Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 0

Pirmo reizi Latvijā notiks spēkavīru strongatlons

Ritvars Raits
Ritvars Raits

Pirmo reizi Latvijā notiks spēkavīru strongatlons
Publicitātes foto

Šīs nedēļas nogale solās būt īpaši saspringta, jo pirmo reizi Latvijā trijās dienās un trijās dažādās pilsētās norisināsies spēkavīru strongatlons. Piektdien, 15. jūlijā, cīņa pulksten 17.00 sāksies Krāslavas estrādē, sestdien, 16. jūlijā, no pulksten 13.00 tā notiks Līvānu 1. vidusskolas stadionā, bet noslēgums paredzēts svētdien, 17. jūlijā, Kuldīgas pilsētas estrādē, sākums pulksten 12.00.

Kopumā sacensībās piedalīsies divpadsmit sportisti, kuri spēkiem mērosies tandēmos, katru dienu izpildot piecus vingrinājumus. Pirmajās divās sacensību dienās startēs arī divi lietuviešu stiprinieki, bet svētdien Kuldīgā atlētiem pievienosies mājinieks Edgars Andersons un Oskars Martužans, kurš laukumā atgriezīsies pēc traumas ilgstošas ārstēšanas. Duetus noskaidros izlozes kārtībā pirms katra vingrinājuma. Tie tiks mainīti, lai skatītājiem aizraujošāk vērot notiekošo un būtu vairāk pārsteigumu, saspringtāka cīņa.

Vietējie iedzīvotāji Krāslavā varēs vērot kā spēkavīri divatā ceļ vikinga presi, veic stafeti, taisa pietupienus, nes nēšus un stumj spēka ķerru ar neiedomājamiem svariem tajā. Līvānos, 1. vidusskolas stadionā, atlēti izpildīs tādus vingrinājumus kā "Škoda" mašīnas vilkšana no zemes, "RERE stafete", "Rent4Event" mucu mešana, "Fiskars" krucifikss un "Triobet pulksteņa" griešana. Savukārt Kuldīgā, sacensību noslēdzošajā dienā, spēka mitriķi turēs mašīnu, cels atlanta akmeņus, izpildīs celšanas kombināciju un stafeti, kā arī vilks smago auto.

Papildus šovam, ko sniegs vīri, skatītāji vingrinājumu starplaikos varēs piedalīties dažādos konkursos, viņiem tiks piedāvāts iejusties spēkavīra lomā – varēs turēt dažāda veida smagumus un stāties pretī citiem izaicinājumiem, par to saņemot vērtīgas balvas.

Televīzijas kanāls "Rīga TV24" visas trīs dienas sacensības translēs tiešajā ēterā, lai mājās palikušie šī sporta veida cienītāji var just līdzi saviem favorītiem. Vairāk informācijas mājaslapā Latvijas spēkavīru čempionāts 2016

2016. gada spēkavīru sezonas galvenais partneris ir "RERE Grupa". Ģenerālsponsors - "Triobet", atbalsta Viļakas novada dome, "Škoda", Latvijas Nafta un "Fiskars". Informatīvie atbalstītāji - "Rīga TV24" un Sportacentrs.com, kā arī radio "Star FM". Organizē biedrība "Stiprinieku republika".

Informāciju sagatavoja: Elīna Gārbena,
Biedrības "Stiprinieku republika" pārstāve