Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1392, Did:0, useCase: 0

Spāņu talants Alkarass pirmoreiz iekļūst "Grand Slam", Tomikam sekmīga atgriešanās

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Spāņu talants Alkarass pirmoreiz iekļūst "Grand Slam", Tomikam sekmīga atgriešanās
Bernards Tomiks. Foto: AP/Scanpix

17 gadus vecais spāņu tenisists Karloss Alkarass februāra sākumā Melburnā pirmoreiz piedalīsies "Grand Slam" pamatturnīrā, to nopelnot ar trīs uzvaru gūšanu Dohā. Tikmēr sieviešu priekšsacīkstēs Dubaijā ar identisku sasniegumu izcēlās "ārstu norakstītā" britu tenisiste Frančeska Džounsa (20).

Karloss Alkarass (#141) pagājušajā gadā ļoti strauji progresēja, uzvarot trīs māla seguma "Challenger" un vēl vienā zaudējot finālā. Viņš šobrīd atrodas piecas pozīcijas zem septembrī sasniegtā ranga rekorda un ir jaunākais spēlētājs Top 200.

Iepriekš vienreiz nesekmīgi spēlējis "Grand Slam" kvalifikācijā (pērn Parīzē zaudējums 1. kārtā), Alkarass Dohā sasniedza mērķi, trīs cīņās zaudējot tikai vienā setā (pirmais sets turnīrā) un finālā ar 6:2, 6:3 sagrāva bolīvieti Ugo Deljenu (#111), kurš bija izsēts ar otro numuru.

Pirmoreiz kopš 2019. gada Vimbldonas "Grand Slam" pamatsacensībās piedalīsies četrkārtējais ATP čempions un bijušais Top 20 spēlētājs Bernards Tomiks (#228), kurš šonedēļ visos trīs mačos uzvarēja ar 2:1 un finālā Austrālijas spēlētāju duelī ar 6:4, 5:7, 7:6(7) pieveica Džonu-Patriku Smitu (#315).

Tomiks bija divu punktu attālumā no zaudējuma – 3. setā ar servi pie rezultāta 4:5 un 15:30. Nākamā izspēle bija strīdīga, jo izskatījās, ka Tomiks trāpīja autā, taču tas netika nosaukts. Protestējušais Smits sev labvēlīga lēmuma gadījumā būtu dabūjis divkāršo mačbumbu.

Vēl tuvāk neveiksmei Tomiks bija vakar 2. kārtā pret 839. numuru Tristanu Skūlkeitu (6:4, 1:6, 7:6(3)), kurš 3. setā pie 5:4 ar mačbumbu neizservēja maču. 19 gadus vecais Skūlkeits kopš mačbumbas iegūšanas pieļāva divas dubultkļūdas pēc kārtas un netrāpīja "forehand" sitienu, ļaujot Tomikam izglābties.

Pozitīvu COVID-19 testu dēļ no kvalifikācijas turnīra tika diskvalificēti divi spēlētāji, kuriem to nācās pamest pēc 1. kārtas pārvarēšanas – Deniss Kudla (#114) un Fransisko Serundolo (#139). No Kudlas diskvalifikācijas ieguvušais austrālietis Deins Svīnijs (#794) pamatturnīram nekvalificējās, bet Serundolo "uzvarējušais" Mario Vilelja Martiness (#186) tika pie ceļazīmes uz Melburnu.

Informācija par ASV pārstāvja Kudlas pozitīvo testu kļuva zināma viņa spēles laikā. Ar ceturto numuru izsētais Kudla (13 uzvaras "Grand Slam" turnīros) ar 6:4, 6:3 uzvarēja Eliotu Benšetritu (#221). Maroku pārstāvošais francūzis vēlāk atklāja, ka informācija par pozitīvo testu parādījās brīdī, kad Kudla bija vadībā ar 6:3, 5:3. Tika izspēlēts tobrīd sāktais geims. Kudla uzvarēja, bet zaudējuma gadījumā mačs tiktu pārtraukts, par uzvarētāju kļūstot Benšetritam.

