Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 0

PČ startēs arī Latvijas svarcelšanas zvaigznes, Koha - reklāmas seja

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

PČ startēs arī Latvijas svarcelšanas zvaigznes, Koha - reklāmas seja
Rebeka Koha - pasaules čempionāta reklāmas seja. Foto: iwf.net

18. septembrī Taizemes dienvidu pilsētā Pataijā sāksies pasaules čempionāts svarcelšanā. Latviju pārstāvēs Rebeka Koha, Ritavars Suharevs, Artūrs Plēsnieks un Vadims Koževņikovs. Mūsu vienīgā dāma izvēlēta par turnīra reklāmas seju Starptautiskās svarcelšanas federācijas (IWF) mājas lapā, feisbukā un tviterī.

Pirms starta izveidots svarcēlāju reitings, vadoties no kilogramu summas, kuru attiecīgais sportists eventuāli varētu pacelt.

59 kilogramu turnīrā pieteikušās 46 svarcēlājas. Divkārtējā pasaules bronzas medaļniece un divkārtējā Eiropas čempione Rebeka Koha orientējas uz 220 kg summu, kas ir dalīts sestais labākais rādītājs. Kā galvenā favorīte pozicionējas ķīniete Hsinčuņa Kuo ar 243, ziemeļkorejiete Hjosima Čoe iecerējusi 240, savukārt armēniete Izabella Jailjana un ķīniete Guimina Čena tēmē uz 230 kg. Kohas grupā sacensības sāksies orientējoši 21. septembrī 13.55.

Latviete izvēlēta par turnīra reklāmas seju IWF mājas lapā, feisbukā un tviterī.

81 kg mačiem pieteikti 50 sportisti. Šī gada Eiropas bronzas medaļnieks Ritvars Suharevs orientējas uz 360 kg summu, kas ir dalīts septītais labākais rādītājs. Šajā kategorijā galvenie favorīti ir armēnis Andraniks Karapetjans un ēģiptietis Mohameds Mahmuds, kuri plāno 370. Suhareva grupā sacensības sāksies orientējoši 22. septembrī 13.55.

96 kg mačiem pieteikts 61 dalībnieks. Pērnā gada EČ ceturtās vietas ieguvējs Vadims Koževņikovs orientējas uz 367 kg summu, kas ir dalīts 13. labākais rādītājs un dod vietu B grupā. Šajā kategorijā galvenie favorīti ir ķīnietis Tao Tjans un kolumbietis Žonatans Rivass-Moskvera, kuri kuri iecerējuši 370. Koževņikova grupā sacensības sāksies orientējoši 24. septembrī 10.25.

109 kilogramos pieteikti 39 svarcēlāji. 2016. gada Eiropas čempions un 2017. gada pasaules sudraba medaļnieks Artūrs Plēsnieks orientējas uz 408 kg summu, kas ir trešais labākais rādītājs. Šajā kategorijā galvenais favorīts ir armēnis Simons Martirosjans ar 420, bet ķīnietis Dže Jans tēmē uz 410. Plēsnieka grupā sacensības sāksies orientējoši 26. septembrī 14.55.

2019. gada pasaules čempionāts ietilpst Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas sistēmā. Domājams, ka Plēsnieks, Koha un Suharevs ir ļoti reāli pretendenti uz olimpiskajām spēlēm.

Izmantotie resursi:
iwf.net