Eiropas jauniešu čempionātā klasiskajā spēka trīscīņā A.Putnis – vicečempions

Eiropas jauniešu čempionātā klasiskajā spēka trīscīņā A.Putnis – vicečempions

Publicitātes foto

Dānijā notiek Eiropas Čempionāts spēka trīscīņā bez ekipējuma. Čempionātā piedalās četri spēka sporta atlēti no Latvijas – Antons Putnis, Kalvis Daukste, Mārtiņš Krūze un Aleksandrs Grigorjevs.

Šie sportisti ir apliecinājuši savu spēku gan Latvijas mēroga pauerliftinga sacensībās, gan arī citos starptautiskos čempionātos. Latvijas izlase uz Eiropas Čempionātu dodas kopā ar treneri Juriju Ivaņušinu un Andreju Rožlapu, kā arī starptautiskās kategorijas tiesnesi Arni Šķēlu.

14.martā startēja Kalvis Daukste (Siguldas Pauerliftinga biedrība) un Antons Putnis (Rēzekne), svara kategorijā līdz 93 kilogramiem (U18). Abiem jauniešiem bija sagaidāma smaga cīņa par godalgotajām vietām, jo astoņi jaunieši no visas Eiropas bija gatavi cīnīties un parādīt savus spēkus.

Pietupienos pirmajā piegājienā A.Putnis zaudēja līdzsvaru, otrajā piegājienā tiesneši fiksēja nepietiekamu dziļumu. Trešajā piegājienā izdevās pievārēt 225 kilogramus. K.Daukste tikmēr stabili piegājienu pēc piegājiena cīnījās un finišēja pietupienus ar 200 kg.

Spiešanā guļus K. Daukstem - 132.5 kg. A.Putnim - uzspiesti 157.5 kg un mazā sudraba medaļa spiešanā guļus!
Vilkmē K.Daukstem veiksmīgs tikai pirmais piegājiens ar 230 kg. 240 kg tā arī nepadevās ne otrajā, ne trešajā piegājienā. A. Putnim uzvelkot 247.5 kg, un, summā izcīnīta sudraba medaļu Eiropas jauniešu čempionātā.
A.Putnis kļūst par Eiropas jauniešu vicečempionu, savukārt K.Daukstem – 7.vieta.

Savukārt jau 19. martā laiks sevi pierādīt būs vīriem. Svara kategorijā līdz 120 kilogramiem startēs Aleksandrs Grigorjevs un virs 120 kilogramiem Mārtiņš Krūze.

Informāciju sagatavoja:
Inita Savicka
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Pauerliftinga federācija

Tev jābūt autorizētam,