Layout: current: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0
Valdis Bērziņš

Sevastova Čārlstonā pusfinālā zaudē spēcīgajai Gērgesai

Latvijas sieviešu tenisa otrajai raketei Anastasijai Sevastovai (WTA 16.) sezonas pirmais māla turnīrs beidzās ar zaudējumu Čārlstonas "Premier 700" sērijas sacensību pusfinālā, kur viņa divas dienas spēlētā mačā ar 6:7(5), 3:6 piekāpās reitingā trīs pozīcijas augstāk esošajai Vācijas tenisistei Jūlijai Gērgesai.

Sevastova Čārlstonā pusfinālā zaudē spēcīgajai Gērgesai
Anastasija Sevastova
Foto: Sipa USA/Scanpix

Mačs lietus dēļ tika spēlēts divas dienas. Sestdien līdz brīdim, kad ilgāk nebija iespējams spēlēt, precīzāk darbojās Sevastova, taču uz rezultāta tablo tas nebija redzams, jo 4:4 vēstīja par neizšķirtu. Anastasija līdz cīņas pārtraukšanai bija paspējusi izlaist breika pārsvaru. Gērgesa vēlāk nekautrējās atzīt, ka spēles pārtraukšana līdz svētdienai viņai palīdzēja.

Pusfinālam atsākoties 23,5 stundas vēlāk, abas tenisistes divreiz noturēja servi, kas nozīmēja taibreika sasniegšanu. Sevastova abos geimos ar servi zaudēja divus punktus, bet Gērgesa divos geimos kopā tikai vienu, kas 12. geimā notika ar nokavēšanu pēc Anastasijas saīsinātā sitiena.

Sevastova taibreiku sāka ar vēl vienu "dropšotu". Gērgesa ar grūtībām tika līdz bumbiņai un atbildēja ar to pašu. Sevastova negaidīja, ka Jūlija aizsniegsies līdz bumbiņai, tāpēc pati nevarēja paspēt uz pretinieces "dropšotu". Gērgesai pēc tam eiss un jaudīgs "forehand" uzbrukums.

Teicami atsitusi Sevastovas pirmo servi, Gērgesa ceturtā punkta izspēli pabeidza ar "smešu" – Sevastovai 0:4 deficīts, kad viņa beidzot tika pie vārda. Anastasija vēlāk nokļuva iedzinējos ar 1:6 jeb Gērgesai bija piecas setbumbas pēc kārtas.

Nonākusi kritiskā situācijā, Sevastova spēlēja sev netipiski agresīvu un brīžiem pat riskantu tenisu, tādā veidā atspēlējot četras setbumbas – pirmās divas novērstas ar savu servi, bet nākamās divas uzņemšanā. Sevastova pie 3:6 Gērgesu pārsteidza ar "forehand" sitienu pa līniju. Nākamā setbumba atspēlēta dominētā izspēlē, kas beidzās ar "slaisu", pēc kura Gērgesai auts. Pievilkusi līdz 5:6, Sevastova bija atspēlējusi gandrīz visas setbumbas, turklāt piektā bija ar viņas servi. Anastasija labi ieservēja pa diagonāli, bet Gērgesa izcēlās ar jaudīgu "backhand" sitienu pa līniju, pārsteidzot Sevastovu, kura tādu vācietes uzbrukumu negaidīja.

Sevastovai 2. seta pirmajā pusē pa vienai breikbumbai bija pirmajā un piektajā geimā. Gērgesa abas breikbumbas atspēlēja ar neatvairāmiem uzbrukumiem, pirmajā gadījumā izceļoties ar neatvairāmu "backhand" sitienu pa līniju, bet otrajā reizē aiz gala līnijas aizsardzībā sēdējušo Sevastovu pārsteidzot ar "dropšotu", kuram Anastasija nebija gatava.

Lai arī Sevastovai 2. setā savos pirmajos divos serves geimos breikbumbas nenācās atspēlēt, viegli viņai neklājās, jo Gērgesa abas reizes tika līdz "vienādi". Trešajā servēšanas reizē Anastasija saskārās ar pirmajām breikbumbām un visas atspēlēt nespēja. Sevastova no 15:40 tika līdz geimpunktam ar iespēju neizšķirtu 3:3, Gērgesa to nepieļāva ar diagonālo "forehand" uzbrukumu. Sevastovai pēc tam no "vienādi" ar pārāk spēcīgiem sitieniem divi auti pēc kārtas – 2:4.

Gērgesa septītajā geimā no 40:15 divreiz pēc kārtas iesita tīklā, bet Sevastovai pēc tam beidzot izdevās sekmīgs "dropšots". Jūlija arī šoreiz aizsniedzās līdz bumbiņai, taču nespēja to pārcelt pāri tīklam. Sevastova tā ieguva breikbumbu, taču atkal nebija lemts. Gērgesa spēcīgi uzbruka ar diagonālajiem sitieniem un drīz nokļuva vairs tikai viena uzvarēta geima attālumā no fināla 2:5. Sevastovai šodien breikbumbu realizācijā pagalam nelāga aina – 1/14! Jānorāda, ka lielāko daļu Gērgesa pārliecinoši atspēlēja, Anastasijai nedodot iespējas.

Sevastova astotajā geimā uzvarēja no 15:30, liekot Gērgesai uzvaru nopelnīt savas serves geimā. Jūlija ar trim "forehand" uzbrukumiem ieguva divkāršo mačbumbu (40:15). Sevastova abas mačbumbas atspēlēja, vispirms uzsitot gar sānu līniju un pēc tam Gērgesu pretuzbrukumā sodot ar apvedošo sitienu pēc vācietes neveiksmīga saīsinātā sitiena. Tas bija Anastasijas pēdējais iegūtais punkts turnīrā. Gērgesa ar "smešu" ieguva trešo mačbumbu un pēc tam ļoti jaudīgi no labās puses uzbruka pa diagonāli, Sevastova nespēja bumbiņu atsist laukuma robežās.

Statistika

KategorijaSevastovaGērgesa
Eisi13
Dubultkļūdas01
1. serves precizitāte63%68%
Iegūtie punkti ar 1. servi30/5142/60
Iegūtie punkti ar 2. servi14/2417/36
Tīri uzvarētās izspēles2345
Nepiespiestās kļūdas1333
Breikpunktu realizācija1/142/4
Visi iegūtie punkti8190

Sevastovai Čārlstonā bija gada otrais pusfināls. Arī pirmais bija "Premier 700" kategorijas turnīrā, kad viņa janvārī Brisbenā mačā par iekļūšanu finālā zaudēja Baltkrievijas tenisistei Aleksandrai Sasnovičai. Sevastova joprojām nav spējusi sasniegt "Premier" līmeņa finālu – viņai šīs kategorijas turnīru pusfinālos ir 0-4 bilance. Sevastova ir rangā visaugstāk esošā tenisiste bez "Premier" fināliem.

Ar tikšanu līdz pusfinālam Sevastova Čārlstonā pārspēja pirms gada sasniegto rezultātu, kas bija ceturtdaļfināls. Reitinga punktu izteiksmē tas nozīmē +85 punktus. Anastasija pirmdienas rangā atgriezīsies savā rekordpozīcijā, kas ir 15. vieta. Latvijas otrā rakete gada pirmajā māla seguma turnīrā nopelnīja 35 890 dolāru prēmiju.

 

2018-04-08 21:50

Nākamais: "Arsenal" izglābjas, "Chelsea'' zaudē punktus pret apakšgala komandu