Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:16, Did:0, useCase: 0

Kā valsts mums rāda sportu?

Pēteris Neimanis, VB
Pēteris Neimanis, VB

Kā valsts mums rāda sportu?
Sporta reportāžu spožums un posts sākas tieši pie režisoru pults

Krievu hokejists Igors Koroļovs izteicies, ka neskatās KHL spēļu TV translācijas, jo viņam tās nepatīk. Man arī nepatīk translācijas valsts televīzijā, un gan jau ne tikai man, un gan jau ne tikai hokeja translācijas.

Vispirms paldies par to, ko nu mums ir iespējams redzēt. Vienmēr, protams, gribētos vairāk, bet labi, ka ir vismaz tik daudz, cik ir. Tomēr tā kvalitāte... Miķelis Rēdlihs izraujas vienatnē pret Kari Ramo, soms izrādās veiksmīgāks, Miķelis slīd aiz vārtiem, bet to priekšā viss vēl turpinās, kāds mēģina pielabot un... mums piepeši parāda norūpējušos M. Rēdliha seju. Sasodīts! VEF pārķer bumbu, Kaspars Bērziņš dodas ātrajā uzbrukumā, ir jau pie trīspunktu līnijas un... piepeši kadrā parādās Rimas Kurtinaitis, bet fonā atskan līdzjutēju gaviles. Tikai pēc tam atkārtojumā uzzinu, ka ātrais noslēgts ar elegantu triecienu no augšas... Pie velna! Tā ir tiešraide vai ziņu materiāls, ja jau visu nākas uzzināt no atkārtojumiem?! Domāju, ka katrs, kurš daudz maz regulāri skatās sporta spēļu translācijas, varētu viegli atcerēties līdzīgas epizodes, un domāju, ka neesmu vienīgais, kuras tās pamatīgi kaitina, sevišķi ja mačošanās ir tik spraiga, kā vakar starp "Dinamo" un "Avangard".

Droši var apgalvot, ka tā nav tikai pēdēja laika problēma, tā ir krietni senāka, un tieši tāpēc vēl vairāk tracina fakts, ka nekas nemainās. Esmu runājis ar cilvēkiem, kas ir tuvu translāciju virtuvei un viņi skaidroja, ka tā vienkārši ir pārraides režisoru īpatnība. Redz, visu laiku rādīt tikai sportu nav interesanti, vajagot "iepogāt" arī kādu cilvēka tuvplānu. OK, "pogājiet", bet tam taču lieliski noder pauzes, kādu sporta spēlēs netrūkst, sevišķi jau hokejā! Pārējā laikā jārāda to, kas notiek laukumā, cīņas epicentrā. Tas taču ir tikai loģiski, vai ne? Ja es, tā vietā, lai rakstītu kā un kāpēc tika gūti kādi vārti, iemests kāds grozs vai apsteigts konkurents, sāktu drukāt par skatītāju seju vaibstiem, apģērbu un saules stāvokli attiecībā pret zvaigznēm, mani tak ātri vien izsvilptu. Ticiet man, augst. god. un cien. sporta translāciju organizētāji, vismaz tā klusītiņām jau izsvilpj arī jūs. Varētu ieteikt paņemt kādu spraiga sižeta filmu un pa vidu tai "sapogāt" video no bērnu rīta. Tā uz labu laimi. Tad paskatīties šo produktu un izdarīt secinājumus. Tiešām uzlabotais variants ir labāks?

