Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 0

Plēsnieks paceļ 402 kilogramus un sasniedz pasaules čempionāta sudrabu

Plēsnieks paceļ 402 kilogramus un sasniedz pasaules čempionāta sudrabu
Artūrs Plēsnieks uz goda pjedestāla otra augstākā pakāpiena
Foto: EPA/Scanpix

Latvijas svarcēlājs Artūrs Plēsnieks aizvadītajā naktī ASV pilsētā Anaheimā summā pacēla 402 kilogramus, ar ko pietika, lai pasaules čempionātā izcīnītu sudraba godalgu. Par uzvarētāju kļuva Irānas sportists Ali Hašemi.

Latvijas svarcēlāji šajā pasaules čempionātā jau bija paspējuši iepriecināt. Naktī uz piektdienu Latvijas sportiste Rebeka Koha svara kategorijā līdz 58 kilogramiem summā tika galā ar 222 kilogramiem, pirmo reizi karjerā izcīnot pasaules čempionāta bronzu.

Plēsnieks sacensības iesāka neveiksmīgi, nespējot tikt galā ar 176 kilogramiem. Otrajā piegājienā ar šāda smaguma svara stieni Artūrs tika galā, bet nākamajā mēģinājumā pieteica 180 kilogramus - viss izdevās, taču raušanā tas bija ceturtais labākais rezultāts. 183 kilogramus pacēla irānis Ali Hašemi, 182 kilogrami padevās uzbekam Ivanam Jefremovam, bet vēl par kilogramu mazāk - Ekvadoras sportistam Horhem Davidam Arojo Valdesam.

Grūšanā Artūrs pirmajā mēģinājumā pieteica otro augstāko rezultātu un sekmīgi pacēla 217 kilogramu smagu stieni. Ar 221 kilogramu pirmajā piegājienā Artūram neizdevās tikt galā, un komanda noslēdzošajā izgājienā nolēma doties uz 222 kilogramiem - sekmīgi, ar ko Artūram pietika, lai sasniegtu dalītu otro labāko rezultātu grūšanā, summā paceltu 402 kilogramus un izcīnītu sudraba godalgu.

Par uzvarētāju kļuva Irānas sportists Ali Hašemi, kuram pēc 183 kilogramiem raušanā izdevās tikt galā ar 221 kilogramu grūšanā, summā paceļot par diviem (404) kilogramiem vairāk. Trešo vietu izcīnīja Uzbekistānas sportists Ivans Jefremovs, kurš summā pacēla 399 (182+217) kilogramus.

Jāatgādina, ka 2015. gadā Artūrs pasaules čempionāta bronzu izcīnīja ar 405 paceltiem kilogramiem.

Pasaules čempionāts svarcelšanā, vīrieši, līdz 105 kg

VSportistsValstsRaušanaGrūšanaSumma
1.A.HašemiIrāna183221404
2.A.PlēsnieksLatvija180222402
3.I.JefremovsUzbekistāna182217399
4.H.SeoDienvidkoreja172222394
5.A.MičalskisPolija173220393
6.V.GospodinovsBulgārija178214392
7.A.SolejmansIrāna177215392
8.M.VelaskoSpānija180211391

Sacensībās piedalījās 27 sportisti

  +3 [+] [-]

, 2017-12-05 08:53, pirms gada
Super, Arturs monstrs.
Un raushanaa domaaju ka var pat vairaak
Ljoti ceriigs skats naakotnee

  +6 [+] [-]

, 2017-12-05 08:54, pirms gada
Te ar visi krievi uz DQ sēž,kad pat top8 nav

  -1 [+] [-]

, 2017-12-05 09:00, pirms gada
Apsveicu! Vajadzēja izmantot ka vismaz 10 atlētu nebija un paņemt zeltu!! Rezultāts arī viduvējs.

  +5 [+] [-]

, 2017-12-05 09:05, pirms gada
Lieliski, apsveicu! Ja hamburgeru vietā būtu bijušas kotletes, būtu zelts. Nekas, būs nākamgad.

  +2 [+] [-]

, 2017-12-05 09:07, pirms gada
Bostonietis rakstīja: Te ar visi krievi uz DQ sēž,kad pat top8 nav
krievi sēdēja uz meldonija,tagad federācija diskvalificēta un tapēc nav krievu sportistu

  +2 [+] [-]

, 2017-12-05 09:17, pirms gada
Bet... medaļa paliek medaļa neskatoties uz visu. Latvijai veiksmīgs čempis, ar to arī apsveicam !

  +2 [+] [-]

, 2017-12-05 09:31, pirms gada
medaļa paliek medaļa.

irānim2 gados progress +20 kg, Artūram nav progresa. bet labi, ka beidzot Jefremovam tika priekšā!

