Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

"Sporta tarkšķis": kā būtu, ja Latvijā "aizmirstu" par olimpiskajām spēlēm?

Rolands Eliņš

"Sporta tarkšķis" ir portāla Sportacentrs.com projekts, kurā portāla redakcija kopā ar viesiem un apmeklētājiem iesaistās teksta tiešsaistes čatā. Šovakar tiek piedāvāts tīri spekulatīvs jautājums par to, vai Latvijā olimpisko spēļu nozīme netiek pārvērtēta un vai valstiskā līmenī mērķis izcīnīt olimpiskās medaļas nebūtu jānoliek malā?

Par Sporta tarkšķi un tā formātu

"Sporta tarkšķis" ir diskusija par sportu, kurā aicinām tiešā veidā iesaistīties arī portāla apmeklētājus. Diskusija tiek veidota teksta formātā, reizē atceroties laikus, kad Sportacentrs.com vēl bija eSports.lv. Mūsu portāls jau piedāvā podkāstu "Ārpus Kadra", kas regulāri audio un video formātā piedāvā sporta cilvēku sarunas par aktuālo šajā nozarē, savukārt "Sporta tarkšķis" līdzīgu principu piedāvās teksta formātā, katram vakaram izvirzot savu jautājumu.

"Sporta tarkšķa" ideja nav ierobežota, un portāla apmeklētāji tiek aicināti piedāvāt savus jautājumus, komentārus, piebildes vai precizējumus čata lodziņā. Ieraksts gan sākotnēji būs redzams tikai diskusijas vadītājiem, kuri izvēlēsies, kurus ierakstus un jautājumus publicēt. Attiecīgi aicinām izvairīties no spama, rupjībām un cita veida apvainojumiem - tie apstiprināti netiks, tāpat kā ieraksti un jautājumi par citām tēmām. Tas tādēļ, lai kopīgi uzturētu diskusiju nosacīti vienā virzienā.

Lai gan tehniski iespējams iesūtīt savus ierakstus un jautājumus būs arī pirms sākuma, publiskais tiešsaistes čats tiks sākts 21:00.

Ja kāds sporta sabiedrības pārstāvis vēlas apstiprināt dalību Sporta tarkšķī ar savu īsto vārdu, aicinām painformēt Sportacentrs.com pārstāvjus vai nu privāti, vai uz epastu info@sportacentrs.com, vai uz portāla Facebook.com Messenger".

Šovakar

Pēc neatkarības atjaunošanas Latvija bijusi pārstāvēta visās olimpiskajās spēlēs. Vasaras spēlēs Latviju katrā reizē pārstāvējusi delegācija, kura bijusi 32-47 sportistu lielumā, kamēr ziemas olimpiskajās spēlēs mūsu delegācija bijusi gan lielāka (57 sportisti), gan mazāka (23 sportisti). Pēc neatkarības atgūšanas kopumā Latvija piedalījusies 15 olimpiskajās spēlēs, tajās iegūstot 25 olimpiskās medaļas, no tām četras zelta.

Minēto 15 olimpisko spēļu laikā (kopš 1992. gada) kopumā tika sadalīts 2651 medaļu komplekts. Diskutējot par olimpisko medaļu vērtību, jāņem vērā, cik daudz cēlmetālu tiek sadalīts olimpiskajās spēlēs. 15 OS laikā Latvija ir izcīnījusi 0.3% no pieejamā medaļu klāsta un 0.1% no pieejamā zelta medaļu klāsta.

Olimpiskās spēles ir milzīga mēroga sporta pasākums un daudz sportistu sapnis. Taču vietā ir jautājums, vai olimpiskās spēles laika gaitā nav piekāpušās lielajām profesionālajām līgām un sacensībām, kas notiek krietni biežāk nekā reizi divos gados? Vai olimpisko medaļu skaits vai neesamība ir arguments, ko patiešām var izmantot, lai raksturotu valsts sporta stāvokli?

Latvijas Olimpiskās komitejas 2019. gada budžets bija 5.7 miljonu eiro apmērā, no tiem 1.8 miljoni bija paredzēti tieši OS sagatavošanās programmām. Uz lielā sporta fona tā nav milzīga nauda, galu galā, arī LFF gada budžets ir lielāks. Kā varētu izskatīties Latvijas sports, ja tajā nebūtu iekļautie olimpiskie plāni? Vai tas nebūtu solis virzībā uz prioritāto sporta veidu noteikšanu un ievērošanu? Tas viss pieder pie salīdzinoši nereāliem scenārijiem, taču – kā būtu, ja Latvijā „aizmirstu” par olimpiskajām spēlēm? Jāuzsver, ka vārds "aizmiršana" gan šeit domāts konkrēti nākotnes formā.

Diskusija

  -1 [+] [-]

, 2020-04-28 11:16, pirms 9 mēnešiem
99,9% pasaules iedzīvotāju neskatās renes šļūkšanu, bet Latvijā tas vajadzīgs lai politiķi varētu gozēties OS medaļu mirāžas spožumā.Kāda ir statistika par sportā ieguldīto mūsu valsts naudu attiecībā uz vienu Latvijas iedzīvotāju ?

  -1 [+] [-]

, 2020-04-28 11:54, pirms 9 mēnešiem
strops rakstīja: 99,9% pasaules iedzīvotāju neskatās renes šļūkšanu, bet Latvijā tas vajadzīgs lai politiķi varētu gozēties OS medaļu mirāžas spožumā.Kāda ir statistika par sportā ieguldīto mūsu valsts naudu attiecībā uz vienu Latvijas iedzīvotāju ?
reni vajag lai kriškļaviņiem, otiņiem un citam apdalītākiem prātiem saceltos patriotisms.

     [+] [-]

, 2020-04-28 12:26, pirms 9 mēnešiem
Varēja jau nākošo tarkšķi par basīti uztaisīt.

     [+] [-]

, 2020-04-28 16:52, pirms 9 mēnešiem
Banss rakstīja: reni vajag lai kriškļaviņiem, otiņiem un citam apdalītākiem prātiem saceltos patriotisms.
Reni vajag, lai normāli sporta līdzjutēji un kārtīgi latvieši lepotos ar saviem sportistiem un valsti, redzot, ka mēs spējam līdzvērtīgi cīnīties un pat uzvarēt tādas lielās valstis kā ASV, Krievija, Vācija, Kanāda, Lielbritānija u.c. Reni nevajag mājsaimniecēm un mājsaimniekiem.