnesi
Foto: AFP/Scanpix

Soču olimpiskajā hokeja turnīrā šodien tiks aizvadīti pusfināli. Pulksten 14:00 pēc Latvijas laika spēli uzsāks Zviedrijas un Somijas izlases, bet vakarā Ziemeļamerikas duets – ASV pret Kanādu.

Zviedrijas un Somijas pusfinālā bukmeikeri favorītu lomu atvēl zviedriem, to uzvaru pamatlaikā novērtējot ar koeficentu 2,10. Zviedrija šajā turnīrā vēl nav cietusi zaudējumu, un ceturtdaļfinālā ar 5:0 tika pieveikta Slovēnija. Skaidrs gan, ka ne jau slovēņi ir Zviedrijas meistarības mēraukla, un daudz labāk šo uzdevumu pildīs Somija, kura ceturtdaļfinālā izsita Krieviju (3:1).

Somijas uzvara pār mājinieci nez kāpēc tika uztverta kā milzīga sensācija. No politiskā viedokļa varbūt, proti, Krievija savās mājās tika atstāta bez medaļām, taču sportiskajā ziņā tā nez vai tāda bija. Somijas sastāvā netrūkst visaugstākās raudzes hokejistu, kuri turklāt Sočos rāda lielisku komandas hokeju.

Somi Sočos piedzīvojuši tikai vienu zaudējumu, to pašu tikai papildlaikā pret Kanādu (1:2), kad divus vārtus iemeta ziemeļamerikāņu aizsargs Drū Dautijs. Pret Norvēģiju un Austriju samestie 14 vārti, protams, ir jauki, taču vismaz mačā pret Krieviju somi bija spiesti spēlēt samērā daudz no aizsardzības. Koeficents uz viņu uzvaru pamatlaikā ir 2,95.

Otrs hokeja duelis, kurā arī netrūks savstarpējo attiecību kārtošanas, sāksies 19:00 pēc Latvijas laika. Kanādas un ASV hokeja līmeņus nez vai vajag īpaši reklamēt, taču šajā turnīrā labāk izskatās ASV. Savā ziņā to atspoguļo Kanādas mocīšanās pret Latviju ceturtdaļfinālā (2:1), savā ziņā – ASV četrās spēlēs iemestie 20 vārti.

Bukmeikeri abu izlašu izredzes vērtē teju kā vienādas, proti, ASV uzvara pamatlaikā -2,40, kamēr Kanādas – 2,50. Interesanti būs arī redzēt, kāda izvērtīsies spēle, proti, vai uzbrukums būs pārāks pār aizsardzību? Likme uz to, ka mačā tiks gūti vismaz septiņi vārti, ir ar koeficentu 3,15, savukārt, ja vārtsargi nepieļaus vairāk nekā četru vārtu guvumu, likmi varēs pareizināt ar 2,55.

Sočos ar vārtu guvumu joprojām nav izcēlies Kanādas kapteinis Sidnijs Krosbijs, ko, protams, neviens viņam nepārmetīs, ja Kanāda iegūs zeltu. Ja ne, tad gan vainīgā meklēšana varēs noslēgties samērā ātri. Koeficents uz to, ka šodien „Penguins” zvaigzne Krosbijs beidzot pārspēs pretinieku vārtsargu, ir 3,35. Augstāku šajā spēlē izpelnījušies vien divi hokejisti – viņa komandas biedrs Džefs Kārters un amerikāņu uzbrucējs Fils Kesels, kuriem abiem 3,00. Jāatgādina, ka Kanāda mačā pret Latviju palika bez uzbrucēja Džona Tavaresa.

Spēļu rezultātus iespējams prognozēt arī Unibet.com Facebook lapā. Seko un prognozē mača rezultātu, jo par precīzu prognozi piešķirsim tev piecu eiro bonusu.