Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1392, Did:0, useCase: 0

Pliškova: "Arī Ostapenko šodien bija pelnījusi uzvarēt"

Andrejs Siliņš

Pliškova: "Arī Ostapenko šodien bija pelnījusi uzvarēt"
Aļona Ostapenko un Karolīna Pliškova
Foto: AFP/Scanpix

"Viņa bija tik tuvu uzvarai. Viņa tiešām spēlēja labi. Ja viņa to uztver tik pozitīvi, tas ir ļoti labi. Biju pārsteigta," pēc uzvaras pār Aļonu Ostapenko "Australian Open" trešās kārtas spēlē sacīja čehu tenisa zvaigzne Karolīna Pliškova.

"Man kaut kas bija jādara, tāpēc situ raketi. Tas nebija īpaši gudri, bet... Tāpat pēc tam zaudēju geimu. Viņai spēle gāja no rokas, neko daudz nevarēju darīt. Vienkārši centos kaut kā palikt spēlē," brīdi pie 2:5 trešajā setā atcerējās Pliškova. "Tad viņa beidzot pieļāva kļūdas. Domāju, ka viņa kļuva nervoza. Patiesībā viņa pat man pēc spēles ģērbtuvē tā arī pateica. Mēģināju atsisties cerībā, ka viņa nogurs. Tā arī notika... Viņa šodien bija daudz agresīvāka, spēlēja ļoti ātri un ļoti labi. Viņa arī bija pelnījusi uzvarēt. Beigās viņai nepaveicās."

"Viņa bija daudz agresīvāka un neļāva man spēlēt savu spēli, kādu to normāli spēlēju. Pat servējot pirmajai, viņa izdarīja spiedienu uz mani. Šādi mači mēdz gadīties. Esmu ļoti laimīga, ka tiku cauri šai spēlei. Pat, ja tā nebija mana spēle, nebija viegls mačs, tas tik un tā skaitās, tā ir uzvara," sacīja čehiete. "Vienīgais, ar ko esmu apmierināta, bija mana serve trešajā setā. Beidzot ar augstu procentu veicu pirmo servi."

24 gadus vecā tenisiste, kura pasaules rangā ieņem piekto pozīciju, atzina, ka bijusi pārsteigta par Ostapenko cilvēciskajām īpašībām: "Biju ļoti pārsteigta. Viņa bija vienreizēja. Viņa [ģērbtuvē] pienāca un atklāja, ka bijusi ļoti saspringta pie 5:2 trešajā setā. Teicu, ka redzēju to. Parasti par to, kas noticis trešajā setā, tā nerunā. Teicu, ka viņa nospēlēja ļoti labi līdz pat 5:2, bet ir grūti tādā līmenī nospēlēt visu maču. Viņa ir daudz progresējusi.[..]" Pliškova atzina, ka pārsteigumu radīja tas, ka Aļona izskatījusies laimīga, lai gan nupat zaudējusi spēli: "Viņa bija tik tuvu uzvarai. Viņa tiešām spēlēja labi. Ja viņa to uztver tik pozitīvi, tas ir ļoti labi. Biju pārsteigta."

Pliškova norādīja, ka Ostapenko kustēšanās viņas serves laikā nav traucējusi: "Nemēģināju par to domāt. Tāpēc arī beigās varēju labi uzservēt. Ja būtu sākusi par to domāt, es zaudētu savu koncentrēšanos un ritmu. Redzēju to. Neviens cits tā nedara. Viņa droši vien ir vienīgā, kas tā dara. Bet, ja tas palīdz, lai viņa tā dara arī turpmāk."

Izmantotie resursi:
Home - Australian Open Tennis Championships...

     [+] [-]

, 2017-01-22 01:46, pirms 2 gadiem
Par kustēšanos pretinieces serves laikā. Šo viņa droši vien iemācījās no tās francūzietes, kas mauca ar abām rokām no abām pusēm un visu laiku lēkāja uz vietas. Tikai Aļona izteiktāk kustās - it kā minētu serves virzienu. Patiesībā ļoti pareiza taktika, lai būtu gan labā tonusā, gan izsistu pretinieci no serves ritma. Esmu mēģinājis šo taktiku - daudzus besī ārā un tieši tas ir vajadzīgs. Līdzīgu efektu reizēm var panākt grozot raketi, to demonstratīvi nolaižot un tml.

     [+] [-]

, 2017-01-22 08:49, pirms 2 gadiem
rīts rakstīja: Par kustēšanos pretinieces serves laikā. Šo viņa droši vien iemācījās no tās francūzietes, kas mauca ar abām rokām no abām pusēm un visu laiku lēkāja uz vietas. Tikai Aļona izteiktāk kustās - it kā minētu serves virzienu. Patiesībā ļoti pareiza taktika, lai būtu gan labā tonusā, gan izsistu pretinieci no serves ritma. Esmu mēģinājis šo taktiku - daudzus besī ārā un tieši tas ir vajadzīgs. Līdzīgu efektu reizēm var panākt grozot raketi, to demonstratīvi nolaižot un tml.
Tas pat čaiņiku turnīros neder! Katram ir savs stils un pretniekam tas ir pie kājas ko tu tur dari.

     [+] [-]

, 2017-01-22 09:22, pirms 2 gadiem
"Aļona izskatījusies laimīga" - šķiet, ka Karolīna precīzi pateikusi, jo jādomà, ka Aļona pēc tā 3.seta 8:10, kur vairàkas reizes atgriezās uz uzvaras takas un nesalūza pēc 0:6 otrajā setā, bija noķērusi Laimes hormonu - cilvēki pēc smaga darba, kurš paņēmis visus spēkus, gadàs, ka gūst šo kaifu....piemēram, pats, kad pirms gadiem 30 noskrēju savu pirmo maratonu, kurš toreiz saucās Tautasdziesmas maratons Biķerniekos, biju laimīgs, ka neskaitāmas reizes sevi pārvarēju un tiku līdz finišam! ...es, protams, biju tālu tālu aiz uzvarētàjiem, bet biju laimīgs!...jādomā, ka līdzīgas sajūtas pēc tā 8:10, bija arī Aļonai!

     [+] [-]

, 2017-01-22 16:04, pirms 2 gadiem
Ja uzlabos servi, kā pirmo, tā otro, tad viņa būs pirmā desmitnieka spēlētāja jau ļoti drīz. Līdz ar servi nāks arī pārliecība par sevi un vēl derētu psihologa palīdzība.