Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

LOK izpildkomiteja atbalsta sagatavotos grozījumus statūtos

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

LOK izpildkomiteja atbalsta sagatavotos grozījumus statūtos
Žoržs Tikmers. Foto: Vadims Morozovs/LOK

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē tika skatīts LOK Statūtu grozījumu projekts, kas paredz vairākas būtiskas izmaiņas organizācijas darbībā. Grozījumus Statūtu projektā ir sagatavojusi LOK Valde, izskatījusi LOK Juridiskā komisija, ņemot vērā Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) ieteikumus.

Sagatavotais projekts paredz noteikt LOK vēlēto amatpersonu ievēlēšanu termiņus, kā arī piedāvā kārtību, kādā var tikt veikta rotācija LOK Izpildkomitejas locekļu – federāciju prezidentu vidū un citus grozījumus.

Minētā Statūtu redakcija paredz, ka LOK prezidents var tikt ievēlēts amatā ne vairāk kā uz 8 gadiem (divi amata termiņi), savukārt LOK ģenerālsekretāru un LOK Izpildkomitejas locekļus amatos var tikt ievēlēti ne vairāk kā uz 12 gadiem (trīs amata termiņi), katru amatu uzskaitot atsevišķi.

Savukārt ar LOK Ģenerālas asamblejas lēmumu atsevišķos gadījumos var tikt veikta rotācija LOK Izpildkomitejas vēlēto locekļu – federāciju prezidentu vidū.

Tāpat paredzēts ieviest LOK Apbalvojuma sistēmu un Apbalvojuma komisiju

LOK Statūtu grozījumu projekts tiks nodots izskatīšanai un priekšlikumu iesniegšanai līdz 2021.gada 15.februārim LOK biedriem – Olimpisko sporta veidu federācijām un Latvijas Olimpiešu klubam, kā arī LOK Atlētu komisijai. To paredzēts izskatīt un apstiprināt LOK Ģenerālajā asamblejā.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Mālmeisters
LOK preses sekretārs