Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:778, Did:0, useCase: 0

Ostapenko un Gulbja atgriešanās iecienītajos kortos

Rolands Norietis
Rolands Norietis

Ostapenko un Gulbja atgriešanās iecienītajos kortos
Aļona Ostapenko ceturtdien treniņā ar Andi Jušku un treneri Deividu Teiloru
Foto: AFP/Scanpix

Francijas atklātais tenisa čempionāts, kurā pirmā oficiālā sacensību diena būs svētdien, sācis uzņemt apgriezienus. Ar Ernesta Gulbja līdzdalību rit kvalifikācija, bet čempione Aļona Ostapenko piedalījās pamatturnīra izlozē. Ceturtdiena "Roland Garros" kortos bija pirmā arī "sportacentrs.com".

Nezinu, ar ko Gulbim beigsies turnīrs, bet jau tagad var teikt, ka Parīzē viņš ieradies sen neredzētā formā. "Roland Garros" kortos viņš burtiski atdzimst, piemēram, aizpērn negaidīti tika līdz ceturtajai kārtai. Pirms gada Ernests gan atbrauca nebūdams gatavs kaut ko pretstatīt horvātam Marinam Čiličam. Trīs uzvaras pagājušonedēļ Bordo "Challenger" turnīrā Gulbim ļāvušas izplest spārnus. Uz otrā simta tenisistu fona grūti saprast, uz ko Ernests ir spējīgs, bet tie noteikti nav 25-30 procenti varēšanas, kā viņš jokojot izteica pēc uzvaras kvalifikācijas pirmajā aplī.

No malas izskatās, ka fiziski ar Ernestam nekas nekait un galvenais - ir atgriezusies apņēmība sevi pierādīt. Mačā pret itālieti Stefano Travalju otrā seta otrajā geimā Gulbis sev pārmeta, ka iepriekšējā partijā nav nobreikojis pretinieku, kas, iespējams, ļautu uzvarēt divās partijās (nez ko Gulbis sev teica pēc neizmantotajām četrām mačbumbām un zaudētā taibreika?). Daudzi uzskata, ka rakešu laušana un strīdēšanās ar tiesnešiem neko labu neliecina, bet Ernestam ir citādāk - tas pierāda, ka viņš "ir spēlē" un alkst panākuma.

Pagaidām Ernestam trūkst "uzvaru pieredzes", ja tā to var nosaukt. Cik viņam pēdējo mēnešu un gadu laikā bijuši panākumi!? Pirmajā kārtā pret francūzi Robēru viņš no 4:0 gandrīz izlaida panākumu otrajā setā; arī maču ar Travalju vajadzēja uzvarēt divās partijās, taču pēc veiksmīgi iesāktā taibreika sekoja krīze. "Eurosport" reportierei, kura jau gatavojās intervēt Gulbi, atlika pasmaidīt un pusstundu pagaidīt. Ernests savas paviršības apzinās: "Līdzīgi kā pirmajā mačā - nespēju to pabeigt, kad vajadzēja. Nācās patērēt lieku enerģiju, kura "Grand Slam" turnīros ir ļoti svarīga. Ir tā, kā ir. Ceru, ka rītdien sanāks labāk." Līdzšinējie pretinieki Ernestam vaļības ir piedevuši.

Kopumā Gulbis par kvalifikācijas turnīru neizsakās atzinīgi: "Šeit ir citādāka atmosfēra, man tā ne pārāk patīk, bet ko darīt?" Pats vien tur ir nokļuvis.

Interesanti, ka taibreika sākumā Travaljas sistā bumbiņa trāpīja līnijā (sēdēju netālu, tāpēc to lieliski redzēju) un līnijtiesneša žests liecināja par to pašu. Nezinu, vai Ernestam tiešām šķita auts, bet viņš nolēma apturēt spēli. Gandrīz jau saķēru galvu - sekos punkta zaudējums un Gulbis velti iesaistīsies diskusijās ar tiesnesi! Taču viņš atrada kaut kādu bumbiņas atlēcienu autā un parādīja to paaugstinājuma soģim. Pēdējais apliecināja, ka tiešām auts, bet līnijtiesnesis negribēja iejaukties un norādīt, ka tas nav īstais atlēciens. Rezultātā iznāca 3:1 Gulbja labā. Laikam taisnīgi, ka otro setu uzvarēja itālietis.

Drīz pēc Gulbja mača devos uz Aļonas Ostapenko treniņu. Aļona uz Parīzi atlidoja trešdien, bet ceturtdien bija viņas pirmais izgājiens kortā. Vienā no mazajiem laukumiem viņa stundiņu uzspēlēja ar sparinga partneri Andi Jušku, bet pēc tam devās uz "Suzanne Lenglen" kortu, kur aizvadīja treniņmaču ar Karolīnu Pliškovu. Varēja manīt atšķirību: kamēr Pliškova spēlēja atbrīvoti, Aļona visu uztvēra nopietni un pat cītīgi aplūkoja jebkuru strīdīgu bumbiņas atlēcienu. Uz čempiones treniņu sapulcējās prāvs līdzjutēju pulciņš.

Beidzoties treniņam, vēl pāris foto jauniem "Instagramm" stāstiem. Aļona ir aktīva sociālajā vidē un uzmanība meitenei nešaubīgi patīk. Šķiet, Pliškova kādas piecas minūtes bija ģērbtuvēs, kad Aļona tikai gāja nost no korta.

Vakarā pamatturnīra izloze, kurā par bumbiņu vilcējiem tika izvēlēti nevis iepriekšējā gada čempioni, bet gan olimpiskās sudrabas medaļas ieguvēji daiļslidošanā Gabriela Papadake un Žiljems Sizero. Kad izloze bija veikta, paviljonā daudziem par pārsteigumu iesoļoja Aļona ar Rafaelu Nadalu, un visa uzmanība tika pievērsta viņiem.
Oficiāla Ostapenko un Nadala uzruna, un tad ilga fotogrāfēšanās ar daiļslidotājiem un turnīra pārstāvjiem. "Esmu priecīga šeit atgriezties, un, iznākot laukumā, uzreiz pārņēma patīkamas sajūtas," apliecināja Ostapenko.

Pēc tam abi ar Nadalu devās uz sponsoru ciemata atklāšanu. Tagad Aļonai būs arī selfijs ar desmitkārtējo "Roland Garros" čempionu.

  +3 [+] [-]

, 2018-05-24 22:38, pirms 2 gadiem
Jauki, ka organizatori tomēr uzaicināja uz izlozi arī Aļonu un Rafu. Bilde ar tenisa leģendu - tas ir ko vērts. Labu veiksmi mūsu meitenēm un arī Ernestam RG kortos.

  +4 [+] [-]

, 2018-05-25 08:02, pirms 2 gadiem
otins rakstīja: Jauki, ka organizatori tomēr uzaicināja uz izlozi arī Aļonu un Rafu. Bilde ar tenisa leģendu - tas ir ko vērts. Labu veiksmi mūsu meitenēm un arī Ernestam RG kortos.
Paveicās Rafam!!!!

  -1 [+] [-]

, 2018-05-25 10:45, pirms 2 gadiem
Pienāks tā diena, un ārzemju prese rakstīs:
Tagad xxxxx būs arī selfijs ar desmitkārtējo "Roland Garros" čempioni Aļonu.

     [+] [-]

, 2018-05-25 17:17, pirms 2 gadiem
Te vēl dažas bildes ar Aļonu un Rafu:
https://www.rolandgarros.com/en-us/...