Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

Ostapenko: "Skjavone ir pieredzējusi spēlētāja, tāpēc zināju, ka nebūs viegli"

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Ostapenko: "Skjavone ir pieredzējusi spēlētāja, tāpēc zināju, ka nebūs viegli"
Frančeska Skjavone un Aļona Ostapenko
Foto: AP/Scanpix

Aļona Ostapenko pēc "Australian Open" 1. kārtā gūtās 6:1, 6:4 uzvaras pār Frančesku Skjavoni pauda gandarījumu par savas spēles kvalitāti, sacenšoties ar tik pieredzējušu čempioni.

"Pirms spēles zināju, ka nebūs viegli, jo viņa ir ļoti pieredzējusi spēlētāja, kura tūrē bijusi ļoti ilgi. 2. setā pieļāvu vairāk kļūdu, bet tad atradu savu spēli un esmu priecīga par to, kā tā beidzās," pēc savas pirmās uzvaras šogad Melburnā, kas viņai ir arī 2018. gada sezonas pirmais panākums, sacīja Ostapenko.

Aļonai bija gods spēlēt turnīra atklāšanas spēlē, kas notika Austrālijas leģendas Roda Leivera vārdā nosauktajā arēnā. Ostapenko tādējādi jau paspējusi nospēlēt visu četru "Grand Slam" turnīru nozīmīgākajos kortos. Kurš ir viņas iecienītākais? Ostapenko nosauca Filipa Šatriē kortu Parīzē: "Tur izcīnīju savu lielāko titulu, savu pirmo "Grand Slam". Man ļoti patīk spēlēt visos centrālajos laukumos, it īpaši, ja man ir ļoti liels atbalsts. Man ļoti patīk tā sajūta. Šķiet, Leivera arēnā ir lēnāks segums nekā citos Melburnas kortos, ieskaitot treniņu laukumus, taču man patika šeit spēlēt. "Hard" segums ir piemērots manai spēlei."

Ostapenko ir viena no divām tenisistēm, kas 2017. gadā izcīnīja pirmo "Grand Slam" titulu. "US Open" čempione Slouna Stīvensa kopš uzvaras Ņujorkā zaudējusi astoņos mačos pēc kārtas un no "Australian Open" jau izstājusies. Aļonai tika vaicāts, kas viņai ļāvis izvairīties no identiskas problēmas un pielāgoties papildus slavai un uzmanībai. Viņa norādīja, ka viegli nav bijis: "Protams, ka tas ir ļoti grūti, it īpaši 20 gadu vecumā. Visi vēlas tevi uzvarēt, katram mačam jāsagatavojas labi.

Taču no otras puses – man nav, ko zaudēt. Es jau esmu uzvarējusi "Grand Slam" turnīrā, tāpēc izbaudu katru spēli un cenšos nospēlēt savu labāko tenisu. Pēc "French Open" labi nospēlēju Vimbldonā, un tas [ceturtdaļfināls] man deva vēl vairāk pārliecības. Man bija laba starpsezona, tagad esmu gatava un gaidu savu otro maču."

Lai arī sezonas pirmajos divos mačos, Šeņdžeņā zaudējot Kristīnai Pliškovai un Sidnejā piekāpjoties Jekaterinai Makarovai, Ostapenko bija tālu no labas kvalitātes tenisa, šodien Melburnā viņa ar savu spēli bija apmierināta: "Izveidoju ļoti daudz tīru uzvarētu izspēļu [Aļonai šajā statistikas ailē graujošs 28-4 pārsvars] un servēju ļoti labi, turēju manu servi."

Izmantotie resursi:
https://ausopen.com/articles/interv...