Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 0

Suharevs: "Eiropas čempionātā izdarīju savu darbu"

Ints Megnis
Ints Megnis

Suharevs: "Eiropas čempionātā izdarīju savu darbu"
Ritvars Suharevs ar Eiropas čempionāta medaļām. Foto: Latvijas Svarcelšanas federācija

Latvijas svarcēlājs Ritvars Suharevs ir apmierināts ar Eiropas čempionātā izcīnīto trešo vietu. Sportists sarunā ar Sportacentrs.com pauda, ka grūšanā ir varējis pacelt vairāk, tomēr, lai izvairītos no lielas neveiksmes, pirmo gājienu izlemts veikt nedaudz pieticīgāku.

Suharevs trešdien Eiropas čempionātā nostartēja lieliski, izcīnot mazo zelta medaļu raušanā un trešo vietu summā, tikai par diviem kilogramiem atpaliekot no zelta godalgas.

"Esmu diezgan apmierināts, viss izdevās," sarunā ar Sportacentrs.com stāstīja svarcēlājs. "Varēju vairāk grūšanā, tomēr ar pirmo gājienu nostiprinājām rezultātu, otrajā apsteidzu B grupas sportistus, bet trešo veicām tādu, lai būtu medaļās. Kad to pacēlu, zinājām, ka būs medaļa, bet nezinājām, kura tieši. Sākotnēji plānojām vairāk grūst, tomēr arī pats nebiju pārliecināts. Sākotnēji bijām plānojuši sākt ar 186 kilogramiem, bet pirms diviem gadiem man bija negadījums pasaules junioru čempionāts, kur pēc uzvarētas raušanas grūšanu sāku ar lielu rezultātu un paliku ar nulli. Domāju, ka fiziski varēju celt arī 195, 196 kilogramus, bet jautājums bija par morālo gatavību."

Aizvadītajās sacensībās Suharevam rezultatīvi bija visi seši gājieni - raušanā viņš pacēla 155, 160 un 162 kilogramus, bet grūšanā 183, 187 un 192 kilogramus.

"Pēc raušanas zināju, ka varu cīnīties par labu rezultātu summā. Sapratu, ka baltkrievs (sudraba ieguvējs Petrs Asajonaks) baltkrievs būs spēcīgs. Raušanā medaļu es biju plānojis jau pirms sacensībām, bet treneris bija plānojis arī summā," stāsta Suharevs. "Raušana man izdodas labāk, grūšana - kā kuru reizi. Laikam citreiz galvā pietrūkst, esmu grūdis arī 195 kilogramus, bet treniņos 200 kilogramus. Laikam visvairāk tieši galvā pietrūkst."

Suharevs nepiekrita apgalvojumam, ka citi sportisti slikti nostartējuši. Albānim [Danielam Godelli, kurš sāka raut ar 160 kilogramiem, tomēr nevienu no trim mēģinājumiem tā arī nepacēla] jau kuro reizi ir "baranka", viņš tāds dīvains. Savukārt, runājot par pārējiem, nevaru teikt, ka man paveicās. Visi bijām viens otram tuvu, esmu viens no līderiem šajā grupā un bija atkarīgs no tā, kurš savācas. Es izdarīju savu darbu."

Skaitot kopā gan lielās, gan arī mazās medaļas, Latvija šajā Eiropas čempionātā jau tikusi pie piecām godalgām, jo iepriekš trīs zeltus guva Rebeka Koha. Uz jautājumu vai Latvijai šajās meistarsacīkstēs būs vēl kāda medaļa Suharevs atbildēja ar garu "jā".

"Vislielākā cerība ir uz Artūru [Plēsnieku], pārdzīvošu par viņu. Viņš ir atguvies no traumas un obligāti tiks pie medaļas. Grūšanā, kur viņš dominē, noteikti, bet arī lielās. Ceru, ka arī Vadimam [Koževņikovam] būs labs rezultāts, tad redzēsim, kura sanāks vieta," saka svarcēlājs.

"Maija beigās man gaidāms pēdējais starts pasaules junioru čempionātā. Pērn tur uzvarēju un ceru nosargāt šo titulu, turklāt tur būs arī kvalifikācijas punkti olimpiskajām spēlēm - dalība tajās ir mans lielais sapnis, ko gribu piepildīt," stāsta Suharevs. Tokijas olimpiskajām spēlēm automātiski kvalificēsies katras svara kategorijas astoņi labākie sportisti. "Pasaules rangā esmu desmitniekā, bet pēc olimpiskajiem punktiem četriniekā. Priekšā ir ķīnieši, bet daudzi nav startējuši. Viss ir reāli iespējams. Ļoti ceru, ka Latvija izcīnīs četras vietas - kad blakus ir pilna komanda, ir labāk. Mēs visi esam viens par otru."

  +5 [+] [-]

, 2019-04-11 11:04, pirms 9 mēnešiem
Malacis. Skatījāmies un pārdzīvojām visa ģimene.