Marcinkeviča ITF turnīrā Francijā pārspēj Itālijas veterāni Brianti

Marcinkeviča ITF turnīrā Francijā pārspēj Itālijas veterāni Brianti

Diāna Marcinkeviča
Foto: Ralf Reinecke

4:6, 6:0, [11:9]

Marcinkeviča/Kremen - Kazionova/Silich

5:7, 3:6

Artūrs Lazdiņš - Francis Casey Alcantara

2:6, 6:4, 6:3

Diāna Marcinkeviča - Alberta Brianti

Esot iedzinējos ar setu un breiku, Diāna Marcinkeviča tomēr spēja atspēlēties un Makonas ITF 15 000 turnīra 2. kārtas mačā ar rezultātu 2:6, 6:4, 6:3 pieveikt bijušo Top 60 spēlētāju Albertu Brianti.

Šobrīd jau 36 gadu vecumu sasniegusī Brianti, kura vienreiz uzvarējusi WTA vienspēļu turnīrā, pašreiz rangā atrodas vairs tikai 488. vietā, bet pirms sešiem gadiem viņai izdevās sasniegt savu rekordu, tiekot līdz 55. pozīcijai. Itālijas veterāne WTA pamatturnīros nav spēlējusi kopš 2015. gada aprīļa, bet pēdējā kvalifikācija viņai bija pagājušā gada maijā Romā.

Brianti šodienas maču pret ranga 300. vietā esošo Diānu Marcinkeviču, kura Makonā izlikta ar pirmo numuru, sāka ar dominējošu tenisu. Itālijas sportiste sekmīgi spēja variēt ar spēli, tādā tenisā bez lieliem sarežģījumiem izveidojot seta un 4:2 pārsvaru. Līdz tam brīdim esot bez lielas teikšanas, Marcinkevičai izdevās lauz cīņas gaitu, uzvarot piecos geimos pēc kārtas. Latvijas trešā rakete tagad dominēja ar agresīvu uzbrukuma tenisu, bet Brianti nespēja izturēt viņai piedāvāto tempu, turklāt arī bieži pieļāva tādas kļūdas, kādas viņas izpildījumā mačā pirmajā daļā bija redzamas reti.

Marcinkeviča šodien ar Baltkrievijas tenisisti Ilonu Kremenu sāka dubultspēļu turnīru, tajā kā turnīra pirmais duets iesaistoties no 2. kārtas jeb ceturtdaļfināla, kur ar 4:6, 6:0, 11:9 pieveikta Krievijas komanda Jekaterina Kazionova/Aļina Siliča. Marcinkeviča ar pārinieci supertaibreikā atspēlēja vienu mačbumbu, to izdarot pie rezultāta 8:9. Diāna Francijā vienspēlēs nopelnījusi divus, bet dubultspēlēs četrus punktus. Turnīrs notiek uz "hard" seguma hallē.

ATP ranga 1644. vietā esošais Artūrs Lazdiņš pagājušajā nedēļā nespēja iziet Šarmelšeihas "Futures 15 000" kvalifikāciju, bet šonedēļ Ēģiptē tika pie "wild card". Lazdiņš tādā statusā jau 1. kārtā zaudēja, ar 5:7, 3:6 piekāpjoties Filipīnu tenisistam Frensisam Keisijam Alkantaram (ATP 872.). Lazdiņam 1. setā divreiz bija breika pārsvars, un viņš arī vienreiz nespēja izservēt setu. Lazdiņam šonedēļ bija sezonas pirmais "Futures" pamatturnīrs. Pērn viņš uzvarēja tikai piecos no 20 mačiem.

Tev jābūt autorizētam,