Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Pandēmijas dēļ Parīzē atkal aicinājumi rīkot referendumu par OS rīkošanu

Rolands Eliņš

Pandēmijas dēļ Parīzē atkal aicinājumi rīkot referendumu par OS rīkošanu
Foto: ISA HARSIN/SIPA/Scanpix

Koronavīrusa pandēmija un Tokijas OS pārcelšana uz 2021. gadu tiek izmantoti kā argumentu Francijas politiķu vidū, lai runātu par atkārtotu Parīzes 2024. vasaras olimpisko spēļu rīkošanas lietderību un sabiedrības atbalstu tām.

Vairākas Parīzes domes amatpersonas publiski raisījušas jautājumus par pilsētas plāniem 2024. gadā uzņemt vasaras olimpiskās spēles. Francijas galvaspilsētā jau iepriekš runāts par nepieciešamību rīkot referendumu par sabiedrības atbalstu OS rīkošanai, ko Parīze jau apņēmusies paveikt, taču koronavīrusa pandēmijas radīto seku iespaidā šie aicinājumi tiek atkal izteikti.

Parīzes domes deputāts Daniels Simons, kurš jau iepriekš paudis negatīvu viedokli sakarā ar OS rīkošanu, aicinājis rīkot referendumu par 2024. gada olimpiskajām spēlēm, norādot, ka pašreizējos apstākļos šis jautājums kļuvis vēl svarīgāks. Savukārt Žaks Boto, viena Parīzes reģiona mērs, publiski apšaubījis OS rīkošanu pēc pašreizējā plāna: „Mums ir jāuzdod jautājumi, vai ir jēdzīgi turpināt gatavoties olimpiskajām spēlēm tā, kā bija plānots iepriekš? Vai mums nevajadzētu izmantot iespēju apdomāt iepriekšējos apstākļos pieņemtos lēmumus? Turklāt varbūt būtu prātīgi pārcelt spēles par vienu gadu, līdzīgi kā izdarīja Tokijas OS.”

Parīzes OS orgkomitejas prezidents Tonī Estangets portālam „insidegames” apstiprināja, ka tiek izskatīti dažādi varianti, kā ietaupīt līdzekļus, taču viņš solīja, ka olimpiskās spēles Parīzē savu kodolu saglabās. Kā nozares, kur iespējams visvairāk ietaupīt, Estangets minēja transporta, darbinieku un izmitināšanas izdevumus.

Izmantotie resursi:
https://www.insidethegames.biz/arti...