Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

Tokijas olimpiādes tenisa turnīra sastāvu noteiks pēc nākamā gada "French Open"

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Tokijas olimpiādes tenisa turnīra sastāvu noteiks pēc nākamā gada "French Open"
Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova Latvijas izlasē. Foto: AP/Scanpix

Latvijas spēcīgākajām tenisistēm Aļonai Ostapenko un Anastasijai Sevastovai vajadzēs vēlreiz kvalificēties Tokijas olimpiskajām spēlēm, jo tika pārcelts kvalifikācijas termiņš, šodien paziņoja Starptautiskā Tenisa federācija.

Ja Tokijas olimpiāde notiktu šovasar, sportistu sastāvs tiktu noteikts no vakardienas (8. jūnija) ATP un WTA rangiem, kas tiktu atjaunoti pēc nenotikušā "French Open". Tā kā koronavīrusa pandēmijas dēļ olimpiāde tika pārcelta uz nākamo vasaru, arī mainījušies kvalifikācijas termiņi.

Lai pretendētu uz spēlēšanu Tokijā, tenisistiem 2021. gada 7. jūnijā (nākamā diena pēc "French Open" noslēguma) rangos jābūt Top 56. Piebilstams, ka vienspēlēs no vienas valsts nedrīkst būt vairāk par četriem spēlētājiem.

Šovasar gaidāmajai olimpiādei bija kvalificējušās abas Latvijas spēcīgākās tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova, kurām WTA reitingā ir attiecīgi 41. un 43. vieta. Abām olimpiādes pārcelšanas dēļ tādējādi vajadzēs vēlreiz kvalificēties.

Ostapenko 2016. gadā debitēja olimpiskajās spēlēs, kad Riodežaneiro vienspēļu turnīrā 1. kārtā ar 6:1, 3:6, 2:6 piekāpās Austrālijas tenisistei Samantai Stousurai.

Profesionālais teniss koronavīrusa pandēmijas dēļ 12. martā sākotnēji tika pārtraukts uz sešām nedēļām. Kopš tā laika pauze pagarināta vairākas reizes, šobrīd esot līdz jūlija beigām.

Izmantotie resursi:
https://www.itftennis.com/en/news-a...