Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 0

Daugavpilietis Koževņikovs pārcelsies uz Ventspili un trenēsies pie Andruškēviča un Šcerbatiha

Daugavpilietis Koževņikovs pārcelsies uz Ventspili un trenēsies pie Andruškēviča un Šcerbatiha
Vadims Koževņikovs
Foto: daugavpilsweightlifting.com

(U-23) čempionātā svarcelšanā 23 gadus vecais daugavpilietis Vadims Koževņikovs ieguva bronzas medaļu svara kategorijā līdz 94 kg. Gadu iepriekš Eiropas jaunatnes meistarsacīkstēs Koževņikovs bija sestais, bet 2015. gadā – piektais.

Pirms tam kādam no Daugavpils svarcēlājiem pie Eiropas čempionāta medaļas bija izdevies tikt pirms septiņiem gadiem. 2010. gadā sudraba medaļu izcīnīja Artjoms Žerebkovs. Bet tas notika U-17 grupā.

Pēc turnīra Koževņkovs atzina, ka ar savu sniegumu ir neapmierināts, jo nav izdevies izpildīt plānu. Bet emocijas ir vienreizējas – izcīnīta medaļa, ko nav izdevies izdarīt iepriekšējos čempionātos. Pirms šim meistarsacīkstēm Vadims orientējās uz ceturto rezultātu – 345 kg. Bet īsi pirms starta kļuva zināms, ka sacensībās nepiedalīsies svara kategorijas galvenais favorīts ukrainis Antons Pļesnojs, un Koževņikovs kļuva par galveno pretendentu uz bronzas medaļu.

Kā pastāstīja Vadims Koževņikovs, par to, ka ukrainis nestartēs, viņš uzzināja, ierodoties uz iesildīšanos. Tas, pēc Koževņikova teiktā, bija pilnīgi un pretēji gaidītajam, viņu negatīvi ietekmēja emocionāli. Tas savukārt ietekmēja rezultātu raušanā: Vadims uzrāva pirmo svaru (145 kg), bet nespēja pievarēt 150 un 151 kg. Pēc raušanas Koževņikovs bija tikai piektais. Uz otro vingrinājumu raušanu Vadims jau bija pilnīgi nokoncentrējies un pārliecināts savos spēkos. Līdz ar to visi trīs piegājieni (185, 192 un 194 kg) bija rezultatīvi.

Pēc Eiropas meistarsacīkstēm Latvijas svarcēlāju komanda uz pāris dienām atbrauca uz Ventspili un tūdaļ devās uz treniņnometni Itālijā. Tādējādi uz mājām Vadims atbrauks tikai novembra sākumā. Bet ne uz ilgu laiku. Pēc jaunā gada viņš no Daugavpils pārbrauks uz Ventspili, kur Vadimam garantēts darba vietējā sporta skolā. Viņš arī turpinās trenēties, bet jau pie Eduarda Andruškēviča un Viktora Ščerbatiha. Trenējoties labos apstākļos, Koževņikovs cer parādīt labu rezultātu Eiropas čempionātā pieaugušajiem. Starp citu, Daugavpils labõko sportistu aizbraukšana uz Kurzemi pēdējos gados kļūst par tradīciju: pirms trīs gadiem uz Liepāju aizbrauca cīkstone Karalīna Tjapko, bet pagājušogad uz Ventspili devās peldētājs Pāvels Vilcāns.

Runājot par Daugavpili, Koževņikovs izteica cerību, ka pēc izcīnītās medaļas pilsētas dome beidzot padomās par to, ka vajadzētu strikti padomāt par labas svarcelšanas zāles izveidošanu. Ar 10-15 svarcelšanas platformām un normālu aprīkojumu.

''Ir vajadzīga tāda bāze, lai tur varētu aizvadīt normālas treniņnometnes - gan saviem sportistiem, gan citu pilsētu svarcēlājiem. Ja mēs gribam, lai Daugavpils sportisti varētu izcīnīt medaļas lielākajās sacensībās – Eiropas un pasaules čempionātos – ir vajadzīgi atbilstoši nosacījumi. Ir apnicis klausīties, kā sūkstās mūsu treneri, bet neviens neko nedara lietas labā. Nav normāli, ka desmiti sportistu ir spiesti trenēties “nelielā istabelē”. Ļoti gribētu, lai mani saklausītu tie, no kuriem viss ir atkarīgs,'' piebilst Vadims.