Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:351, Did:0, useCase: 0

Sestdien Olainē Spēkavīru čempionu līgas Latvijas posms

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Sestdien Olainē Spēkavīru čempionu līgas Latvijas posms
Dainis Zāģeris
Publicitātes foto

Sestdien, 18. jūnijā, no plkst. 14.00 Olaines 1. vidusskolas sporta stadionā norisināsies Spēkavīru čempionu līgas Latvijas posms, kurā sacentīsies astoņu valstu sportisti.

Prestižo sacensību Latvijas posmā skatītāji varēs vērot tādus sportistus kā Vidas Blekaitis no Lietuvas, Lauri Nami no Igaunijas, Sebastians Kureks no Polijas, Bjorns Solvangs no Norvēģijas, Andreass Altamns no Vācijas un citus. Divpadsmit dalībnieku vidū būs arī četri mūsu pašu spēkavīri – divi Agra Kazeļņika audzēkņi - pieredzējušais Dainis Zāģeris un kocēnietis Aivars Šmaukstelis, kā arī Ivars Grahoļskis un kluba "Rozental Team" pārstāvis Edgars Andersons.

Dalībnieku sastāvs startam šajās sacensībās ir gana spēcīgs, neskatoties uz to, ka paši labākie Spēkavīru čempionu līgas atlēti diemžēl šoreiz nestartēs gūto traumu dēļ. Cīņa solās būt spraiga un pārsteigumiem bagāta.

Latvijas posmā iekļautie vingrinājumi ir grūti. Pirmais no tiem pie Olaines 1. vidusskolas sporta stadiona ieejas - 22 tonnas smagas automašīnas vilkšana aizjūgā. Otrā disciplīna būs vikinga prese, kuras svars 175 kilogrami. Dalībniekiem nāksies stāties pretī arī "spēka trepēm", kurā pa sešiem pakāpieniem jāuznes 225, 250 un 275 smagus svarus. Spēkavīriem būs arī četrus metrus un divdesmit centimetrus augstai latiņai jāmet pāri divas 20, 22, 24 un viena 26, 28 kg mucas, kā arī jāveic stafete – divu 130 kg smagu riepu un divu 100 kg smagu mucu nešana no viena punkta uz otru, 20 metrus garā distancē. Sacensību noslēgumā paredzēta smaguma vilkšana no zemes, uz rokām - 380 kilogrami.

Visi, kurus interesē spēkavīru sports vai kuri klātienē vēlas atbalstīt savus favorītus, aicināti sestdien, 18. jūnijā, doties uz Olaini. Ieeja bez maksas. Vairāk informācijas mājaslapā Latvijas spēkavīru čempionāts 2016

Pasākumu atbalsta Olaines novada pašvaldība, AS "Olainfarm", SIA "AB BUILD" un "Rent4Event". Organizē biedrība "Stiprinieku republika".

Spēkavīru sporta čempionāts "Strongman Champions League" ir starptautiskas spēkavīru sacensības, kurās pasaules līmeņa atlēti sacenšas par uzvarētāja kausa un titula iegūšanu visas sezonas garumā, kā arī uzstāda jaunus rekordus. Ik gadu sacensības tiek veidotas aptuveni 15 dažādos posmos, un katrs no tiem tiek organizēts citā pasaules valstī. Čempionāta posmu organizēšanā iesaistītas valstis gan no Eiropas, Āzijas un Ziemeļamerikas, gan citām pasaules vietām.

Pirmais starptautiskais spēkavīru sporta čempionāts "Strongman Champions League" tika organizēts 2008. gadā. Zīmīgi, ka čempionāts toreiz tika atklāts tieši ar sacensību posmu Latvijā.

Informāciju sagatavoja: Elīna Gārbena