Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:426, Did:0, useCase: 0

Kazeļņiks: "Jātiek desmitniekā"

Jānis Pārums

Kazeļņiks: "Jātiek desmitniekā"
Agris Kazeļņiks
Foto: kazelniks.lv

Latvijas labākais spēkavīrs Agris Kazeļņiks, kurš rīt uzsāks startu "World's Strongest Men" sacensībās Maltā, intervijā portālam Sportacentrs.com novērtē savas izredzes, kā arī atklāj citas interesantas lietas saistībā ar spēkavīru sportu.

Visi tevi pazīst kā spēkavīru, bet kas bija pirms spēkavīru sacensībām?
Kādu laiku diezgan nopietni nodarbojos ar brīvu cīņu un kādā brīdī sāku iet arī uz trenažieru zāli. Spēkavīru sportam pievērsos 2000. gadā.

Raimonds Bergmanis sākumā cēla svarus, pēc tam pārgāja uz spēkavīriem. Tu nekad neesi vēlējies izmēģināt spēkus svarcelšanā?
Nē, nē, nē (smejas). Uz trenažieru zāli jau tad, kad gāju skolā. Tas bija vēl krievu laikos. Rādīja filmas par kultūristiem un es arī gribēju par tādu kļūt. Kultūrists no manis nesanāca, bet spēkavīrs gan (smejas).

Kur ikdienā tu aizvadi treniņus? Tikai Ogrē vai arī kaut kur citur?
Pārsvarā treniņi notiek tikai Ogrē. Tur sporta centrā ir trenažieru zāle, turklāt "Latvijas Gāze" piešķīrusi līdzekļus ne tikai man, bet arī visai federācijai, lai Ogrē varētu rīkot treniņu nometnes, uz kurām sabrauc spēkavīri no visas Latvijas. Agrāk, kad lietuviešiem un igauņiem nebija sava inventāra, viņi brauca pie manis trenēties.

Kas vēl tevi atbalsta bez "Latvijas Gāzes"?
Spēkavīru čempionu līgā palīdz startēt "Ogres prestižs", "Ogres Jumis", "Ogres būvmateriālu centrs" un tirdzniecības centrs "Dauga". Savukārt ar sporta uzturu mani nodrošina "Baker". Nedaudz palīdz arī Ogres novada dome, lai ziemā ir kur trenēties, bet pārsvarā atbalsta privātie sponsori.

Kā ģimene attiecas uz tavu nodarbošanos?
Ģimenei sanāk mazāk mani redzēt mājās, jo diezgan daudz tomēr braukāju pa sacensībām. Kopumā jau pozitīva attieksme pret to, meitai patīk. Kad vairāk esmu prom [nedēļas nogalēs], tad, protams, arī padusmojas. Ziemā no sacensībām sanāk atpūsties, taču daudz laika aizņem treniņi. Ja labi gribi nostartēt, jātrenējas neatlaidīgi.

Sportistiem nereti ir kaut kādi paradumi. Vai arī tev ir lietas, kuras pirms sacensībām noteikti izdari?
Tēvs mani vienmēr atbalstīja, tāpēc tagad pirms sacensībām vienmēr aizbraucu pie viņa kapa. Nekādu citu rituālu vai paradumu man nav.

Pirms vēl nebija notikusi "World's Strongest Men" grupu izloze, teici, ka tavs mērķis ir iekļūt desmitniekā. Tagad, kad savus konkurentus zini, kā vari novērtēt savas izredzes?
Desmitniekā noteikti jācenšas tikt, lai gan tur visi rausies uz to desmitnieku. Visi ir labi sagatavojušies, no grupas tiek tālāk tikai divi un es gribu būt viens no tiem. Principā ar visiem, kas ir manā grupā, esmu sacenties. Labā formā ir Treviss Ortmaijers (ASV), taču viņam arī ir savas vājās puses, neērtie vingrinājumi. Domāju, ka cīņa būs diezgan līdzīga.

Kas, tavuprāt, būs galvenie "World's Strongest Men" favorīti?
Pēc ilgiem gadiem abas spēkavīru federācijas "sagājušas kopā", šeit būs visi labākie, tāpēc arī varēs noskaidrot, kurš ir patiesi stiprākais. Židrūns Savicks, Mariušs Pudzjanovskis un Dereks Poundstouns – domāju, ka šie trīs varētu būs lielākie favorīti. Prognozēt gan kaut ko ir ļoti grūti.

Kuras ir tavas iecienītākās disciplīnas no tām, kas būs sacensībās Kiprā?
Viena no iecienītākajām ir "pietupieni", savukārt "mucu mešana" vēl nesen man bija klupšanas akmens, taču pēdējās nedēļās patrenējos, gāja labi, tāpēc domāju, ka veiksmīgi šajā disciplīnā vajadzētu nostartēt arī sacensībās.

Kiprā būs arī tavs treneris Raimonds Bergmanis...
Raimonds man ir palīdzējis kopš es vispār sāku nodarboties ar spēkavīru sportu. Domāju, ka viņš varētu pastāstīt, ka es viņu neklausu. Pēc sacensībām ir gadījies, ka uztaisu treniņos vingrinājumu kā viņš ir teicis un pēc tam zvanu un saku, ka viņam bijusi taisnība (smejas).

Bieži neklausi?
(smejas) Sanāk, jā! Bet par kļūdām ir jāmaksā. Raimonds zina, ka man ir ļoti daudz spēka, taču reizēm es vienkārši sasteidzu vingrinājumu. Viņš vienmēr saka, lai es apdomīgāk visu daru.