Dubaijā notikušajā sieviešu kvalifikācijā starp 16 veiksminiecēm bija divas 33 gadus vecas veterānes bez pietiekami laba reitinga pamatturnīram – itāliete Sāra Erani (#131) un piecas pozīcijas zemāk esošā bulgāriete Cvetana Pironkova. Savukārt fiasko piedzīvoja 2014. gada pusfināliste Džīnija Bušāra (#141), kura paklupa 2. kārtā.

Erani finālā ar 3:6, 6:2, 6:4 apspēlēja 2013. gada junioru čempioni Anu Konjuhu (#476). Traumatiskā Horvātijas tenisiste septembrī atgriezās pēc kārtējā savainojuma un uzvarēja ITF W25 turnīrā Zagrebā. Konjuhai pēdējais "Grand Slam" pamatturnīrs bija 2018. gadā Vimbldonā.

Pironkova, kura pērn pēc trīs gadu prombūtnes izcēlās ar negaidītu "US Open" ceturtdaļfinālu, ceļazīmi uz 13. "Australian Open" pamatturnīru garantēja ar 6:3, 7:5 uzvaru pār Margaritu Gasparjanu (#136). Pironkova Melburnā spēlēs pirmoreiz kopš 2017. gada, viņa ilgajā "Australian Open" karjerā nav tikusi tālāk par 2. kārtu.

Pirms septiņiem trīs "Grand Slam" pusfinālos spēlējusī un rangā 5. vietu sasniegusī Bušāra (#141) Dubaijā spēja uzveikt tikai ranga 322. vietā esošo Austrālijas tenisisti Abiju Maijersu (6:2, 6:3), bet nākamajā mačā ar 2:6, 4:6 zaudēja Juanai Jue (#230). Bušāra arī pērn zaudēja "Australian Open" kvalifikācijā, toreiz tam notiekot finālā, kad pārtrūka viņas sešu pamatturnīru sērija Melburnā.

Pirmoreiz "Grand Slam" pamatturnīram kvalificējās 20 gadus vecā Lielbritānijas tenisiste Frančeska Džounsa (#241), kurai ārsti prognozēja neiespējamu misiju profesionālajā tenisā. Džounsai katrai rokai ir četri pirksti, bet kājām kopumā tikai septiņi (attiecīgi trīs un četri). Viņa šonedēļ uzvarēja sešos no septiņiem setiem, spilgtāko uzvaru gūstot 1. kārtā pret pieredzējušo rumānieti Moniku Nikulesku (#144), bijušo Top 30 spēlētāju sagraujot ar 6:3, 6:2.

"Australian Open" kvalifikācija šogad ārpus Melburnas notika koronavīrusa pandēmijas dēļ. Kvalifikācijas uzvarētājiem nedēļas nogalē plānots lidojums uz Melburnu, kur gaidāma 14 dienas ilga kvalifikācija. Pamatturnīrs sāksies 8. februārī.

