Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:351, Did:0, useCase: 0

Ventspilniekam Marekam Leitim Eiropas bronza

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Ventspilniekam Marekam Leitim Eiropas bronza
Mareks Leitis
Foto: Ritvars Raits

Sestdien Polijas pilsētā Vžesnijā notikušajā Eiropas spēkavīru čempionātā lielisks panākums latviešu spēkavīram - ventspilniekam Marekam Leitim. Aizvietojot nelielu traumu ieguvušo ogrēnieti Agri Kazeļņiku, Leitis godam pārstāvēja Latviju, sacensību kopvērtējumā izcīnot trešo vietu!

Eiropas čempionāta spēkavīru vingrinājumi: vairoga nešana (210 kg) + fermera pastaiga (2x160 kg), nēšu nešana (450 kg) + pīles gājiens (200 kg), Konana aplis (460 kg), baļķa celšana (130 – 160 kg), riepas velšana + mucu kraušana un akmeņu celšana (120 – 175 kg).

Jau pašā sacensību sākuma vadībā izvirzījās pasaules neapšaubāmi spēcīgākais atlēts - lietuvietis Židrūns Savickas. Faktiski cīņa bija tikai par nākamajām vietām. Mazās pilsētiņas centrālajā laukumā sanākušie apmēram 5000 skatītāju karsti atbalstīja savus atlētus, tomēr mūsu spēkavīrs godam turējās līdzi. Trīs otrās vietas un trīs ceturtās vietas atsevišķajos vingrinājumos deva neapšaubāmu godalgu un tikai pāris punktu šķīra Mareku no otrajā vietā esošā poļa Šabovska. Kārtējo titulu ieguva lietuvietis Savickas. Nepaveicās spēcīgajam poļu atlētam Ščepanskim, kurš izstājās traumas dēļ.

"Šis ir mans pagaidām augstākais sasniegums spēkavīra karjerā. Cerēju iekļūt vismaz sešiniekā, bet acīmredzot zvaigznes bija sastājušās kā vajag un sanāca labāk. Arī Latvijā ir prieks nostāties uz pjedestāla, tomēr te bija daudzu Eiropas valstu labākie atlēti,” pēc sacensībām vairāk kā gandarīts bija pats Mareks.

Mareku Leiti kopā ar citiem latviešu un ārzemju spēkavīriem redzēsim jau nākamsestdien, 28.augustā, Siguldā, kur notiks Kalniešu spēles 2010.

Vairāk informācijas par Latvijas spēka atlētu federācijas rīkotajām sacensībām un tās atlētu startiem ārzemēs – Par stipru Latviju!

Informāciju sagatavoja
Biedrība "Par stipru Latviju!”
sadarbībā ar
Latvijas Spēka atlētu federāciju

  +9 [+] [-]

, 2010-08-22 20:25, pirms 9 gadiem
Malacis, tā tik turpināt !

     [+] [-]

, 2010-08-22 21:25, pirms 9 gadiem
nu jaa.....kaa Tele2 ziepiites paceela taa taa lieta aizgaaja!
Bet ja nopietni.....cepuri nost!

     [+] [-]

, 2010-08-27 10:53, pirms 9 gadiem
Lieliski , uz pasaules fona izskatītos arī labi!!