Lai saprastu, kā pievilcīgi translēt kādu sporta pasākumu, nav taču nepieciešams doties uz dārgiem semināriem vai ilgstošām pieredzes apmaiņām. Kopš kritis dzelzs un visi citi iespējamie priekškari, labas sporta pārraides ir pāris klikšķu – vienalga, uz TV pults vai datora klaviatūras – attālumā. Noskatīties kādu NHL, NBA, NFL spēli vairs sen nav nekāda problēma, bet no šīm translācijām tiešām var un ir jāmācās. Nerunāsim par tehnisko izpildījumu – zibenīgu momentu analīzi, izceļot tieši svarīgākās detaļas, lielo skaitu atkārtojumu –, bet par to, kas notiek attēlā. Ja risinās spēle, rāda spēli, ja ir pauze, rāda atkārtojumus, tribīnes, trenerus... Protams, ir jomas, kurās amerikāņi ir neapķērīgāki vai pat dumjāki par mums, bet, ja runa ir par naudas pelnīšanu, diez vai mums ir daudz iemesli ko viņiem aizrādīt. Televīzija ASV, atšķirībā no mūsu, tiešām IR naudas pelnīšanas līdzeklis un ar šīm lietām viņi nejoko. Varbūt mums tieši tāpēc NAV, ka cenšamies izgudrot paši savu, nevienam citam nevajadzīgu un nesaprotamu velosipēdu?

Vai tevi apmierina sporta reportāžu kvalitāte valsts televīzijā?

  • 81

  • 126

  • 12

  • 48


1 2 47 komentāri

 +11 [+] [-]

, 2010-12-29 15:07, pirms 9 gadiem
Mani vairāk tracina reklāmas uzreiz pēc saspringta momenta vai gola, arī pēc spēles beigām.

     [+] [-]

, 2010-12-29 15:12, pirms 9 gadiem
otins rakstīja: Mani vairāk tracina reklāmas uzreiz pēc saspringta momenta vai gola, arī pēc spēles beigām.
Reklāmas jau nenosaka LTV7, tas vienkārši ir iekļauts spēles programmā

  +1 [+] [-]

, 2010-12-29 15:13, pirms 9 gadiem
Vot beidzot kāds norūca, es jau sen par šito cepjos. Tiešām paskatoties NHL vs KHL mārketinga, televīzijas progresu KHL un mēs esam kaut kur vēl 90's.

     [+] [-]

, 2010-12-29 15:14, pirms 9 gadiem
nu tas pa bērnu rītu man patika
Bet nu jā, aautoram nevar nepiekrist, it īpashi par to ka visādus ,,sūdus,, bāž pa vidu, kas nevienam neinteresē!
Un njemot vērā to, ka shī ir Latvija cerēt, ka viss baigi uzlabbosies ir naivi. Jo tiem TV vīriem shitas viss ir pie vienas vietas!?!?!

  -4 [+] [-]

, 2010-12-29 15:15, pirms 9 gadiem
T/H rakstīja: Vot beidzot kāds norūca, es jau sen par šito cepjos. Tiešām paskatoties NHL vs KHL mārketinga, televīzijas progresu KHL un mēs esam kaut kur vēl 90's.
Es šaubos, ka tam, kādus mirkļus raida mūsu operatori, ir liela saistība ar KHL, bet tomēr uzskatu, ka varam priecāties, ka mums spēlēm ir diezgan laba kvalitāte, ka mēs visu redzu, dažiem no A komandu līdzjutējiem nav pat iespēja vērot savas komandas spēli tiešraidē normālā kvalitātē, jo signāls ir ļoti vājš, tomēr šajā sezonā ir vērojams progress, ja attiecinām pret iepriekšējo.

  +1 [+] [-]

, 2010-12-29 15:16, pirms 9 gadiem
Manuprāt, tā bilde ļoti labi atspoguļo LTV7 un KHL translāciju kvalitāti
Viss jau kādu labu laiciņu ir apstājies attīstībā...

  -1 [+] [-]

, 2010-12-29 15:17, pirms 9 gadiem
kads hokejs, tada translacija!

  +7 [+] [-]

, 2010-12-29 15:17, pirms 9 gadiem
mums vēl ir jāpriecājas par pārraides kvalitāti no mājas spēlēm, paskataties kaut vai kādas ir pārraides KHL tad, kad DINAMO spēlē izbraukumā.. vēl drūmāk..

  +7 [+] [-]

, 2010-12-29 15:17, pirms 9 gadiem
Kvalitāte ir drausmīga, sākot no TV attēla, beidzot ar komentētājiem. Un pats interesantākais ka neviens neko lietas labā izskatās, ka netaisās darīt. Nu tak aizvāciet to režisoru kas nepārtraukti bāž tos tuvplānus kadrā, kad notiek kāds "actions".