"Australian Open" vīriešu kvalifikācija Dohā

1. kārtas rezultāti

SpēleRezultāts
(1) Gregoire Barrere – Zdenek Kolar7:6(5) 6:3
(2) Hugo Dellien – Alejandro Tabilo6:1 6:0
(3) Aslan Karatsev – Brandon Nakashima6:2 6:7(4) 6:2
(4) Denis Kudla – Elliot Benchetrit6:4 6:3
(5) Taro Daniel – Roberto Cid Subervi4:6 6:2 6:1
Robin Haase – (6) Thiago Seyboth Wild3:6 6:4 7:6(8)
(7) Damir Dzumhur – Emilio Gomez5:7 6:3 6:2
(8) Antoine Hoang – Tommy Robredo6:1 7:5
Zhizhen Zhang – (9) Evgeny Donskoy7:5 6:3
Ramkumar Ramanathan – (10) Facundo Bagnis7:6(8) 7:5
(11) Cedrik-Marcel Stebe – Thomas Fabbiano6:1 4:6 7:6(3)
(12) Prajnesh Gunneswaran – Brayden Schnur6:4 4:6 6:2
Botic van de Zandschulp – (13) Lorenzo Musetti3:6 6:1 6:4
Bernard Tomic – (14) Jozef Kovalik6:4 3:6 6:4
(15) Henri Laaksonen – Tobias Kamke7:5 6:3
Maxime Cressy – (16) Go Soeda6:7(3) 6:4 7:5
Alexandre Muller – (17) Federico Gaio6:1 6:1
(18) Nikola Milojevic – Matteo Viola6:4 6:4
(19) Francisco Cerundolo – Guillermo Garcia-Lopez6:2 6:4
Roman Safiullin – (20) Oscar Otte7:6(6) 6:4
(21) Carlos Alcaraz – Filip Horansky5:7 6:1 6:4
(22) Carlos Taberner – Roberto Marcora6:2 7:5
Viktor Troicki – (23) Jurij Rodionov2:6 6:2 6:1
Michael Mmoh – (24) Danilo Petrovic6:3 6:2
John-Patrick Smith – (25) Paolo Lorenzi7:5 6:1
Cem Ilkel – (26) Peter Gojowczyk6:2 6:3
(27) Marc-Andrea Huesler – Akira Santillan6:3 3:6 6:3
Sergiy Stakhovsky – (28) Bernabe Zapata Miralles7:6(4) 6:4
(29) Lorenzo Giustino – Denis Istomin6:1 6:1
Felipe Meligeni Alves – (30) Martin Klizan6:1 6:4
(31) Mohamed Safwat – Arthur De Greef6:2 6:4
(32) Blaz Rola – Ernests Gulbis7:6(2) 6:3
Ulises Blanch – Andrey Kuznetsov6:4 6:1
Matthias Bourgue – Ernesto Escobedo7:6(5) 6:2
Dustin Brown – Hiroki Moriya6:2 2:6 6:1
Kimmer Coppejans – Illya Marchenko7:6(2) 6:3
Steven Diez – Alexey Vatutin6:3 4:6 6:4
Frederico Ferreira Silva – Lukas Lacko6:3 6:2
Borna Gojo – Sebastian Ofner6:3 6:2
Tallon Griekspoor – Harry Bourchier7:6(6) 6:3
Quentin Halys – Benjamin Bonzi6:0 6:2
Andrew Harris – Ruben Bemelmans6:4 5:7 6:3
Rinky Hijikata – Christopher Eubanks6:2 6:3
Maxime Janvier – Lukas Rosol6:7(8) 7:5 6:1
Evgeny Karlovskiy – Facundo Mena3:6 6:3 6:2
Mitchell Krueger – Enzo Couacaud3:6 6:2 6:2
Jason Kubler – Matthew Ebden7:5 2:6 6:4
Julian Lenz – Renzo Olivo1:6 6:2 6:2
Constant Lestienne – Liam Broady7:6(1) 6:2
Tomas Machac – Joao Domingues6:3 6:1
Yannick Maden – (16) Go Soeda6:4 6:2
Gian Marco Moroni – Mischa Zverev4:6 6:3 6:0
Maximilian Marterer – Marco Trungelliti4:6 6:4 6:4
Joao Menezes – Andrea Collarini1:6 7:6(8) 6:3
Peter Polansky – Rudolf Molleker6:7(8) 7:5 6:3
Max Purcell – Hugo Gaston7:6(3) 4:6 6:3
Arthur Rinderknech – Daniel Masur7:6(3) 6:3
Tristan Schoolkate – Guido Andreozzi7:6(1) 6:4
Dane Sweeny – Marius Copil7:6(3) 2:6 6:3
Mikael Torpegaard – Mats Moraing6:1 6:0
Mario Vilella Martinez – Alessandro Giannessi6:1 6:3
Tung-Lin Wu – Jay Clarke6:2 6:4
Elias Ymer – Blake Mott6:4 6:3
Zhe Li – Thai-Son Kwiatkowski4:6 6:3 6:4