  -2 [+] [-]

, 2017-12-05 09:35, pirms gada
Malacis, bet mati atkāpjas no dopingošanas ?

  +3 [+] [-]

, 2017-12-05 10:09, pirms gada
jeepis59 rakstīja: krievi sēdēja uz meldonija,tagad federācija diskvalificēta un tapēc nav krievu sportistu
Meldonija? Tu taču joko, vai ne? Tās izlases nav dabūjušas DSQ par ābolu ēšanu. Vienmēr sacensībās nepiedalīsies kāds atlēts, kaut kāda iemesla dēļ - DSQ, trauma, personīgi iemesli utt. Un tas nekā nesamazina mūsējo nopelnus medaļu izcīnīšanā. Ir vērts lepoties ar to, ka mums ir šādi sportisti.

  +2 [+] [-]

, 2017-12-05 10:35, pirms gada
Rezultātos labi redzams, ka trūka visādu rekordistu un dižu medaļnieku, bet ko viņu sasniegtie kilogrami dod, ja tie dabūti ēdod kaut ko spēcīgāku par vitamīnu?
Nav viegli pēc ilgas pauzes uzreiz atgriezties PČ un vēl citā pasaules malā. Skaidrs, ka arī Artūram šie nebija "griesti" , bet pēdējais gājiens ar 222 kg parādīja, ka viss ar viņu būs kārtībā! Būs i atkal 226, i 230! Sveicieni!

  -1 [+] [-]

, 2017-12-05 10:41, pirms gada
onkols rakstīja: Rezultātos labi redzams, ka trūka visādu rekordistu un dižu medaļnieku, bet ko viņu sasniegtie kilogrami dod, ja tie dabūti ēdod kaut ko spēcīgāku par vitamīnu?
Ir tik mīļi lasīt šādus komentārus! Itkā pacelt 200+ kg virs galvas ir pilnīgi normāli un to var izdarīt jebkurš, kurš cītīgi trenējas un kārtīgi ēd.
Un smieklīgi šādus komentāru lasīt ir arī tāpēc, ka Plēsnieka treneris Šerbatihs, pats dopinga lietošanā pieķerts un divus gadus atsēdējis bez startiem, godīgi pasaka, ka lieto visi.

Jā, iespējams, ka mazāk, retāk utt., bet nevajag domāt, ka šie te ir pilnīgi tīri. Viņi tikai lieto tik daudz un tā, lai neiekristu dopinga kontrolē.

     [+] [-]

, 2017-12-05 11:05, pirms gada
Tonna rakstīja: Ir tik mīļi lasīt šādus komentārus! Itkā pacelt 200+ kg virs galvas ir pilnīgi normāli un to var izdarīt jebkurš, kurš cītīgi trenējas un kārtīgi ēd.
Un smieklīgi šādus komentāru lasīt ir arī tāpēc, ka Plēsnieka treneris Šerbatihs, pats dopinga lietošanā pieķerts un divus gadus atsēdējis bez startiem, godīgi pasaka, ka lieto visi.

Jā, iespējams, ka mazāk, retāk utt., bet nevajag domāt, ka šie te ir pilnīgi tīri. Viņi tikai lieto tik daudz un tā, lai neiekristu dopinga kontrolē.
Slēdzam ciet svarcelšanu, viegleni un riteņbraukšanu? Ko vispār gribēji pateikt? Tavuprāt tad nevajag nekādas dopingkontroles, lai visi rij, ko grib un tad uzvar labākais ēdājs? Baigo noslēpumu atklāji, ka sportisti lieto visādus atjaunošanās utt preparātus, kas ir tikai normāli, jo citādi tās slodzes nebūtu reāli izturēt. Bet ir tieši tā, kā tu arī pats raksti - ir jautājums, cik daudz ēd, kad un kā ēd. Visām vielām ir kaut kādas normas, ko nedrīkst pārkāpt vai kuras nedrīkst būt nemaz. Ņemot vērā, cik ilgi un prātīgi Artūrs pēc operācijas atlaba, neticās, ka tur ir baigi ņemts kaut kas iekšā. Šcerbatihu Ventspils paņēma tieši tad, kad bija sagrēkojies un neļāva aiziet no sporta, skaidrs, ka, ja tagad kādu viņa audzēkni pieķers, lidos abi. Nedomāju, ka kādam gribas ar to riskēt

  -1 [+] [-]