Vispār KHL ieteiktu padomāt par translāciju kvalitāti, nevis par to, kā piesaistīt kaut kādus "stārus" līgai. Kāda jēga? Ja TV translācija ir drausmīga un to spēlētāju darbību tā pat nevar pienācīgi izbaudīt.

  +6 [+] [-]

, 2010-12-29 15:17, pirms 9 gadiem
RUBEN rakstīja: Kvalitāte ir drausmīga, sākot no TV attēla, beidzot ar komentētājiem. Un pats interesantākais ka neviens neko lietas labā izskatās, ka netaisās darīt. Nu tak aizvāciet to režisoru kas nepārtraukti bāž tos tuvplānus kadrā, kad notiek kāds "actions".

Vispār KHL ieteiktu padomāt par translāciju kvalitāti, nevis par to, kā piesaistīt kaut kādus "stārus" līgai. Kāda jēga? Ja TV translācija ir drausmīga un to spēlētāju darbību tā pat nevar pienācīgi izbaudīt.
Kopš kura laika mūsu mājas spēlēm ir briesmīga kvalitāte un komentētāji? ;/

  +1 [+] [-]

, 2010-12-29 15:19, pirms 9 gadiem
zidlers rakstīja: komentetaji ir riktigi kraani, kvalitate tapat
varbūt tev televizors s.ūdīgs, ja kvalitāte slikta, man ar kvalitāti viss kārtībā
un komentētāji arī patīk

  -1 [+] [-]

, 2010-12-29 15:19, pirms 9 gadiem
Sportamīlule rakstīja: Kopš kura laika mūsu mājas spēlēm ir briesmīga kvalitāte un komentētāji? ;/
Neesi slinka, nākamreiz kad rādīs DR spēli pa LTV7, pārslēdz uz sekundīti uz VSB, vai KHLTV. Ja nepamanīsi atšķirību, tad laiks nomainīt brilles.

     [+] [-]

, 2010-12-29 15:20, pirms 9 gadiem
RUBEN rakstīja: Neesi slinka, nākamreiz kad rādīs DR spēli pa LTV7, pārslēdz uz sekundīti uz VSB, vai KHLTV. Ja nepamanīsi atšķirību, tad laiks nomainīt brilles.
Man nav ne VSB, ne KHLTV

  +4 [+] [-]

, 2010-12-29 15:21, pirms 9 gadiem
karstgalvis rakstīja: kads hokejs, tada translacija!
Nu hokeja kvalitāte KHL viennozīmīgi ir labāka par to kas ir skandinavijā(Somijā, Zviedrijā), bet pa tv pārraidi to teikt nevar

     [+] [-]

, 2010-12-29 15:22, pirms 9 gadiem
RUBEN rakstīja: Neesi slinka, nākamreiz kad rādīs DR spēli pa LTV7, pārslēdz uz sekundīti uz VSB, vai KHLTV. Ja nepamanīsi atšķirību, tad laiks nomainīt brilles.
Chali tu gribi teikt, ka dažādos kanālos no vienas un tās pashas kamertras filmētais izskatās savādāk, tad es tev īsti neticu, bet var jau būt .

  +6 [+] [-]

, 2010-12-29 15:22, pirms 9 gadiem
Neieciklējamies uz KHL, jo tā pati problēma ir arī futbola, basketbolā. Lieliski, ka biatlonu, vieglatlētiku un vispār olimipādi mēs saņemam pa vadiem no citiem...

 +12 [+] [-]

, 2010-12-29 15:25, pirms 9 gadiem
Pēteris Neimanis, VB rakstīja: Neieciklējamies uz KHL, jo tā pati problēma ir arī futbola, basketbolā. Lieliski, ka biatlonu, vieglatlētiku un vispār olimipādi mēs saņemam pa vadiem no citiem...
Nē, nu labi. Futbols tur, vieglatlētika... Parrādija pāris reizes mēnesī(futbols), vai arī pāris reizes gadā(vieglatlētika), pa ātro sagatavojās, pazvanija Kreipānam un aiziet - raidam! Bet nu hokejam, tak translācijas ir vairāk par desmit mēnesī, savas kļūdas tak ir jāredz un jālabo...