2. kārtas rezultāti

SpēleRezultāts
(1) Gregoire Barrere – Maxime Janvier6:2 4:6 6:1
(2) Hugo Dellien – Andrew Harris6:4 7:6(6)
(3) Aslan Karatsev – Max Purcell6:1 6:2
Dane Sweeny – (4) Denis KudlaW/O
(5) Taro Daniel – Maximilian Marterer6:3 6:4
(7) Damir Dzumhur – Julian Lenz6:2 6:2
Arthur Rinderknech – (8) Antoine Hoang7:6(2) 6:4
(11) Cedrik-Marcel Stebe – Rinky Hijikata6:4 6:2
Constant Lestienne – (12) Prajnesh Gunneswaran6:2 6:3
(15) Henri Laaksonen – Steven Diez3:6 6:4 6:2
Frederico Ferreira Silva – (18) Nikola Milojevic2:6 6:1 6:4
Mario Vilella Martinez – (19) Francisco CerundoloW/O
(21) Carlos Alcaraz – Evgeny Karlovskiy7:6(1) 7:6(4)
Dustin Brown – (22) Carlos Taberner6:3 7:5
Elias Ymer – (27) Marc-Andrea Huesler1:6 6:3 6:2
Borna Gojo – (29) Lorenzo Giustino6:3 7:6(7)
Kimmer Coppejans – (31) Mohamed Safwat6:3 6:4
Matthias Bourgue – (32) Blaz Rola6:2 6:7(4) 6:3
Maxime Cressy – Yannick Maden2:6 6:3 6:4
Robin Haase – Gian Marco Moroni6:4 7:5
Quentin Halys – Cem Ilkel2:6 7:6(1) 6:1
Tomas Machac – Felipe Meligeni Alves6:1 7:6(4)
Michael Mmoh – Zhe Li2:6 6:4 7:6(7)
Alexandre Muller – Peter Polansky6:0 6:1
Roman Safiullin – Mitchell Krueger6:1 6:4
John-Patrick Smith – Tallon Griekspoor2:6 6:3 6:4
Sergiy Stakhovsky – Jason Kubler7:6(4) 6:4
Mikael Torpegaard – Zhizhen Zhang6:1 4:6 6:1
Bernard Tomic – Tristan Schoolkate6:4 1:6 7:6(3)
Viktor Troicki – Ulises Blanch7:5 6:3
Botic van de Zandschulp – Joao Menezes6:3 6:7(1) 6:4
Tung-Lin Wu – Ramkumar Ramanathan6:3 6:2

3. kārtas rezultāti

SpēleRezultāts
Frederico Ferreira Silva – (1) Gregoire Barrere6:3 6:4
(21) Carlos Alcaraz – (2) Hugo Dellien6:2 6:3
(3) Aslan Karatsev – Alexandre Muller6:2 6:1
Elias Ymer – (5) Taro Daniel6:1 6:2
Kimmer Coppejans – (7) Damir Dzumhur6:2 6:0
Viktor Troicki – (11) Cedrik-Marcel Stebe6:4 6:2
(15) Henri Laaksonen – Borna Gojo6:7(4) 6:4 7:6(7)
Maxime Cressy – Dustin Brown7:6(5) 6:4
Quentin Halys – Robin Haase6:3 6:4
Tomas Machac – Mikael Torpegaard6:2 6:1
Michael Mmoh – Arthur Rinderknech6:3 7:6(3)
Roman Safiullin – Constant Lestienne6:7(2) 6:3 6:4
Sergiy Stakhovsky – Dane Sweeny2:6 6:3 6:1
Bernard Tomic – John-Patrick Smith6:4 5:7 7:6(7)
Botic van de Zandschulp – Matthias Bourgue7:6(4) 6:4
Mario Vilella Martinez – Tung-Lin Wu4:6 7:5 6:4

