Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:345, Did:0, useCase: 0

Ostapenko treneris Teilors: "Pēc tik lieliem panākumiem ir grūti censties uzlabot spēli"

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Ostapenko treneris Teilors: "Pēc tik lieliem panākumiem ir grūti censties uzlabot spēli"
Deivids Teilors
Foto: Tennis Australia

"French Open" čempiones Aļonas Ostapenko treneris Deivids Teilors, kurš ar Latvijas pirmo raketi būs kopā turnīros Sidnejā un Melburnā, pirms Ostapenko gada otrā turnīra dalījās iespaidos par jauno sadarbību, paužot pārliecību, ka Ostapenko bieži apspriestā serve var kļūt labāka, kā arī nepieciešami uzlabojumi citās spēles sastāvdaļās.

Teilors par Ostapenko treneri kļuva decembrī, kad izturēja pārbaudes laiku Rīgā. Abu sadarbība gan nebūs pilna laika formātā, jo Teilors ar Latvijas labāko tenisisti kopā būs tikai aptuveni 20 nedēļas 2018. gada sezonā, apmeklējot visus četrus "Grand Slam" turnīrus un vēl dažas sacensības, ieskaitot svētdien startējošo Sidnejas turnīru.

Ostapenko galvenās treneres amatā arvien paliek viņas māte Jeļena, bet Teilors var piedāvāt ko tādu, kā viņai nav: "Man ir ļoti liela pieredze strādāt ar elites spēlētājām, jo esmu trenējis sešas Top 20 tenisistes. Un bieži tās bijušas ilgtermiņa sadarbības.

Nojaušu, ka viņi [Ostapenko komanda] vēlas tāda veida pieredzi, kas palīdzētu noturēties šajā līmenī, kad veikts tik liels lēciens. Ostapenko ir izlaidusi dažus progresa līmeņus, pa taisno tiekot Top 10, kas ir neticami, jo parasti tā nenotiek. Nedomāju, ka viņi cerēja, ka tas notiks tik ātri.

Aļonai būs vēl jāuzlabo sava spēle, pievienojot dažas lietas, taču tas ir grūti, jo viņai jau tagad ir bijis ļoti daudz panākumu. Loģisks jautājums būtu – kāpēc vēl kaut kas ir nepieciešams? Uzskatu, ka vajag kļūt vēl labākai, jo visi tagad par tevi zina vairāk nekā iepriekš. Pretinieču treneriem tagad būs dažādi spēles plāni, Ostapenko 2017. gada panākumu dēļ ir kļuvusi par treneru diskusiju tematu."

Lai arī Aļona 20 gadu vecumā jau uzvarējusi "Grand Slam" turnīrā un rangā sasniegusi augsto septīto vietu, viņai ir vēl daudz iespēju progresēt. Acīmredzamākā problēma ir serve. Teilors tic, ka tā var kļūt par ieroci: "Mēs jau esam sākuši strādāt pie dažām lietām. Par viņas servi tiek daudz runāts, tāpēc tas nav noslēpums, bet es domāju, ka tā var būt ļoti laba, jo Ostapenko ir fiziski spēcīga meitene. Uzskatu, ka serve var kļūt par labu viņas spēles sastāvdaļu. Man ir pieredze tehnikas mainīšanā, iepriekš strādājot kopā ar Samantu Stousuru, kurai servi sākām mainīt jau no pirmās dienas. Martina Hingisa un viņas māte, ar kurām arī strādāju, uzskatīja, ka neveiksmīgu serves tehniku nepieciešams mainīt jau pirmajā dienā."

Ostapenko un viņas neuzticamā serve ir bēdu stāsts arī 2018. gada sākumā, jo starpsezonā būtiskas izmaiņas nav notikušas. Ja ātruma ziņā nedaudz ir pielikts, tad tehniski arvien ir acīmredzamas nepilnības. Tieši serve viņu iegāza arī sezonas pirmajā mačā, kad Ostapenko Šeņdžeņā zaudēja Kristīnai Pliškovai. Aļonas otrais mačs būs svētdien Sidnejā pret Jekaterinu Makarovu.

Izmantotie resursi:
https://www.sydneyinternational.com...

     [+] [-]

, 2018-01-06 17:48, pirms gada
muča grib novākt lielāko kāpostu, atmetot īstajam panākumu racējam kapeikas

  +6 [+] [-]

, 2018-01-06 17:50, pirms gada
Vismaz kāds no treneriem redz, ka Ostapenko spēlē bez serves

     [+] [-]

, 2018-01-06 20:46, pirms gada
Latvijas faniem jāizbauda śis periods kamèr Ostapenko IR pirmajă desmitā, Jo bez serves tā pasaka drîz beigsies!

     [+] [-]

, 2018-01-06 23:47, pirms gada
Tieši serve viņu iegāza arī sezonas pirmajā mačā, kad Ostapenko Šeņdžeņā zaudēja Kristīnai Pliškovai. Aļonas otrais mačs būs svētdien Sidnejā pret Jekaterinu Makarovu.

--------------------------

Vēl 1 drisējs par servi. Pie 0:3 tajā video Ostapenko bija jau padevusies. Viņa teica, ka nevar paspēlēt, kur nu vēl uzņemt Pliškovas servi

     [+] [-]

, 2018-01-07 00:31, pirms gada
Citiem vārdiem sakot no Juškas daudz jēgas nav bijis. Un to varēja paredzēt. Aļona neklausīs vietējos trenerus un mamma arī būtu jātur pa gabalu. Vajag lai pati cīnās nevis skatās tribīnēs ko mutere teiks

     [+] [-]

, 2018-01-07 06:38, pirms gada
Neee Juška kā sparingpartneris noteikti uzlaboja spēli kopumā! Serve utaml lietas - to jau galvenajam jāredz un jādomā.