Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:351, Did:0, useCase: 0

Šmaukstelis par mata tiesu apsteidz Andersonu un uzvar Valmierā

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Šmaukstelis par mata tiesu apsteidz Andersonu un uzvar Valmierā
Publicitātes foto

Veiksmīgi aizvadīts Latvijas Spēkavīru čempionāta Valmieras posms, kurā uzvaru guva kocēnietis Aivars Šmaukstelis, tikai par nieka tiesu apsteidzot kuldīdznieku Edgaru Andersonu.

Valmierā notika jau ceturtais "Triobet Latvijas Spēkavīru čempionāta" posms un uz starta līnijas stājās astoņi elites grupas atlēti. Jāteic, ka, mačam sākoties, krasi mainījās laika apstākļi, virsroku ņēma mākoņi, un lietus turpināja līt bez mitas visu sacensību laiku, tomēr cīņa laukumā ritēja pat spraigāk nekā citas reizes.

Pirmajā vingrinājumā, "Latvijas Nafta" auto vilkšanā, pārāks izrādījās Oskars Martužans, uzdevumu veicot 28.28 sekundēs. Ugālnieks otrajā vietā atstāja savu komandas biedru Jāni Šlecku, bet tikai par septiņām sekundes simtdaļām sliktāku laiku uzrādīja un trešajā vietā ierindojās Didzis Zariņs. Viņš sacensības turpināja ar uzvaru "Triobet" vikinga presē, paceļot to 17 reizes, tomēr tādu pašu rezultātu spēja sasniegt arī mājinieks Aivars Šmaukstelis. "Škoda" mašīnas vilkšanā no zemes ar 18 reizēm triumfēja kuldīdznieks Edgars Andersons, bet otro vietu, paceļot par reizi mazāk, dalīja trīs sportisti – Oskars Martužans, Didzis Zariņš un Aivars Šmaukstelis. Turpinājumā stelpietis Otomārs Skreija parūpējās par pārsteigumu "Fiskars" krucifiksā, pārliecinoši uzvarot ar rezultātu 52.87 sekundes.

"RERE Grupas stafetē", kurā no viena punkta uz otru jānes 100 kilogramus smaga koka brusa, savu līdzjutēju atbalstīts, triumfēja Aivars Šmaukstelis (34.61 sekundes). Valmieras posmā noslēdzošā disciplīna bija "Rent4Event" nēšu nešana, kurā uzvaru ar laiku 24.68 sekundes svinēja kuldīdznieks Edgars Andersons, bet d par nieka tiesu jeb divām sekundēm, atpalika Šmaukstelis, trešais - mārcienietis Didzis Zariņš.

Sacensību pašā galotnē uzvaru kopvērtējumā ar 37.5 punktiem burtiski izrāva Šmaukstelis, bet puspunkta attālumā no pirmās vietas šoreiz palika Edgars Andersons no Kuldīgas. Bronzas godalgu Valmierā saņēma Didzis Zariņš, kura kontā 32.5 punkti.

Kopvērtējuma rezultāti

VietaAtlētsPunkti
1.Aivars Šmaukstelis37.5
2.Edgars Andersons37
3.Didzis Zariņš32.5
4.Oskars Martužans29.5
5.Jānis Šleckus28
6.Otomārs Skreija23.5
7.Magnuss Vucāns16
8.Raivis Mundiciems12

Vairāk informācijas mājaslapās Latvijas spēkavīru čempionāts 2016 2016.gada spēkavīru sezonas galvenais partneris "RERE Grupa". Ģenerālsponsors - "Triobet", atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība, "Škoda", Latvijas Nafta un "Fiskars”". Informatīvie atbalstītāji - "Rīga TV24", Sportacentrs.com, radio "Star FM". Organizē biedrība "Stiprinieku republika".

Fotogalerija: ŠEIT

Informāciju sagatavoja: Elīna Gārbena,
biedrības "Stiprinieku republika" pārstāve