"Australian Open" sieviešu kvalifikācija Dubaijā

1. kārtas rezultāti

SpēleRezultāts
(1) Kaja Juvan – Storm Sanders7:6(4) 6:2
Isabella Shinikova – (2) Oceane Dodin7:5 6:2
(3) Greet Minnen – Alexandra Bozovic6:3 6:4
Ana Konjuh – (4) Anna-Lena Friedsam6:2 6:7(5) 6:4
Whitney Osuigwe – (5) Katarzyna Kawa6:4 6:3
(6) Anna Kalinskaya – Dalma Galfi6:4 6:7(5) 6:3
(7) Timea Babos – Marina Melnikova6:3 6:3
Katharina Gerlach – (8) Stefanie Voegele6:3 6:4
(9) Katarina Zavatska – Clara Tauson6:3 6:3
Yuki Naito – (10) Irina Bara7:6(5) 6:2
(11) Tereza Martincova – Tereza Mrdeza6:1 6:2
(12) Caty McNally – Daria Snigur6:4 6:1
(13) Ysaline Bonaventure – Natalija Kostic6:3 6:3
(14) Margarita Gasparyan – Martina Di Giuseppe6:3 4:6 6:2
(15) Liudmila Samsonova – Leonie Kung6:0 5:7 6:2
(16) Mayar Sherif – Akiko Omae6:0 6:1
(17) Sara Errani – En-Shuo Liang6:1 5:7 6:2
(18) Elisabetta Cocciaretto – Gabriela Ce6:3 6:1
Aleksandra Krunic – (19) Olga Govortsova2:6 6:2 6:2
(20) Anna Karolina Schmiedlova – Usue Maitane Arconada6:7(2) 6:2 7:6(5)
(21) Tsvetana Pironkova – Kyoka Okamura6:0 6:1
(22) Mihaela Buzarnescu – Lara Arruabarrena6:4 6:3
(23) Viktorija Golubic – Richel Hogenkamp6:3 6:7(8) 6:3
(24) Viktoriya Tomova – Charlotte Kempenaers-Pocz6:4 6:3
(25) Eugenie Bouchard – Abbie Myers6:2 6:3
(26) Renata Zarazua – Anastasiya Komardina6:3 6:4
Varvara Lepchenko – (27) Francesca Di Lorenzo3:6 6:2 6:0
Francesca Jones – (28) Monica Niculescu6:3 6:2
Valeria Savinykh – (29) Natalia Vikhlyantseva6:2 6:4
(30) Lesia Tsurenko – Ivana Popovic2:6 6:2 6:2
Olga Danilovic – (31) Kristina Kucova6:2 6:2
Maria Camila Osorio Serrano – (32) Barbara Haas6:3 3:6 7:5
Tessah Adrianjafitrimo – Naiktha Bains6:1 6:2
Robin Anderson – Danielle Lao4:6 6:3 7:5
Hailey Baptiste – Victoria Kan7:6(2) 6:2
Marie Benoit – Seone Mendez6:0 6:2
Mariam Bolkvadze – Karman Thandi7:6(4) 7:6(4)
Clara Burel – Eva Guerrero Alvarez6:4 6:0
Cagla Buyukakcay – Victoria Jimenez Kasintseva6:4 6:4
Veronica Cepede Royg – Asia Muhammad6:3 6:4
Giulia Gatto-Monticone – Valentina Ivakhnenko6:2 6:3
Jana Fett – Ekaterine Gorgodze6:3 6:3
Olivia Gadecki – Lara Salden2:6 7:5 6:3
Georgina Garcia Perez – Anastasia Zakharova6:0 6:0
Na-Lae Han – Julia Grabher3:6 6:3 6:1
Mayo Hibi – Xiaodi You6:4 6:2
Anhelina Kalinina – Pemra Ozgen6:1 6:1
Claire Liu – Indy de Vroome7:6(5) 6:2
Antonia Lottner – Elitsa Kostova6:4 7:5
Jiajing Lu – Jovana Jovic6:1 6:2
Rebecca Marino – Jaqueline Cristian6:4 6:$
Grace Min – Harriet Dart7:5 6:2
Chihiro Muramatsu – Nuria Parrizas Diaz6:2 7:6(5)
Chloe Paquet – Gabriela Talaba6:4 6:2
Lesley Pattinama Kerkhove – Kurumi Nara6:4 6:4
Ellen Perez – Caroline Dolehide6:3 5:7 7:5
Ankita Raina – Reka Luca Jani6:2 6:2
Kamilla Rakhimova – Xinyu Wang7:6(2) 6:1
Daniela Seguel – Bibiane Schoofs6:3 7:6(6)
Rebecca Sramkova – Dalila Jakupovic6:1 6:3
Harmony Tan – Allie Kiick7:6(4) 6:1
Sachia Vickery – Cristina Bucsa6:1 3:6 6:2
Yuan Yue – Maja Chwalinska6:4 6:2
Maryna Zanevska – Laura Ioana Paar6:3 6:2

