Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 0

Zāģerim 2. vieta "Arnold Pro Strongman" kvalifikācijas sacensībās

Zāģerim 2. vieta "Arnold Pro Strongman" kvalifikācijas sacensībās

Dainis Zāģeris (pirmais no kreisās) sacensībās Polijā
Publicitātes foto

30. septembrī un 1. oktobrī Polijas pilsētā Katovicē norisinājās spēkavīriem prestižo sacensību "Arnold Pro Strongman" kvalifikācijas sērija, kurā mūsu atlēts Dainis Zāģeris kopvērtējumā ieguva 62 punktus un deviņu sportistu konkurencē ieņēma godpilno otro vietu. Polijās gūtais panākums nodrošināja latviešu spēkavīra dalību "Arnold Pro Strongman" kvalificēšanās sērijā Austrālijā.

Vien par nieka diviem punktiem apsteidzot Zāģeri, uzvaru svinēja slovēnis Matjažs Belšaks, kurš kopvērtējumā ieguva 64,5 punktus. Savukārt labāko trijnieku ar 61 punktu noslēdza lietuvietis Vidas Blekaitis.

Divas dienas ilgušajās sacensībās spēkavīriem bija jāveic desmit spēka vingrinājumi. 30. septembrī sacensības tika atklātas ar175 kilogramu nešanu 20 metru distancē, kam sekoja 150 kilogramus smaga baļķa celšana uz reižu skaitu. Latviešu spēkavīram to izdevās pacelt sešas reizes. Trešais vingrinājums bija stafete, kurā, veicot noteiktu attālumu, vajadzēja nest divas 100 kilogramus smagas mucas un maisus. Kā pirmspēdējais vingrinājums bija automašīnas turēšana, savukārt noslēgta sacensību pirmā diena tika ar vingrinājumu "pulkstenis".

Apkopojot pirmās sacensību dienas rezultātus, atklājās, ka līdera lomā izvirzījies kanādietis Maksims Budro, savukārt Zāģeris ieņēma ceturto vietu, atpaliekot no Budro par vairāk nekā desmit punktiem. "Pirmā sacensību diena bija emocionāli un fiziski grūta, jo nespēju noskaņoties, arī vingrinājumi bija man neparocīgi. Likās, ka ar uzrādītajiem rezultātiem esmu izstājies no cīņas par godalgotajām vietām," atzīst latviešu spēkavīrs.

Otrajā sacensību dienā vīriem atkal nācās pievarēt piecus spēka vingrinājumus - 7,5 tonnas smagas automašīnas vilkšanu pret kalnu, vilkme no zemes uz maksimālo svaru, 40 kilogramus smaga "krucifiksa" turēšana uz laiku, nēšu (465 kilogrami) nešana un Atlanta akmeņi. Šie vingrinājumi Zāģerim bija parocīgāki, tika atrasts spēks un sacensību laukumā viņš cīnījās no sirds. Vienu brīdi latviešu spēkavīrs pat izvirzījās vadībā un šķita, ka uzvara tiks godam nopelnīta, tomēr, veicot vingrinājumu Atlanta akmeņi, 200 kilogramus smagais akmens izslīdēja no rokām. To izdevās pacelt ar otro mēģinājumu. Šajā vingrinājumā zaudētās sekundes Zāģeri kopvērtējumā atsvieda uz 2. vietu. Pateicoties tam, ka pirmās vietas ieguvējs, slovēnis Matjažs Belšaks, jau bija kvalificējies "Arnold Pro Strongman" sērijai Austrālijā, arī latviešu spēkavīrs ieguva ceļazīmi uz nākamo kārtu.

2018. gadā notiks sērija, kurā no Austrālijas un citām kvalifikācijas sacensībām spēcīgākie vīri kvalificēsies "Arnold Pro Strongman World Championship", kas notiks Kolumbusā, Ohaio. Līdz šim šāda līmeņa sacensībās no Latvijas startējuši tikai Raimonds Bergmanis un Raivis Vidzis.

Informāciju sagatavoja: Kitija Ločmele,
biedrības "Stiprinieku republika" sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja

Tev jābūt autorizētam,