Sevastovai Hobārtā pēdējā pārbaude pirms Melburnas

Sevastovai Hobārtā pēdējā pārbaude pirms Melburnas

Anastasija Sevastova
Foto: AFP/Scanpix

2:6, 6:1, 4:6

Anastasija Sevastova - Shelby Rogers

Anastasija Sevastova (WTA 34.) svētdien plkst. 2:00 pēc Rīgas laika sāks Hobārtas "International" sērijas turnīru, sacenšoties ar reitinga 59. vietā esošo amerikānieti Šelbiju Rodžersu.

Sevastovai šobrīd ir ļoti nepatīkama sešu zaudējumu sērija, turklāt pēdējās divās zaudētajās spēlēs viņai bija mačbumbas – pagājušās sezonas pēdējā cīņā Maskavā piecas pret krievu tīni Annu Bļinkovu, bet šī gada pirmajā uzstāšanās reizē Šeņdžeņā divas pret Kristīnu Pliškovu.

Seši zaudējumi pēc kārtas Sevastovai ir karjeras otra garākā zaudējumu sērija WTA līmenī. Anastasija 2011. gadā no marta līdz jūnijam zaudēja septiņas spēles pēc kārtas.

Sevastova Hobārtā izlikta ar augsto otro numuru, bet pirmais ir "French Open" pusfinālistei Kiki Bertensai. Sevastova pirmoreiz WTA sacensībās izsēta ar tik augstu numuru, iepriekšējais rekords bija ar ceturto numuru 2011. gadā Eštorilā un Taškentā.

Augstāks reitings gan viņai nav ļāvis tikt pie favorītes statusa mačā pret vairāk nekā 20 vietas zemāk esošo Rodžersu. 24 gadus vecā ASV tenisiste augstāk par 49. vietu līdz šim nav bijusi.

Rodžersa labākos rezultātus sasniegusi māla seguma sacensībās, kur viņai arī abi WTA fināli, 2014. gadā Bādgašteinā zaudējot Andrea Petkovičai un pērn Riodežaneiro piekāpjoties Frančeskai Skjavonei. Tie ir "International" jeb WTA zemākā līmeņa turnīri.

Par vērtīgāku sasniegumu nekā šo sacensību fināli uzskatāms "French Open" ceturtdaļfināls pagājušajā gadā. Šelbija toreiz Parīzē pieveica Karolīnu Pliškovu, Jeļenu Vesņinu, Petru Kvitovu un Irinu Kamēliju Begu, bet mačā par pusfinālu zaudēja topošajai čempionei Garbinjei Mugurusai. Rodžersa jau no mazotnes vairāk trenējās uz māla, konkrēti, zaļā, kas ir viņas mājās Čārlstonā, kur aprīlī notiek "Premier" sērijas turnīrs.

Rodžersa karjeras vienīgo Top 10 uzvaru guva 2014. gadā Monreālā pret tobrīd 8. vietā bijušo Juženiju Bušāru (ar amizantu rezultātu 6:0, 2:6, 6:0). Kanādas tenisistei tas bija pirmais mačs kopš Vimbldonas fināla, savās mājās nespējot izturēt lielo spiedienu. Bušāra kopš tā laika tā arī nav spējusi atgriezties iepriekšējā līmenī un Rodžersai šonedēļ ar 2:6, 6:2, 1:6 zaudēja Brisbenā. Tas bija 1. kārtas mačs, bet 2. kārtā Rodžersa ar 5:7, 6:2, 6:7 piekāpās Eļinai Svitoļinai.

Lari arī Rodžersa labāk spēlē uz māla, viņai ir arī "hard" segumam piemērots teniss. Šelbija bumbiņu sit ļoti spēcīgi un, ja spēj izvairīties no kļūdām, ir bīstama pretiniece. Sevastovai pret tādām spēlētājām pluss ir spēles dažādība, bet šobrīd Anastasijai ir zaudējumu sērijas rezultātā iedragāta pārliecība, kas sportā, it īpaši individuālajā, ir ļoti svarīga. Sevastova ar Rodžersu ir vienreiz tikusies, viņu 2012. gadā ar 7:6(3), 6:3 uzveicot "US Open" kvalifikācijā. Svētdienas mačs turnīra galvenajā kortā sāksies neilgi pēc plkst. 2:00.

     [+] [-]

, 2017-01-07 23:45, pirms gada
Nu tad beidzot! Par Nastju! Ir jābūt....!

Tev jābūt autorizētam,