Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:346, Did:0, useCase: 0

Stīvensa saņemas pēc šokējoša 0:8 un nogurdina Pliškovu

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Stīvensa saņemas pēc šokējoša 0:8 un nogurdina Pliškovu
Slouna Stīvensa. Foto: Reuters/Scanpix

Slouna Stīvensa "WTA Finals" otrajā pusfinālā zaudēja pirmajos astoņos geimos, tomēr spēja tikt atpakaļ mačā un ar 0:6, 6:4, 6:1 apspēlēja Karolīnu Pliškovu. Stīvensai "WTA Finals" debijā fināls, bet Pliškova otro gadu pēc kārtas apstājās pusfinālā.

Pareiza taktika ar nepareizu izpildījumu Stīvensu strauji veda ne vien zaudējuma, bet lielas sagrāves virzienā. Amerikāniete slaidajai čehietei lika daudz kustēties, taču mača 1. setā bumbiņas virzīja ar pārāk lēniem sitieniem, nespējot nopietni apdraudēt Pliškovu, kurai pietika laika gan aizsardzībai, gan uzbrukumu veidošanai.

Pliškova pret tobrīd bezcerīgi spēlējušo Stīvensu bija vadībā ar 6:0, 2:0 un 40:15 (sava serve), kad notika negaidīts pavērsiens. Pliškova nespēja iegūt seta un 3:0 pārsvaru, trešajā geimā pieļaujot četras kļūdas pēc kārtas – divas bija nepiespiestās un divas ar pretinieces palīdzību radušās. Pliškova pēc šīs sabrukšanas šodien tikai vienu reizi spēja uzvarēt savas serves geimā.

Pliškova piektajā geimā ar četrām kļūdām uzdāvināja Stīvensai "sauso" breiku. Slouna pārsvaru uzreiz izsēja, bet Pliškova no 3:3 nespēja veikt spēcīgu izrāvienu, savukārt vēl vienam setam viņai nepieciešamās enerģijas nebija. Pliškova septītajā geimā tika nobreikota jau trešo reizi pēc kārtas, neveiksmīgā geima finišā ieservējot dubultkļūdu. Stīvensa šoreiz nostiprināja breiku un tika priekšā ar 5:3. Pliškova pēc tam pēdējo reizi noturēja servi – tas notika ar lielām pūlēm, Stīvensai tiekot līdz "vienādi". Slouna pie 5:4 izservēja setu.

Izšķirošā seta uzvarētāja bija droši nojaušama vēl pirms seta sākuma. Stīvensa garajās izspēlēs Pliškovu bija tik ļoti nogurdinājusi, ka Karolīna zaudēja gan jaudu, gan pacietību spēlēt ilgas izspēles. Viegli punkti ar servi bija retums, bet garām izspēlēm bieži trūka pacietības, ar sasteigtiem uzbrukumiem palīdzot Stīvensai krāt punktus. Slouna kopš 2. seta vidus savu taktiku ar likšanu pretiniecei daudz skriet uzlaboja, sitot spēcīgāk. Pliškova pēdējā setā vienīgo geimu ieguva uzņemšanā pie rezultāta 0:1.

Statistika

KategorijaStīvensaPliškova
Eisi20
Dubultkļūdas04
1. serves precizitāte79%47%
1. serves punkti27/5625/40
2. serves punkti8/1515/46
Tīri uzvarētās izspēles1821
Nepiespiestās kļūdas3140
Breikbumbas7/126/9
Visi iegūtie punkti8176

Stīvensai pret Pliškovu pēc šodienas panākuma ir 3-1 bilance. Viņa vienīgo zaudējumu piedzīvoja šogad Madridē ar 2:6, 3:6, kad visu maču nospēlēja šodienas 1. seta līmenī. Slouna Karolīnu pirmajos divos mačos – 2012. gadā Vimbldonā un 2015. gadā Pekinā – uzveica ļoti viegli ar 6:2, 6:2 un 6:3, 6:2.

Pirmoreiz spēlējot "WTA Finals", Stīvensa ar 4-0 bilanci tikusi līdz finālam, bet trešo reizi Singapūrā startējusī Pliškova otro gadu pēc kārtas pusfinālā zaudēja lieliskas aizsardzības īpašniecei – pērn bija 6:7(9), 3:6 neveiksme pret Karolīnu Vozņacki.

Stīvensa svētdien finālā tiksies ar Eļinu Svitoļinu, kurai arī pirmais fināls, līdz tam tiekot bez zaudējumiem. Stīvensai savstarpējos mačos 2-1 pārsvars, pēdējā cīņa bija šogad augustā Monreālā, kur ar 6:3, 6:3 uzvarēja Stīvensa. Abas divreiz sacentās 2014. gadā, katrai gūstot vienu uzvaru.