Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

Gulbim Indianvelsā pirmais pretinieks no kvalifikācijas

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Gulbim Indianvelsā pirmais pretinieks no kvalifikācijas
Ernests Gulbis. Foto: AFP/Scanpix

Ernests Gulbis otrdien notikušajā Indianvelsas ATP Masters 1000 turnīra izlozē 1. kārtas pretinieku neuzzināja, jo viņam būs jātiekas ar kādu no kvalifikācijas uzvarētājiem.

Var gadīties (atkarībā no izlozes), ka ATP ranga 79. vietā esošajam Gulbim Indianvelsā grūtāks pretinieks var būt 1. kārtā, nevis otrajā cīņā. Jau zināms, ka pirmās barjeras pārvarēšanas gadījumā Ernests tiktos ar pasaules 34. numuru Gvido Pelju. Argentīnietim, kurš pagājušajā nedēļā Sanpaulu izcīnīja pirmo ATP titulu, ērtākais segums ir māls, bet Indianvelsā ir cietā seguma turnīrs.

Kvalifikācijas sacensības, kas beigsies trešdien, sāka 10 spēlētāji no pirmā simta ar Gulbim neparocīgo Moldovas tenisistu Radu Albotu priekšgalā. Gulbis Albotam zaudējis abos mačos, ieskaitot vienu nesekmīgu cīņu šosezon. Pamatturnīru no priekšsacīkstēm cenšas sasniegt vēl viens Gulbi šogad uzvarējis tenisists, francūzis Ugo Ambērs.

No labā formā esošiem tenisistiem jāizceļ arī nesenais Delrejbīčas turnīra finālists Daniels Evanss, kurš finālā Floridā ar trim mačbumbām zaudēja Albotam. Pamatturnīram kvalificēsies 12 tenisisti, kas Gulbim nozīmē labas izredzes pretiniekos dabūt kādu no šīs atlases vājākajiem spēlētājiem.

Gulbis pēdējais ar reitingu iekļuva sezonas pirmajā Masters 1000 turnīrā. Viņam Indianvelsā ir 11-9 bilance, labāko rezultātu sasniedzot 2014. gadā, kad viņš tika līdz ceturtdaļfinālam. Gulbis toreiz savā pēdējā mačā ar 6:7(4), 6:7(3) zaudēja Džonam Isneram. Pašreiz ranga 9. vietā esošais amerikānis šoreiz var būt Gulbja pretinieks 3. kārtā.