2. kārtas rezultāti

SpēleRezultāts
(1) Kaja Juvan – Anhelina Kalinina6:2 6:4
(3) Greet Minnen – Veronica Cepede Royg7:5 6:3
Clara Burel – (6) Anna Kalinskaya6:3 3:6 6:4
(7) Timea Babos – Tessah Adrianjafitrimo6:3 2:6 6:2
Ankita Raina – (9) Katarina Zavatska6:2 2:6 6:3
Maryna Zanevska – (11) Tereza Martincova6:2 6:3
Harmony Tan – (12) Caty McNally6:1 6:4
(13) Ysaline Bonaventure – Antonia Lottner6:1 6:3
(14) Margarita Gasparyan – Mariam Bolkvadze6:3 7:6(3)
(15) Liudmila Samsonova – Robin Anderson6:0 6:7(2) 6:3
(16) Mayar Sherif – Grace Min6:3 2:6 6:1
(17) Sara Errani – Georgina Garcia Perez3:6 6:3 6:2
(18) Elisabetta Cocciaretto – Marie Benoit6:4 7:6(2)
(20) Anna Karolina Schmiedlova – Chihiro Muramatsu6:4 6:3
(21) Tsvetana Pironkova – Na-Lae Han6:0 3:6 6:1
(22) Mihaela Buzarnescu – Claire Liu7:6(6) 2:6 6:4
Kamilla Rakhimova – (23) Viktorija Golubic6:2 6:3
Rebecca Marino – (24) Viktoriya Tomova6:2 7:6(7)
Yuan Yue – (25) Eugenie Bouchard6:2 6:4
Rebecca Sramkova – (26) Renata Zarazua6:4 4:6 6:3
(30) Lesia Tsurenko – Lesley Pattinama Kerkhove6:3 6:2
Maria Camila Osorio Serrano – Hailey Baptiste7:6(4) 7:6(3)
Olga Danilovic – Sachia Vickery6:4 6:1
Valeria Savinykh – Giulia Gatto-Monticone6:4 7:6(8)
Mayo Hibi – Katharina Gerlach6:3 6:4
Francesca Jones – Jana Fett7:6(7) 2:6 6:1
Ana Konjuh – Cagla Buyukakcay6:4 6:2
Aleksandra Krunic – Daniela Seguel6:2 2:6 6:2
Varvara Lepchenko – Ellen Perez6:4 2:6 6:3
Jiajing Lu – Isabella Shinikova6:2 7:5
Chloe Paquet – Yuki Naito7:6(3) 6:2
Whitney Osuigwe – Olivia Gadecki6:2 6:4

3. kārtas rezultāti

SpēleRezultāts
(1) Kaja Juvan – Rebecca Sramkova6:1 6:2
(3) Greet Minnen – Varvara Lepchenko6:2 3:6 6:4
(7) Timea Babos – (20) Anna Karolina Schmiedlova6:2 6:7(5) 6:2
Valeria Savinykh – (13) Ysaline Bonaventure6:4 7:5
(21) Tsvetana Pironkova – (14) Margarita Gasparyan6:3 7:5
(15) Liudmila Samsonova – (30) Lesia Tsurenko7:6(1) 6:2
(16) Mayar Sherif – Aleksandra Krunic6:1 6:2
(17) Sara Errani – Ana Konjuh3:6 6:2 6:4
(18) Elisabetta Cocciaretto – Harmony Tan6:3 6:1
Whitney Osuigwe – (22) Mihaela Buzarnescu2:6 7:6(1) 6:2
Clara Burel – Maria Camila Osorio Serrano6:4 6:3
Olga Danilovic – Ankita Raina6:2 3:6 6:1
Mayo Hibi – Kamilla Rakhimova6:4 6:4
Francesca Jones – Jiajing Lu6:0 6:1
Rebecca Marino – Maryna Zanevska6:4 7:6(9)
Chloe Paquet – Yuan Yue7:6(3) 6:3