, 2017-12-05 11:35, pirms gada
onkols rakstīja: Slēdzam ciet svarcelšanu, viegleni un riteņbraukšanu? Ko vispār gribēji pateikt? Tavuprāt tad nevajag nekādas dopingkontroles, lai visi rij, ko grib un tad uzvar labākais ēdājs? Baigo noslēpumu atklāji, ka sportisti lieto visādus atjaunošanās utt preparātus, kas ir tikai normāli, jo citādi tās slodzes nebūtu reāli izturēt. Bet ir tieši tā, kā tu arī pats raksti - ir jautājums, cik daudz ēd, kad un kā ēd. Visām vielām ir kaut kādas normas, ko nedrīkst pārkāpt vai kuras nedrīkst būt nemaz. Ņemot vērā, cik ilgi un prātīgi Artūrs pēc operācijas atlaba, neticās, ka tur ir baigi ņemts kaut kas iekšā. Šcerbatihu Ventspils paņēma tieši tad, kad bija sagrēkojies un neļāva aiziet no sporta, skaidrs, ka, ja tagad kādu viņa audzēkni pieķers, lidos abi. Nedomāju, ka kādam gribas ar to riskēt
Paga, paga, paga! Tu, onkols būdams, domā, ka dopings tas ir kaut kas tāds, ko sportists izdzer un viņam uzreiz, vai arī pēc kāda neilga laika, ir vairāk spēka un tad viņš ceļ vairāk par visiem?
Parādiet man tādu dopingu, es arī tādu gribu! Citādāk trenējies kā muļķis, a nekas pats no sevis neparādās.

Anaboliskie steroīdi, kas svarcelšanā varētu būt pati noderīgākā dopinga grupa, ir tieši tevis pieminētie atjaunojošie preparāti, ar ļoti izteiktu reģeneratīvu funkciju, proti, tie ļoti īsā laikā ļauj atjaunot bojātos audus. Vai tie ir smagi apdegumi, vai treniņa laikā nogurdinātie muskuļi (kas, ko tu, iespējams, nezini plīst ceļot svarus un tāpēc arī aug) jau nav svarīgi.

Ja tu domā, ka sportisti ēd proteīnu un aminoskābes, tāpēc ceļ tos 200 kg, tad tu esi ļoti, ļoti, ļoti, ārkārtīgi naivs. Jā, protams, ka viņi ēd. Taču ne jau tāpēc, lai tagad viņi celtu daudz, bet tāpēc, lai būtu paēduši, uzņēmuši visus makro un mikro elementus.

Un tev arī būs pārsteigums, bet augšanas hormons (arī ir dopinga sarakstos) ir pirmais palīgs pēctraumu rehabilitācijas procesā visiem spēka sportistiem! Gaidīt kamēr viss pats sadzīs, to neviens sportists ne tikai nedara, bet nevar atļauties, jo tas ir pārāk riskants un ilglaicīgs process.

Es pats ļoti labi zinu ko cilvēks var un ko nevar spēka sporta veidos ar un bez dopinga. Ja tu man parādīsi kaut vienu svara kategorijas 105kg cilvēku, kurš, esot absolūti tīrs, grūž virs 200 kg, es būšu pirmais, kurš runās par šādu dabas unikumu. Par šo supercilvēku! Par šo citplanētieti!

  -1 [+] [-]

, 2017-12-05 11:39, pirms gada
onkols rakstīja: Šcerbatihu Ventspils paņēma tieši tad, kad bija sagrēkojies un neļāva aiziet no sporta, skaidrs, ka, ja tagad kādu viņa audzēkni pieķers, lidos abi. Nedomāju, ka kādam gribas ar to riskēt
Neatceros nekādas runas par to, ka Ščerbatihs varētu aiziet no sporta. Jā, paņēma, jo Ventspilij vajadzēja sportistus un viņi redzēja, ka Viktors var!

Par sportistiem - ne jau Ščerbatihs viņiem dod šaibas un ampulas. Vismaz tā tam noteikti nevajadzētu būt.

Pieķers? Nu, pieķers. Neviens nekur prom nelidos. Nelido citās valstīs un federācijās, nelidos arī te, jo visi labi saprot šo sporta veidu. Svarcelšanā runa ir nevis par nelietošanu, bet par nemākulīgu lietošanas cikla sastādīšanu un nepareizo preparātu izvēli.

  +1 [+] [-]

, 2017-12-05 11:57, pirms gada
kā Irānietis tika ASV iekšā?

     [+] [-]

, 2017-12-05 12:02, pirms gada
Tonna rakstīja: Neatceros nekādas runas par to, ka Ščerbatihs varētu aiziet no sporta. Jā, paņēma, jo Ventspilij vajadzēja sportistus un viņi redzēja, ka Viktors var!

Par sportistiem - ne jau Ščerbatihs viņiem dod šaibas un ampulas. Vismaz tā tam noteikti nevajadzētu būt.

