Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

Gulbim neizdodas iekļūt ATP 250 dubultspēļu turnīra finālā

Rolands Eliņš

Gulbim neizdodas iekļūt ATP 250 dubultspēļu turnīra finālā
Ernests Gulbis. Foto: AFP/Scanpix

Latvijas tenisists Ernests Gulbis un Vācijas tenisists Andrē Begemanns šodien Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā ATP 250 līmeņa turnīrā dubultspēļu pusfinālā ar 2:6, 7:6 (2) un 6:10 piekāpās britiem Nīlam un Kenam Skrupskiem.

Ernests Gulbis pēc izstāšanās vienspēļu turnīra pirmajā kārtā vēl uzkavējās Budapeštā un saņēma iespēju piedalīties dubultspēļu sacensībās, kurās ar kopā ar Andrē Begemannu pārvarēja pirmās divas kārtas un iekļuva pusfinālā.

Pusfinālā Gulbis un Begemanns sacentās ar britu brāļiem Skrupskiem, kuri šajā turnīrā izsēti ar trešo numuru. Spēle tika uzsākta veiksmīgi, Gulbim un Begemannam tiekot pie breikbumbas, kas palika neizmantota, bet pēc tam Skrupski divreiz nobreikoja savus pretiniekus un droši uzvarēja setā ar 6:2.

Otrajā setā abi pāri veiksmīgi aizstāvēja savu servi, kas noveda pie taibreika. Tajā daudz pārliecinošāk nospēlēja Gulbis un Begemanns, uzvarot ar 7:2 un panākot līdzsvaru pa setiem.

Trešais sets tika spēlēts pēc taibreika principa, tikai līdz desmit punktiem. Šis formāts izrādījās parocīgāks Skrupskiem, kuri pēc līdzsvara pirmajās deviņās izspēlēs pārņēma vadību, savu servi aizstāvēja un uzvarēja 10:6.

Pusfināla sasniegšana Budapeštā dod 90 reitinga punktus, kas Gulbim ļaus atgriezties dubultspēļu rangā, kur viņa rekords ir 130. vieta. Gulbim šis bija pirmais ATP līmeņa dubultspēļu turnīrs kopš 2015. gada jūnija.