Marcinkeviča pārvar 1. kārtu Francijā, Podžus un Lībietis zaudē

Marcinkeviča pārvar 1. kārtu Francijā, Podžus un Lībietis zaudē

Mārtiņš Podžus
Foto: Romāns Kokšarovs, F64

6:2, 6:3

Diāna Marcinkeviča - Suzy Larkin

3:6, 4:6

Miķelis Lībietis - Laurent Lokoli

6:7(4), 3:6

Mārtiņš Podžus - Tom Kocevar-Desman

Latvijas sieviešu tenisa trešā rakete Diāna Marcinkeviča otrdien iekļuva Makonas ITF 15 000 turnīra 2. kārtā, bet neveiksmīga otrdiena bija Mārtiņam Podžum un Miķelim Lībietim, kuri zaudēja "Futures" turnīru 1. kārtas spēlēs Turcijā un Kanādā.

WTA ranga trešo simtu noslēdzošā Diāna Marcinkeviča Francijā izlikta ar pirmo numuru un šodien savā pirmajā mačā galvenās favorītes statusā ar 6:2, 6:3 sagrāva 669. vietā esošo Lielbritānijas tenisisti Sjūziju Lārkinu. Marcinkeviča šajā spēlē vienreiz zaudēja servi, tam notiekot 2. setā, kad viņai bija divu breiku pārsvars.

Marcinkeviča 2. kārtā sacentīsies ar 36 gadus veco Itālijas veterāni Albertu Brianti, kura pašreiz atrodas 488. vietā, bet pirms sešiem gadiem uzkāpa līdz 55. pozīcijai. Pirmās kārtas pārvarēšana dod vienu reitinga punktu. Diānai Francijā, kur mači notiek uz "hard" seguma telpās, arī dubultspēles kopā ar Baltkrievijas tenisisti Ilonu Kremenu, turnīra pirmajam duetam esot brīvam no 1. kārtas.

ATP ranga 842. vietā esošais Mārtiņš Podžus Antaljas "Futures 15 000" turnīra 1. kārtā divu kvalifikāciju izgājušo spēlētāju mačā ar 6:7(4), 3:6 zaudēja četras pozīcijas zemāk esošajam slovēnim Tomam Kočevaram-Desmanam. Mārtiņam bija tikai viena breikbumba, kuru viņš izmantoja 1. setā pie rezultāta 5:6, kad neļāva pretiniekam izservēt setu. Tūlīt gan tika zaudēts taibreiks, bet 2. setā vienīgais breiks notika mača priekšpēdējā geimā.

Podžus Antaljā kvalifikāciju izgāja otro nedēļu pēc kārtas. Pagājušajā nedēļā viņam pēc tam arī izdevās pārvarēt vienu kārtu pamatturnīrā, bet šoreiz tas nav noticis, vienspēļu turnīru pabeidzot bez punktu iegūšanas. Dubultspēlēs vēl ir iespējas, tiesa, jātiek līdz pusfinālam. Podžus vakar kopā ar Krievijas tenisistu Iznauru Ahmajevu izslēdza sacensību pirmo duetu Aleksandrs Igošins/Jans Sabaņins (Krievija) – 6:3, 6:3. Antaljas turnīrs notiek uz "hard" seguma.

Šosezon līdz šim tikai Deivisa kausā spēlējušais Miķelis Lībietis (ATP 427.) šonedēļ beidzot aizvada gada pirmās sacensības ārpus izlases. Latvijas otrais numurs ar zaudējumu vienspēļu 1. kārtā pabeidza pirmo no diviem "Futures 25 000" turnīriem Kanādā, kad pirmajā mačā Gatino ar 3:6, 4:6 zaudēja Francijas tenisistam Lorānam Lokoli (ATP 290.). Lībietim pieticīga servēšanas statistika – četri eisi un tikpat dubultkļūdas, ar otro servi uzvarot tikai 7/22 punktiem.

Lokoli ir "Grand Slam" maču pieredze. Lokoli 2014. gadā "French Open" 1. kārtā piekāpās Stīvam Džonsonam, bet 2015. gadā "Australian Open" 1. kārtā atzina Andreasa Haidera-Maurera pārākumu. Lībietim šonedēļ Gatino, kur ir "hard" seguma turnīrs, palikušas dubultspēles. Miķelis nākamajā nedēļā startēs tādas pašas nozīmes sacensībās Šerbrukā.

Tev jābūt autorizētam,