Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

Sevastova un Beka sīvā cīņā piekāpjas favorītēm Garsijai un Mladenovičai

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Sevastova un Beka sīvā cīņā piekāpjas favorītēm Garsijai un Mladenovičai
Anastasija Sevastova
Foto: AP/Scanpix

Spēlējot kopā ar Vācijas tenisisti Anniku Beku, Anastasija Sevastova sestdien piedzīvoja zaudējumu "Australian Open" dubultspēļu turnīra 2. kārtas mačā, ar 7:5, 4:6, 3:6 piekāpjoties ar pirmo numuru izliktajai Francijas komandai Karolīna Garsija/Kristina Mladenoviča.

Sevastovai un Bekai jau pirmajā geimā uzņemšanā bija trīs breikbumbas, taču visas tika atspēlētas. Mladenoviča divreiz precīzi nospēlēja pie tīkla, bet vēl vienā epizodē ar lielisku "forehand" apvedošo sitienu izcēlās Garsija.

Latvijas un Vācijas komanda 1. setā bija labāka, bet pārākumu uz rezultāta tablo neizdevās apliecināt līdz pat pēdējam geimam, kad izdevās iegūt breiku. Vāji servēja un arī nepārliecinoši izspēlēs darbojās Mladenoviča. Sevastovas un Bekas komanda pie rezultāta 6:5 realizēja ceturto setbumbu, kad Anastasija spēcīgi un precīzi uzsita pa diagonāli pēc Mladenovičas serves, un Garsija nespēja noreaģēt pie tīkla.

Zaudējušas 1. setu, "French Open" čempiones būtiski uzlaboja savu sniegumu un jau 2. seta sākumā apdraudēja Sevastovu un viņas pārinieci. Kamēr Anastasijai un Annikai šajā setā breika iespēju nebija, pašām nācās atspēlēt ļoti daudz breikbumbu. Novērst bija pa spēkam astoņas!

Trīs atspēlētas pirmajā geimā, pa vienai trešajā un septītajā, bet vēl trīs devītajā geimā, kur tomēr beidzot notika Francijas spēlētāju breiks. Mladenoviča spēcīgi uzbruka Sevastovas servei un izspēli pabeidza pie tīkla. Ieguvusi 5:4 pārsvaru, turnīra pirmā komanda nākamajā geimā izservēja setu.

Francijas komanda pēdējā setā atrada vājo vietu pretinieču komandā. Tā bija Bekas serve, kurai Garsija un Mladenoviča uzbruka bez žēlastības, tādā veidā iegūstot divus breikus – piektajā un devītajā (pēdējā) geimā. Viena breikbumba viņām bija arī septītajā geimā, kad servēja Sevastova. Toreiz svarīgā brīdī pie tīkla precīzi nospēlēja Beka. Savukārt pašas atspēlēja abas breikbumbas, to izdarot pie rezultāta 4:3.

Sevastova "Grand Slam" dubultspēlēs piedalījās desmito reizi, ar 2. kārtas sasniegšanu atkārtojot savu labāko rezultātu – vienu kārtu izdevās pārvarēt arī 2010. gadā Parīzē un 2011. gadā Ņujorkā. "Australian Open" viņa spēlēja trešo reizi, iepriekš divreiz zaudējot jau pirmajā mačā (2010-11). Šoreiz viens panākums ļāva nopelnīt 130 reitinga punktus un 7400 Austrālijas dolāru prēmiju.