Pieķers? Nu, pieķers. Neviens nekur prom nelidos. Nelido citās valstīs un federācijās, nelidos arī te, jo visi labi saprot šo sporta veidu. Svarcelšanā runa ir nevis par nelietošanu, bet par nemākulīgu lietošanas cikla sastādīšanu un nepareizo preparātu izvēli.
Sarakstīji baigo čupu ar to, kas man tāpat ir skaidrs
Ja par Vitjoku, tad cik nu man ir zināms, tajā dopinga pauzē īsti nevienam vajadzīgs nebija un OCV vadība ar smagatlētikas fanu Boitmani priekšgalā pierunāja lielos bosus ņemt viņu paspērnē, pie redzes liekot priekšā, pārvākt svarcelšanas eliti uz Ventspilī. Tā nu pārcēlās ne vien Ščerbatihs, bet arī Andruškevičs un čupa viņa audzēkņu, no kuriem te tagad palikuši tikai Plēsnieks un Bērzons, kurš arī jau trenē.
Par pēdējo teikumu - pilnīgi pareizi, bet visam ir griesti!

     [+] [-]

, 2017-12-05 12:05, pirms gada
Tonna rakstīja: Paga, paga, paga! Tu, onkols būdams, domā, ka dopings tas ir kaut kas tāds, ko sportists izdzer un viņam uzreiz, vai arī pēc kāda neilga laika, ir vairāk spēka un tad viņš ceļ vairāk par visiem?
Parādiet man tādu dopingu, es arī tādu gribu! Citādāk trenējies kā muļķis, a nekas pats no sevis neparādās.

Anaboliskie steroīdi, kas svarcelšanā varētu būt pati noderīgākā dopinga grupa, ir tieši tevis pieminētie atjaunojošie preparāti, ar ļoti izteiktu reģeneratīvu funkciju, proti, tie ļoti īsā laikā ļauj atjaunot bojātos audus. Vai tie ir smagi apdegumi, vai treniņa laikā nogurdinātie muskuļi (kas, ko tu, iespējams, nezini plīst ceļot svarus un tāpēc arī aug) jau nav svarīgi.

Ja tu domā, ka sportisti ēd proteīnu un aminoskābes, tāpēc ceļ tos 200 kg, tad tu esi ļoti, ļoti, ļoti, ārkārtīgi naivs. Jā, protams, ka viņi ēd. Taču ne jau tāpēc, lai tagad viņi celtu daudz, bet tāpēc, lai būtu paēduši, uzņēmuši visus makro un mikro elementus.

Un tev arī būs pārsteigums, bet augšanas hormons (arī ir dopinga sarakstos) ir pirmais palīgs pēctraumu rehabilitācijas procesā visiem spēka sportistiem! Gaidīt kamēr viss pats sadzīs, to neviens sportists ne tikai nedara, bet nevar atļauties, jo tas ir pārāk riskants un ilglaicīgs process.

Es pats ļoti labi zinu ko cilvēks var un ko nevar spēka sporta veidos ar un bez dopinga. Ja tu man parādīsi kaut vienu svara kategorijas 105kg cilvēku, kurš, esot absolūti tīrs, grūž virs 200 kg, es būšu pirmais, kurš runās par šādu dabas unikumu. Par šo supercilvēku! Par šo citplanētieti!
bet es nesaprotu,kad tad tu vari kaut ko neatļautu lietot,ja pie tevis jebkurā laikā var ierasties dopkontrolieris?

     [+] [-]

, 2017-12-05 12:15, pirms gada
ice F-1 rakstīja: bet es nesaprotu,kad tad tu vari kaut ko neatļautu lietot,ja pie tevis jebkurā laikā var ierasties dopkontrolieris?
Nevis kad?, bet ko? Lieto preparātus, kuru konstatēšanas laiks ir īsāks. Tāpat jau nav tā, ka sportisti visu laiku dzīvo stresā un gaida kad ta nu atnāks. Un arī parbaudītāju budžets nav bezizmēra. Latvijā, ja nemaldos - 150 testi gadā. Nesāks jau sportistu baudīt n-tās reizes.

Nemaz nerunājot par to, ka šīs regulārās pārbaudes ir tikai mazai saujiņai sportistu. No Latvijas svarcēlājiem Plēsnieks un Koha ir vienīgie, kuri šīm regulārajām pārbaudēm ir pakļauti.

     [+] [-]

, 2017-12-05 15:23, pirms gada
Apsveicu Artūru! Latvija - svarcelšanas lielvalsts.

     [+] [-]

, 2017-12-06 00:38, pirms gada
Prieks par medaļu!
Priecāsimies, kamēr tās ir.
Bez VEN piešprices dobelniekiem ietu čābīgāk.

Artūram gan neliels rājiens jādod - nenoskaņoties pirmajam piegājienam ir liels grēks.
Jo pirmais piegājiens ir par komandu. Otrais par treneri. Trešais pašam sev - vecs svarcēlāju princips.