  +5 [+] [-]

, 2010-12-29 15:26, pirms 9 gadiem
RUBEN rakstīja: Nē, nu labi. Futbols tur, vieglatlētika... Parrādija pāris reizes mēnesī(futbols), vai arī pāris reizes gadā(vieglatlētika), pa ātro sagatavojās, pazvanija Kreipānam un aiziet - raidam! Bet nu hokejam, tak translācijas ir vairāk par desmit mēnesī, savas kļūdas tak ir jāredz un jālabo...
arī tiesa

  +4 [+] [-]

, 2010-12-29 15:27, pirms 9 gadiem
DADZIS rakstīja: mums vēl ir jāpriecājas par pārraides kvalitāti no mājas spēlēm, paskataties kaut vai kādas ir pārraides KHL tad, kad DINAMO spēlē izbraukumā.. vēl drūmāk..
Neesmu tāds tehnikas pazinējs, lai uzreiz pateiktu, kas ir pie vainas, taču kā izsakās zinošāki ļaudis, tad galvenā problēma ir nevis translācijas tehnikā, bet gan halles nodrošinājumā un visvairāk - apgaismojumā.
Tāpēc arī parādās dzeltenais ledus un attēla kvalitāte kā pirms 20 gadiem utt.

  +3 [+] [-]

, 2010-12-29 15:27, pirms 9 gadiem
RUBEN rakstīja: Nē, nu labi. Futbols tur, vieglatlētika... Parrādija pāris reizes mēnesī(futbols), vai arī pāris reizes gadā(vieglatlētika), pa ātro sagatavojās, pazvanija Kreipānam un aiziet - raidam! Bet nu hokejam, tak translācijas ir vairāk par desmit mēnesī, savas kļūdas tak ir jāredz un jālabo...
Jā tas gan tracina, bet mani vēl jo vairāk trcina tas, ka tv vīriem tas viss ir pie pakaļ.s

  +4 [+] [-]

, 2010-12-29 15:31, pirms 9 gadiem
Jā šitā "iepogāšana" tiešām sen jau krīt uz nerviem. Nah.. man jāskatās kads tizls ģīmis ja iet spraigs moments..

  +3 [+] [-]

, 2010-12-29 15:33, pirms 9 gadiem
Kāds man var izskaidrot, kāpēc pa LTV7 ledus ir čurkrāsains, bet KHL TV - balts? Abos kanālos taču rāda bildi no vienām kamerām...

  -1 [+] [-]

, 2010-12-29 15:36, pirms 9 gadiem
Ābelīte.

 +13 [+] [-]

, 2010-12-29 15:39, pirms 9 gadiem
man spilgtā atmiņā iespiedies(laikam līdz mūža galam) nesena spēle KHL kautkur austrumu pusē, kad mūsējie nedaudz savillojās ar pretiniekiem, tā vietā lai rādītu kautiņu operātors momentā pārslēdzās uz skatitājiem... un nejau uz tādiem skatītājiem kā arēnā rīga kur skaistas meitenes baltos krekliņos leķā ar plakātiem rokā un laimīgas spiedz, tie bija vistīrākie ģerevņas pārstāvji, biezās, netīrās ādas jākās, ar pamatīgiem pižikiem galvā, nodzertiem ziliem deguniem un smaidiem kā Kuzmičam no ahotas un ribalkas...
tas tā, atkāpei, lai nav cepiens tikai par LTV operātoriem vien

  +7 [+] [-]

, 2010-12-29 15:41, pirms 9 gadiem
Pilnīgi piekrītu, nav īsti normāli ka saspringtā momentā parāda Šupleru, vai da jebkuru citui. Un par translāciju kvalitāti stipri jāpiedomā. Nu nevar otrajā stiprākajā līgā pasaulē translēt spēles tā itkā tās risinātos 80-to beigās, 90-to sākumā.