Vismaz pirms pāris gadiem profesionāli spēkavīri ar dalību sacensībās varēja nopelnīt. Kā ir šobrīd un vai tev arī ir iespējas iekrāt, piedaloties, piemēram, Čempionu līgā?
Latvijā profesionālam spēkavīram pat ar visiem atbalstītājiem ir tā kā ir... Arī ar Čempionu līgu pārāk iekrāt nevar. Lai cīnītos par augstām vietām daudz ir jāiegulda. Raimonds būdams spēkavīrs arī strādāja, tāpat man ir darbs "Latvijas Gāzē". Arī tas paņem savu enerģiju, jo atvaļinājuma laikā var redzēt, ka rezultāts iet uz augšu. Runājot par turnīriem, kuros var nopelnīt, tad vairāki tādi ir Ziemeļamerikā – "Fortisimus" Kanādā un "Arnolds Classic" ASV. Ceru pavasarī tikt uz Švarcenegera turnīru.

Kāds ir tavs dienas režīms un ko tu lieto uzturā?
No rīta apēdu pāris maizītes un skrienu uz darbu. Pusdienās pāris karbonādes, bet pirms treniņiem parasti neko neēdu, jo labāk jūtos, kad paēdu pēc treniņa. Protams, lietoju arī speciālu sporta uzturu, tādu, kur ir proteīni, aminoskābes un tamlīdzīgi.

Pēc taviem panākumiem parādījušies Latvijā parādījušies perspektīvi sekotāji...
Jā, tā varētu teikt. Labus rezultātus šogad parādīja Artis Plivda (Latvijas čempionāta finālā izcīnīja otro vietu, tikai par punktu zaudējot Kazeļņikam – aut.), arī Māris Rozentāls (3.) un mans brālis Ivars (4.). Vingrinājumos, kuri man tik labi nepadodas, konkurentiem ir labas iespējas man pietuvoties. Vairs jau neesmu jauns, Latvijā starp spēkavīriem viens no vecākajiem. Jaunajiem savukārt vēl nav tās pieredzes, dažus vingrinājumus varu paņemt uz to. Nākamgad būs vēl interesantāk! Ja Raivis Vidzis izdomās startēt Latvijas čempionātā, tad būs pavisam interesanti.

Teici jau, ka vairs neesi jauns. Cik ilgi plāno nodarboties ar spēkavīru sportu?
Domāju, ka līdz 40 gadiem mierīgi (šobrīd Agrim ir 36 – aut.). Pat, ja es regulāri nestartētu pasaulē, bet mani aicinātu, domāju, ka dažam labam varētu nervus pakutināt. Kamēr veselība būs, startēšu. Viennozīmīgi!

Pie tevis trenējas vienīgā sieviete Baltijā, kas startē spēkavīru sacensībās Jolanta Logina. Zināms, ka pasaulē ir arī sacensības dāmām. Kādas ir Jolantas perspektīvas?
Par to ir grūti spriest, jo sacensību dāmu konkurencē Baltijas valstīs nav. Ja tādas būtu, Jolanta noteikti parādītu labus rezultātus. Viņa pati Latvijā gribēja organizēt mačus, taču nevar atrast sponsorus. Lai sarīkotu starptautiskas sacensības, vajag tomēr lielus līdzekļus. Domāju, ka sacenšoties ar amatieriem, viņa vienam otram varētu ielikt tā patiešām smuki.

Vai jūtams, ka interese par spēkavīru sportu palielinās?
Jā, interese ir kļuvusi lielāka. Arī atpazīstamību esmu ieguvis. Daudzi tagad seko līdzi, ir līdzjutēji, fani... Kopš izdomājām ar Raimondu atdalīties no otras federācijas un izveidot savu, esam sasnieguši daudz tieši publicitātes ziņā. Pēc inventāra, kas mums ir šobrīd mēs esam vieni no labākajiem, arī organizatoriskais līmenis mums ir ļoti augsts. To teikuši arī daudzi ārzemnieki, kas startējuši Latvijā.

  +6 [+] [-]

, 2009-09-25 11:35, pirms 10 gadiem
Spēkavīrus vajadzētu olimpiādē!

  +2 [+] [-]

, 2009-09-25 11:44, pirms 10 gadiem
A kur pazudis pagāušā gada čempions Silenieks laikam viņam bija uzvārds

  +5 [+] [-]

, 2009-09-25 11:57, pirms 10 gadiem
Martins Skujinieks,vins pargaja uz kulturismu.

  +1 [+] [-]

, 2009-09-25 12:34, pirms 10 gadiem
Turies Agri,gan buus labi Maltaa!

  +1 [+] [-]

, 2009-09-25 12:35, pirms 10 gadiem
maris777 rakstīja: Spēkavīrus vajadzētu olimpiādē!
nevar, jo olimpiāde nevar neko lietot. Un tad atnāktu Ščerbatihs un visus saplēstu.

  +2 [+] [-]

, 2009-09-25 12:50, pirms 10 gadiem
Skujenieks tiešām ir pārgājis uz kultūrismu un kā iesācējam ir labi panākumi.`

  +1 [+] [-]

, 2009-09-25 14:50, pirms 10 gadiem
Veelu veiksmi!

  +2 [+] [-]

, 2009-09-25 15:46, pirms 10 gadiem
Lai jau veicas! Demitnieks būtu pat ļoti ok.

  +1 [+] [-]

, 2009-09-25 17:54, pirms 10 gadiem
Skujinieks gan bij baigais vecis 21 gads ofiget Rozentaalam tikai taa ielika kaut shis visu muuzhu nemaas ar to a shis 1 gadu

  +1 [+] [-]

, 2009-09-25 22:33, pirms 10 gadiem
Jā, lai Agrim izdodas!