  +6 [+] [-]

, 2010-12-29 15:43, pirms 9 gadiem
playthegame rakstīja: man spilgtā atmiņā iespiedies(laikam līdz mūža galam) nesena spēle KHL kautkur austrumu pusē, kad mūsējie nedaudz savillojās ar pretiniekiem, tā vietā lai rādītu kautiņu operātors momentā pārslēdzās uz skatitājiem... un nejau uz tādiem skatītājiem kā arēnā rīga kur skaistas meitenes baltos krekliņos leķā ar plakātiem rokā un laimīgas spiedz, tie bija vistīrākie ģerevņas pārstāvji, biezās, netīrās ādas jākās, ar pamatīgiem pižikiem galvā, nodzertiem ziliem deguniem un smaidiem kā Kuzmičam no ahotas un ribalkas...
tas tā, atkāpei, lai nav cepiens tikai par LTV operātoriem vien
Tas bija pret Avtomobilist
Ja nemaldos, tajā paša spēlē, kad rādīja noraidīto soliņu, aiz muguras kāds šķībacainais "cirta iekšā" no savas blašķes... Vot tie ir fani!!

  +6 [+] [-]

, 2010-12-29 15:44, pirms 9 gadiem
playthegame rakstīja: man spilgtā atmiņā iespiedies(laikam līdz mūža galam) nesena spēle KHL kautkur austrumu pusē, kad mūsējie nedaudz savillojās ar pretiniekiem, tā vietā lai rādītu kautiņu operātors momentā pārslēdzās uz skatitājiem... un nejau uz tādiem skatītājiem kā arēnā rīga kur skaistas meitenes baltos krekliņos leķā ar plakātiem rokā un laimīgas spiedz, tie bija vistīrākie ģerevņas pārstāvji, biezās, netīrās ādas jākās, ar pamatīgiem pižikiem galvā, nodzertiem ziliem deguniem un smaidiem kā Kuzmičam no ahotas un ribalkas...
tas tā, atkāpei, lai nav cepiens tikai par LTV operātoriem vien
Nē, nu tālajā krievijā jau vēl trakākas lietas... Brīnos kā KHL ar visu savu "MĒS ESAM LABĀKĀ LĪGA PASAULĒ" nav aizlieguši pa savu kanālu radīt spēlēs no Novokuzņeckas, jo kā nekā redz visa pasaule. Un kā pēc kaut kā tāda, kaut ko tādu var apgalvot...

Par KHL komentētājiem arī ir ko teikt, visu cieņu B.Mojorovam kā lieliskam hokejistam, bet komentētājs no viņa ir tik drausmīgs, ka pat mūsējais LTV7 duets, izklausās +/- sakarīgi.

P.S Vislabāk patīk "Rossija2" komentētāji.

  +5 [+] [-]

, 2010-12-29 15:51, pirms 9 gadiem
RUBEN rakstīja: Nē, nu tālajā krievijā jau vēl trakākas lietas... Brīnos kā KHL ar visu savu "MĒS ESAM LABĀKĀ LĪGA PASAULĒ" nav aizlieguši pa savu kanālu radīt spēlēs no Novokuzņeckas, jo kā nekā redz visa pasaule. Un kā pēc kaut kā tāda, kaut ko tādu var apgalvot...

Par KHL komentētājiem arī ir ko teikt, visu cieņu B.Mojorovam kā lieliskam hokejistam, bet komentētājs no viņa ir tik drausmīgs, ka pat mūsējais LTV7 duets, izklausās +/- sakarīgi.

P.S Vislabāk patīk "Rossija2" komentētāji.
ja, tas tiesam ir labs komentetajs, atceros nesen vins komenteja vienu RD majas spele, izkalusijas ta itka vins domatu ''ko pie vela es seit daru?''
ta bija visskopaka komentesana kadu man naciesi piedzivot, es gan parsvara slegaju starp LTV7 un KHL tv bet brizos kad biju parsledzis uz KHL tv vins vainu staveja klusu(parsvara), vai ari loti neapmierinata toni kautko biski pamurminaja zem deguna un tad protams sekoja minuti gars klusuma bridis
bet citu komandu spelex manuprat vins komente daudz aktivak
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +6 [+] [-]

, 2010-12-29 15:59, pirms 9 gadiem
Tieši manas domas par Borisu Majorovu-izcils hokejists,bet drausmīgs komentētājs-ar visu savu raustīšanos,nesakarīgajām pauzēm un atklāti anti-Dinamo Rīga attieksmi viņš sen ir apriebies.Te pat nīkulīgo Kreipānu var uz minūti uzslēgt nervus nomierināt...Bet pārējie KHL tv veči ir ok,tāpat kā Rossija 2-objektīvi,interesanti komentāri no zinošiem cilvēkiem,prieks klausīties.Attēla kvalitāte ļoti laba(no Rīgas),bet par mūsu translācijas režisoriem un to,ka viņi neriktīgajā laikā netalantīgi pārslēdz kameras prom no "action" - tas ir vienkārši viņu profesionalitātes trūkums un "zemā klase".Kādi režisori - tādas arī translācijas...Varētu palienēt kādu amīšu tv veci uz sezonu vai kaut vai dažām spēlēm - uzreiz cits draivs būtu!

  +2 [+] [-]

, 2010-12-29 16:14, pirms 9 gadiem
Nepiekrītu, ka pie mums būtu kāda īpaši slikta kvalītāte spēļu translējumos.

protams, gadās, ka tiek iepogāts nevietā kāds attēls un neredzam epizodes kulminācijas, bet tie vairāk ir izņēmumi. daudz Biežāk tieši ārvalstu translācijās ir ievērojami sliktākā kvalitātē nekā mūsu vietējās. Kā labs piemērs basketbolā kalpo pēdējā VEF spēle no čehijas, arī pasaules cempionāts no turcijas.

šī raksta ieteikumus ar nesaprotu- NBA / NHL - kur starp citu arī ik pa brīdi gadās kļūdas- ir nekorekti salīdzināt ar vietējo filmēšanu. Tur spēļu skaits ir milzīgs, ir profesionāļu ordas, kameru skaits un montēšanas tehnikas par kurām autoram man šķiet nav ne mazākās jausmas.

kādā sakarā virsrakstā vispār ir valsts? tā kā mājiens uz valsts televīziju? VB kaut ko pārmest ltv7,kas rāda daudz un dažādu sporta pasākumu ir ļoti nekorekti. Gribat būt loti spici- aiziet strādājiet, nevis uzbrūciet citiem, kad pašiem problēmu uz ko norādīt ir vairāk kā vajag

  +6 [+] [-]

, 2010-12-29 16:25, pirms 9 gadiem
RUBEN rakstīja: Kvalitāte ir drausmīga, sākot no TV attēla, beidzot ar komentētājiem.
Nu, komentētāju kvalitāte vēl tā. Tehnisko izpildījumu uzlabot un pilnveidot ir daudz vieglāk nekā komentētāju. Latvijā tomēr komentētāju ir ļoti maz, bet kvalitatīvu - krietni mazāk. Tieši tāpēc jau Kreipānam jākomentē teju vai visas translācijas pēc kārtas, kaut arī kvalitatīvi viņš nekomentē praktiski neko.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2010-12-29 16:32, pirms 9 gadiem
es sen jau esmu cepies par mūsu komentētājiem, kam parasti tā ir prasta haltūra, naudas pelnīšana, neieliekot profesionalitāti. Un kameru vīri vienkārši nav tā aprīkoti kā NBA, NHL vai Eirolīga.
Galu galā es pac redzu, ko gribu redzēt, un uz kuriem vārtiem virzās darbības, tie komentāri man vairāk interesētu par blakus tēmām. Toļiks tieši ar to ir reizēm noderīgs, un ja vēl pazustu tas pārgudrais tonis...
1 2 47 komentāri